Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs"

door
Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs

Elke mercato trekken er heel wat Belgen naar het buitenland. Afgelopen zomer was het de beurt aan Alessandro Ciranni. Hij speelt nu voor het Roemeense FC Buzău, dat hem transfervrij overnam van Zulte Waregem. Hoe gaat het daar met de rechtsachter? VoetbalNieuws had een gesprek met Ciranni.

LEES OOK: Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Ciranni aan de slag in Roemenië

Alessandro Ciranni speelde van 2021 tot 2024 voor Zulte Waregem. Hij kwam 86 keer uit voor Essevee, waar hij 3 keer scoorde en 9 assists uitdeelde. Na drie jaar was het tijd voor een andere uitdaging en die vond hij dus bij FC Buzău in Roemenië. Toch wel een verrassende overstap.

"Na een aantal afgesprongen deals kwam er aan het einde van de mercato een concreet voorstel binnen van FC Buzău. De coach wilde mij er bijzonder graag bij en daarom heb ik de stap naar de SuperLiga gezet." Ciranni was transfervrij, Belg, rechtsachter en nog maar 28 jaar. Hij was dan ook voor heel wat Belgische clubs interessant en er waren aanbiedingen, maar niet degenen die Ciranni hoopte. 

"Er was wel degelijk heel wat interesse uit België. Toen ik mijn contract bij Zulte Waregem niet wenste te verlengen, kreeg ik veel aanbiedingen uit de Challenger Pro League, maar dat was niet de stap die ik voor ogen had”, zegt het voormalige jeugdproduct van KRC Genk aan onze redactie.

Topclubs tonen interesse

Het werd dus de Roemeense eerste klasse. Een competitie die voor de meeste Belgische voetballiefhebbers onbekend is. Hoe moeten we het niveau daar inschatten? “Tot nu ben ik zeer aangenaam verrast. Je kan het niveau vergelijken met wat we in België gewend zijn. Er is veel intensiteit, strijd en er zijn veel goede voetballers."

Ciranni heeft zich de overstap zeker nog niet beklaagd. Hij is een vaste waarde bij zijn ploeg. “Ikzelf kan met een zeer tevreden gevoel terugkijken op wat ik tot nu toe heb getoond. Ik ben een van de leiders in de ploeg geworden en heb me in de kijker gespeeld van de Roemeense topclubs."

"Daarnaast hebben we als ploeg wel te weinig punten in verhouding met het niveau dat we tijdens de matchen halen. We domineerden in vrijwel alle topmatchen. Tegen CFR Cluj, Dinamo Boekarest, Craiova… We waren baas, maar we scoorden niet en slikten telkens vermijdbare doelpunten. Met een paar versterkingen kunnen we het tij snel keren."

FC Buzău staat daardoor allerlaatste in de SuperLiga en moet dus flink aan de bak. Ciranni proeft in Roemenië van zijn tweede buitenlandse avontuur, nadat hij voordien al jaren aan de slag was in Nederland. Zien we hem op termijn terug aan het werk in België?

"Dat is een moeilijke vraag. Ik ken de Belgische competitie zeer goed en ik kan van waarde zijn voor een aantal clubs. Maar ik heb nu ook van het buitenland geproefd en een leuk avontuur zien mijn gezin en ik ook wel zitten. Dus we zien wel wat de komende mercato’s gaan geven”, besluit de sympathieke rechtsachter.

Lees ook: 

Moeten de JPL-clubs eens gaan polsen naar Ciranni?

Meest recent

Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

0
0
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

68
68
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

22
22
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

103
103
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

49
49
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

59
59
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

780
780
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

203
203
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

276
276
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

118
118
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

96
96
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

390
390
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

140
140
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

189
189
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

543
543
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

33
33
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

243
243
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

189
189
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

100
100
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

205
205
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

438
438
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

163
163

Meer sportnieuws