Genk mag tweetal danken: "Hij houdt van kunstgras"

door
Genk mag tweetal danken:

Competitieleider KRC Genk blijft op koers om met de nationale dubbel aan de haal te gaan. De Limburgers plaatsten zich dinsdag immers voor de halve finales van de Croky Cup. Zo won Racing de derby op STVV met duidelijke 0-4-cijfers.

Genk had een geslaagde eerste seizoenshelft achter de rug en rondde het kalenderjaar af als leider in de Jupiler Pro League. Om zijn spelers op scherp te houden en de teamsfeer te optimaliseren, besloot coach Thorsten Fink desondanks toch op stage te gaan in de korte winterstop. Zo vertoefde Racing de voorbije dagen op Spaanse bodem.

Het oefenkamp duurde uiteindelijk maar enkele dagen, maar deed de herfstkampioen blijkbaar deugd. Zo kwam Genk dinsdagavond sterk voor de dag op Stayen. In de eerste helft had de thuisploeg weliswaar nog enkele kansen. Maar reserve-doelman Mike Penders bewees waarom Chelsea in de zomermercato zoveel miljoenen voor hem neertelde.

LEES OOK: ‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

Oh schittert op kuntsgras

Door die goede reddingen kon Genk uiteindelijk ook op voorsprong klimmen. Hyeon-gyo Oh had eerst nog een goede kans laten liggen, vervolgens sloeg hij echter toch toe. En de Zuid-Koreaanse spits zou er vlak na de rust ook 0-2 van maken. Daarmee werd de wedstrijd in een beslissende plooi gelegd. Uiteindelijk pikten ook Zakaria El Ouahdi en Noah Adedeji-Sternberg er 0-4 van.

Oh, die topschutter Tolu Arokodare verving, speelde dus een sleutelrol. "Oh houdt van kunstgras", reageerde coach Thorsten Fink bij Het Belang van Limburg. "Ik wist dat STVV ons onder druk wilde zetten, dan is het belangrijk om spelers met snelheid te hebben, die gebruik kunnen maken van de beschikbare ruimte. Oh is dodelijk, wanneer hij kan spelen met zijn gezicht richting doel."

Belangrijke Penders

De ploeg van Fink boekte dus een ruime zege op bezoek bij zijn ex-ploeg. Al was de Duitser niet te beroerd om ook de belangrijke rol van Penders in de verf te zetten. Hij hield zijn ploeg recht op enkele cruciale momenten. "Het is altijd even afwachten of de ploeg goed zou reageren op de ongewone voorbereiding onder de Spaanse zon. Maar het liep prima. Ook al dreigde STVV ook voor rust en moest doelman Penders ons vlak erna behoeden voor de gelijkmaker", aldus Fink.

De selectie van Genk is voldoende breed om voor de dubbel te gaan ...

Meest recent

'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

0
0
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

11
11
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

30
30
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

235
235
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

232
232
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

434
434
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

474
474
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

152
152
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

250
250
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

591
591
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

935
935
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

145
145
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

112
112
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

289
289
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

72
72
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

272
272
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

98
98
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

959
959
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

530
530
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

232
232
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1722
1722
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

558
558
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

355
355
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1151
1151
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

3308
3308

Meer sportnieuws