Grote dissonant bij winnend Club: "Gevecht tegen zichzelf"

door
Grote dissonant bij winnend Club:

Club Brugge heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de halve finales van de Croky Cup. In de kwartfinale haalde Blauw-Zwart het uiteindelijk met 3-0 van OH Leuven. Maar de kwalificatie verliep veel moeizamer dan de eindstand doet vermoeden.

De Bruggelingen begonnen weliswaar overtuigend aan hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe kalenderjaar. Club nam de match meteen in handen en duwde de Leuvenaars terug tot in hun eigen zestien meter. Dat leidde uiteindelijk ook tot de dik verdiende openingstreffer van Christos Tzolis.

Maar zoals wel vaker dit seizoen ging de voet van het gaspedaal na die voorsprong en liet het de bezoekers weer in de wedstrijd komen. OHL had ook de nodige kansen om weer op gelijke hoogte te komen. In de afwerking liep er echter telkens wel iets fout bij de Leuvenaars. 

LEES OOK: 'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

Drietal ondermaats

Club hield zijn minieme voorsprong zo ook in stand. En in het slot van de wedstrijd trok het de partij opnieuw volledig naar zich toe. Opnieuw Tzolis en de gretig ingevallen Michal Skoras legden de match uiteindelijk in een beslissende plooi. Al bij al een verdiende zege, maar zeker niet de meest overtuigende prestatie.

Bij Blauw-Zwart bleven bepaalde spelers dan ook onder hun gewenste niveau. Achteraan was Kyriani Sabbe behoorlijk slordig, voorin maakte Andreas Skov Olsen geen overtuigende wedstrijd. Maar vooral Gustaf Nilsson liet een erg matige indruk achter als speerpunt in de aanvalslinie.

Schim van zichzelf

De spits heeft het sinds zijn blessure dan ook lastig. "Hij is al een tijdje terug, maar slechts een schim van de speler die hij vóór zijn ziekteverlof was. Zijn eerste helft tegen OHL was een gevecht tegen zichzelf. Club Brugge is niet van plan om een nieuwe spits te halen -het heeft daar in principe weinig of geen reden toe. Wel, dan zal de Zweed toch weer een beetje niveau moeten halen", schrijft Het Laatste Nieuws.

Op enkele kleine kansen in de beginfase na, duurde het ook tot in de tweede helft alvorens Nilsson voor echt doelgevaar kon zorgen. Maar zijn grootste kans zag hij gepakt worden door OHL-sluitstuk Tobe Leysen. "Werd te weinig gevonden. Kreeg in de beginfase wel wat kansjes, maar maakte die niet af en verdween nadien uit de wedstrijd. Zag in de tweede helft een poging knap gepareerd worden door Leysen", aldus Het Nieuwsblad

Club moet in januari tóch een nieuwe spits halen ...

Meest recent

KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

15
15
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

149
149
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

106
106
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

23
23
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

77
77
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

202
202
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

42
42
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

24
24
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

14
14
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

134
134
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

153
153
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

120
120
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

769
769
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

149
149
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

113
113
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

342
342
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

243
243
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

36
36
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

587
587
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

580
580
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

181
181
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

376
376
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

783
783
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

102
102

Meer sportnieuws