Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs"

217
Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs

Elke mercato trekken er heel wat Belgen naar het buitenland. Afgelopen zomer was het de beurt aan Alessandro Ciranni. Hij speelt nu voor het Roemeense FC Buzău, dat hem transfervrij overnam van Zulte Waregem. Hoe gaat het daar met de rechtsachter? VoetbalNieuws had een gesprek met Ciranni.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Ciranni aan de slag in Roemenië

Alessandro Ciranni speelde van 2021 tot 2024 voor Zulte Waregem. Hij kwam 86 keer uit voor Essevee, waar hij 3 keer scoorde en 9 assists uitdeelde. Na drie jaar was het tijd voor een andere uitdaging en die vond hij dus bij FC Buzău in Roemenië. Toch wel een verrassende overstap.

"Na een aantal afgesprongen deals kwam er aan het einde van de mercato een concreet voorstel binnen van FC Buzău. De coach wilde mij er bijzonder graag bij en daarom heb ik de stap naar de SuperLiga gezet." Ciranni was transfervrij, Belg, rechtsachter en nog maar 28 jaar. Hij was dan ook voor heel wat Belgische clubs interessant en er waren aanbiedingen, maar niet degenen die Ciranni hoopte. 

"Er was wel degelijk heel wat interesse uit België. Toen ik mijn contract bij Zulte Waregem niet wenste te verlengen, kreeg ik veel aanbiedingen uit de Challenger Pro League, maar dat was niet de stap die ik voor ogen had”, zegt het voormalige jeugdproduct van KRC Genk aan onze redactie.

Topclubs tonen interesse

Het werd dus de Roemeense eerste klasse. Een competitie die voor de meeste Belgische voetballiefhebbers onbekend is. Hoe moeten we het niveau daar inschatten? “Tot nu ben ik zeer aangenaam verrast. Je kan het niveau vergelijken met wat we in België gewend zijn. Er is veel intensiteit, strijd en er zijn veel goede voetballers."

Ciranni heeft zich de overstap zeker nog niet beklaagd. Hij is een vaste waarde bij zijn ploeg. “Ikzelf kan met een zeer tevreden gevoel terugkijken op wat ik tot nu toe heb getoond. Ik ben een van de leiders in de ploeg geworden en heb me in de kijker gespeeld van de Roemeense topclubs."

"Daarnaast hebben we als ploeg wel te weinig punten in verhouding met het niveau dat we tijdens de matchen halen. We domineerden in vrijwel alle topmatchen. Tegen CFR Cluj, Dinamo Boekarest, Craiova… We waren baas, maar we scoorden niet en slikten telkens vermijdbare doelpunten. Met een paar versterkingen kunnen we het tij snel keren."

FC Buzău staat daardoor allerlaatste in de SuperLiga en moet dus flink aan de bak. Ciranni proeft in Roemenië van zijn tweede buitenlandse avontuur, nadat hij voordien al jaren aan de slag was in Nederland. Zien we hem op termijn terug aan het werk in België?

"Dat is een moeilijke vraag. Ik ken de Belgische competitie zeer goed en ik kan van waarde zijn voor een aantal clubs. Maar ik heb nu ook van het buitenland geproefd en een leuk avontuur zien mijn gezin en ik ook wel zitten. Dus we zien wel wat de komende mercato’s gaan geven”, besluit de sympathieke rechtsachter.

Lees ook: 

Moeten de JPL-clubs eens gaan polsen naar Ciranni?

Meest recent

Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

2
2
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

1
1
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

13
13
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

43
43
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

45
45
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

47
47
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

35
35
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

25
25
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

102
102
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

31
31
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

215
215
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

101
101
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

202
202
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

268
268
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215

Meer sportnieuws