Grote dissonant bij winnend Club: "Gevecht tegen zichzelf"

624 stemmen
Grote dissonant bij winnend Club:

Club Brugge heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de halve finales van de Croky Cup. In de kwartfinale haalde Blauw-Zwart het uiteindelijk met 3-0 van OH Leuven. Maar de kwalificatie verliep veel moeizamer dan de eindstand doet vermoeden.

De Bruggelingen begonnen weliswaar overtuigend aan hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe kalenderjaar. Club nam de match meteen in handen en duwde de Leuvenaars terug tot in hun eigen zestien meter. Dat leidde uiteindelijk ook tot de dik verdiende openingstreffer van Christos Tzolis.

Maar zoals wel vaker dit seizoen ging de voet van het gaspedaal na die voorsprong en liet het de bezoekers weer in de wedstrijd komen. OHL had ook de nodige kansen om weer op gelijke hoogte te komen. In de afwerking liep er echter telkens wel iets fout bij de Leuvenaars. 

LEES OOK: 'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Drietal ondermaats

Club hield zijn minieme voorsprong zo ook in stand. En in het slot van de wedstrijd trok het de partij opnieuw volledig naar zich toe. Opnieuw Tzolis en de gretig ingevallen Michal Skoras legden de match uiteindelijk in een beslissende plooi. Al bij al een verdiende zege, maar zeker niet de meest overtuigende prestatie.

Bij Blauw-Zwart bleven bepaalde spelers dan ook onder hun gewenste niveau. Achteraan was Kyriani Sabbe behoorlijk slordig, voorin maakte Andreas Skov Olsen geen overtuigende wedstrijd. Maar vooral Gustaf Nilsson liet een erg matige indruk achter als speerpunt in de aanvalslinie.

Schim van zichzelf

De spits heeft het sinds zijn blessure dan ook lastig. "Hij is al een tijdje terug, maar slechts een schim van de speler die hij vóór zijn ziekteverlof was. Zijn eerste helft tegen OHL was een gevecht tegen zichzelf. Club Brugge is niet van plan om een nieuwe spits te halen -het heeft daar in principe weinig of geen reden toe. Wel, dan zal de Zweed toch weer een beetje niveau moeten halen", schrijft Het Laatste Nieuws.

Op enkele kleine kansen in de beginfase na, duurde het ook tot in de tweede helft alvorens Nilsson voor echt doelgevaar kon zorgen. Maar zijn grootste kans zag hij gepakt worden door OHL-sluitstuk Tobe Leysen. "Werd te weinig gevonden. Kreeg in de beginfase wel wat kansjes, maar maakte die niet af en verdween nadien uit de wedstrijd. Zag in de tweede helft een poging knap gepareerd worden door Leysen", aldus Het Nieuwsblad

Club moet in januari tóch een nieuwe spits halen ...

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

231
231
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

21
21
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

49
49
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

35
35
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

42
42
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

229
229
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

329
329
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

61
61
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

296
296
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

303
303
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

292
292
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

82
82
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

219
219
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

158
158
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

32
32
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

156
156
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

772
772
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

156
156
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

217
217
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

794
794
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

92
92
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

538
538
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

498
498
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

291
291
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

243
243

Meer sportnieuws