Genk mag tweetal danken: "Hij houdt van kunstgras"

door
Genk mag tweetal danken:

Competitieleider KRC Genk blijft op koers om met de nationale dubbel aan de haal te gaan. De Limburgers plaatsten zich dinsdag immers voor de halve finales van de Croky Cup. Zo won Racing de derby op STVV met duidelijke 0-4-cijfers.

Genk had een geslaagde eerste seizoenshelft achter de rug en rondde het kalenderjaar af als leider in de Jupiler Pro League. Om zijn spelers op scherp te houden en de teamsfeer te optimaliseren, besloot coach Thorsten Fink desondanks toch op stage te gaan in de korte winterstop. Zo vertoefde Racing de voorbije dagen op Spaanse bodem.

Het oefenkamp duurde uiteindelijk maar enkele dagen, maar deed de herfstkampioen blijkbaar deugd. Zo kwam Genk dinsdagavond sterk voor de dag op Stayen. In de eerste helft had de thuisploeg weliswaar nog enkele kansen. Maar reserve-doelman Mike Penders bewees waarom Chelsea in de zomermercato zoveel miljoenen voor hem neertelde.

LEES OOK: KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Oh schittert op kuntsgras

Door die goede reddingen kon Genk uiteindelijk ook op voorsprong klimmen. Hyeon-gyo Oh had eerst nog een goede kans laten liggen, vervolgens sloeg hij echter toch toe. En de Zuid-Koreaanse spits zou er vlak na de rust ook 0-2 van maken. Daarmee werd de wedstrijd in een beslissende plooi gelegd. Uiteindelijk pikten ook Zakaria El Ouahdi en Noah Adedeji-Sternberg er 0-4 van.

Oh, die topschutter Tolu Arokodare verving, speelde dus een sleutelrol. "Oh houdt van kunstgras", reageerde coach Thorsten Fink bij Het Belang van Limburg. "Ik wist dat STVV ons onder druk wilde zetten, dan is het belangrijk om spelers met snelheid te hebben, die gebruik kunnen maken van de beschikbare ruimte. Oh is dodelijk, wanneer hij kan spelen met zijn gezicht richting doel."

Belangrijke Penders

De ploeg van Fink boekte dus een ruime zege op bezoek bij zijn ex-ploeg. Al was de Duitser niet te beroerd om ook de belangrijke rol van Penders in de verf te zetten. Hij hield zijn ploeg recht op enkele cruciale momenten. "Het is altijd even afwachten of de ploeg goed zou reageren op de ongewone voorbereiding onder de Spaanse zon. Maar het liep prima. Ook al dreigde STVV ook voor rust en moest doelman Penders ons vlak erna behoeden voor de gelijkmaker", aldus Fink.

De selectie van Genk is voldoende breed om voor de dubbel te gaan ...

Meest recent

Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

36
36
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

17
17
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

175
175
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

96
96
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

206
206
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

184
184
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

117
117
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

205
205
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

171
171
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

771
771
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

206
206
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

155
155
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

852
852
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

429
429
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

157
157
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

256
256
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

968
968
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

383
383
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

233
233
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

39
39
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

267
267
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

590
590
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

211
211

Meer sportnieuws