Genk mag tweetal danken: "Hij houdt van kunstgras"

696 stemmen
Genk mag tweetal danken:

Competitieleider KRC Genk blijft op koers om met de nationale dubbel aan de haal te gaan. De Limburgers plaatsten zich dinsdag immers voor de halve finales van de Croky Cup. Zo won Racing de derby op STVV met duidelijke 0-4-cijfers.

Genk had een geslaagde eerste seizoenshelft achter de rug en rondde het kalenderjaar af als leider in de Jupiler Pro League. Om zijn spelers op scherp te houden en de teamsfeer te optimaliseren, besloot coach Thorsten Fink desondanks toch op stage te gaan in de korte winterstop. Zo vertoefde Racing de voorbije dagen op Spaanse bodem.

Het oefenkamp duurde uiteindelijk maar enkele dagen, maar deed de herfstkampioen blijkbaar deugd. Zo kwam Genk dinsdagavond sterk voor de dag op Stayen. In de eerste helft had de thuisploeg weliswaar nog enkele kansen. Maar reserve-doelman Mike Penders bewees waarom Chelsea in de zomermercato zoveel miljoenen voor hem neertelde.

LEES OOK: 'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

Oh schittert op kuntsgras

Door die goede reddingen kon Genk uiteindelijk ook op voorsprong klimmen. Hyeon-gyo Oh had eerst nog een goede kans laten liggen, vervolgens sloeg hij echter toch toe. En de Zuid-Koreaanse spits zou er vlak na de rust ook 0-2 van maken. Daarmee werd de wedstrijd in een beslissende plooi gelegd. Uiteindelijk pikten ook Zakaria El Ouahdi en Noah Adedeji-Sternberg er 0-4 van.

Oh, die topschutter Tolu Arokodare verving, speelde dus een sleutelrol. "Oh houdt van kunstgras", reageerde coach Thorsten Fink bij Het Belang van Limburg. "Ik wist dat STVV ons onder druk wilde zetten, dan is het belangrijk om spelers met snelheid te hebben, die gebruik kunnen maken van de beschikbare ruimte. Oh is dodelijk, wanneer hij kan spelen met zijn gezicht richting doel."

Belangrijke Penders

De ploeg van Fink boekte dus een ruime zege op bezoek bij zijn ex-ploeg. Al was de Duitser niet te beroerd om ook de belangrijke rol van Penders in de verf te zetten. Hij hield zijn ploeg recht op enkele cruciale momenten. "Het is altijd even afwachten of de ploeg goed zou reageren op de ongewone voorbereiding onder de Spaanse zon. Maar het liep prima. Ook al dreigde STVV ook voor rust en moest doelman Penders ons vlak erna behoeden voor de gelijkmaker", aldus Fink.

De selectie van Genk is voldoende breed om voor de dubbel te gaan ...

Meest recent

Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

122
122
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

256
256
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

219
219
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

77
77
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

607
607
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

90
90
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

94
94
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

39
39
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

193
193
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

485
485
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

159
159
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

157
157
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

44
44
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

244
244
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

83
83
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

92
92
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

382
382
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

100
100
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

151
151
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

50
50
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

677
677
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

337
337
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

168
168
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213

Meer sportnieuws