Grote dissonant bij winnend Club: "Gevecht tegen zichzelf"

624
Grote dissonant bij winnend Club:

Club Brugge heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de halve finales van de Croky Cup. In de kwartfinale haalde Blauw-Zwart het uiteindelijk met 3-0 van OH Leuven. Maar de kwalificatie verliep veel moeizamer dan de eindstand doet vermoeden.

De Bruggelingen begonnen weliswaar overtuigend aan hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe kalenderjaar. Club nam de match meteen in handen en duwde de Leuvenaars terug tot in hun eigen zestien meter. Dat leidde uiteindelijk ook tot de dik verdiende openingstreffer van Christos Tzolis.

Maar zoals wel vaker dit seizoen ging de voet van het gaspedaal na die voorsprong en liet het de bezoekers weer in de wedstrijd komen. OHL had ook de nodige kansen om weer op gelijke hoogte te komen. In de afwerking liep er echter telkens wel iets fout bij de Leuvenaars. 

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Drietal ondermaats

Club hield zijn minieme voorsprong zo ook in stand. En in het slot van de wedstrijd trok het de partij opnieuw volledig naar zich toe. Opnieuw Tzolis en de gretig ingevallen Michal Skoras legden de match uiteindelijk in een beslissende plooi. Al bij al een verdiende zege, maar zeker niet de meest overtuigende prestatie.

Bij Blauw-Zwart bleven bepaalde spelers dan ook onder hun gewenste niveau. Achteraan was Kyriani Sabbe behoorlijk slordig, voorin maakte Andreas Skov Olsen geen overtuigende wedstrijd. Maar vooral Gustaf Nilsson liet een erg matige indruk achter als speerpunt in de aanvalslinie.

Schim van zichzelf

De spits heeft het sinds zijn blessure dan ook lastig. "Hij is al een tijdje terug, maar slechts een schim van de speler die hij vóór zijn ziekteverlof was. Zijn eerste helft tegen OHL was een gevecht tegen zichzelf. Club Brugge is niet van plan om een nieuwe spits te halen -het heeft daar in principe weinig of geen reden toe. Wel, dan zal de Zweed toch weer een beetje niveau moeten halen", schrijft Het Laatste Nieuws.

Op enkele kleine kansen in de beginfase na, duurde het ook tot in de tweede helft alvorens Nilsson voor echt doelgevaar kon zorgen. Maar zijn grootste kans zag hij gepakt worden door OHL-sluitstuk Tobe Leysen. "Werd te weinig gevonden. Kreeg in de beginfase wel wat kansjes, maar maakte die niet af en verdween nadien uit de wedstrijd. Zag in de tweede helft een poging knap gepareerd worden door Leysen", aldus Het Nieuwsblad

Club moet in januari tóch een nieuwe spits halen ...

Meest recent

'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

10
10
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

82
82
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

18
18
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

29
29
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

296
296
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

37
37
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

168
168
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

19
19
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

464
464
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

228
228
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

719
719
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

214
214
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

815
815
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

761
761
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

447
447
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

281
281
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

155
155
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

500
500
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

206
206
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

128
128
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

177
177
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

316
316

Meer sportnieuws