Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs"

door
Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs

Elke mercato trekken er heel wat Belgen naar het buitenland. Afgelopen zomer was het de beurt aan Alessandro Ciranni. Hij speelt nu voor het Roemeense FC Buzău, dat hem transfervrij overnam van Zulte Waregem. Hoe gaat het daar met de rechtsachter? VoetbalNieuws had een gesprek met Ciranni.

LEES OOK: Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Ciranni aan de slag in Roemenië

Alessandro Ciranni speelde van 2021 tot 2024 voor Zulte Waregem. Hij kwam 86 keer uit voor Essevee, waar hij 3 keer scoorde en 9 assists uitdeelde. Na drie jaar was het tijd voor een andere uitdaging en die vond hij dus bij FC Buzău in Roemenië. Toch wel een verrassende overstap.

"Na een aantal afgesprongen deals kwam er aan het einde van de mercato een concreet voorstel binnen van FC Buzău. De coach wilde mij er bijzonder graag bij en daarom heb ik de stap naar de SuperLiga gezet." Ciranni was transfervrij, Belg, rechtsachter en nog maar 28 jaar. Hij was dan ook voor heel wat Belgische clubs interessant en er waren aanbiedingen, maar niet degenen die Ciranni hoopte. 

"Er was wel degelijk heel wat interesse uit België. Toen ik mijn contract bij Zulte Waregem niet wenste te verlengen, kreeg ik veel aanbiedingen uit de Challenger Pro League, maar dat was niet de stap die ik voor ogen had”, zegt het voormalige jeugdproduct van KRC Genk aan onze redactie.

Topclubs tonen interesse

Het werd dus de Roemeense eerste klasse. Een competitie die voor de meeste Belgische voetballiefhebbers onbekend is. Hoe moeten we het niveau daar inschatten? “Tot nu ben ik zeer aangenaam verrast. Je kan het niveau vergelijken met wat we in België gewend zijn. Er is veel intensiteit, strijd en er zijn veel goede voetballers."

Ciranni heeft zich de overstap zeker nog niet beklaagd. Hij is een vaste waarde bij zijn ploeg. “Ikzelf kan met een zeer tevreden gevoel terugkijken op wat ik tot nu toe heb getoond. Ik ben een van de leiders in de ploeg geworden en heb me in de kijker gespeeld van de Roemeense topclubs."

"Daarnaast hebben we als ploeg wel te weinig punten in verhouding met het niveau dat we tijdens de matchen halen. We domineerden in vrijwel alle topmatchen. Tegen CFR Cluj, Dinamo Boekarest, Craiova… We waren baas, maar we scoorden niet en slikten telkens vermijdbare doelpunten. Met een paar versterkingen kunnen we het tij snel keren."

FC Buzău staat daardoor allerlaatste in de SuperLiga en moet dus flink aan de bak. Ciranni proeft in Roemenië van zijn tweede buitenlandse avontuur, nadat hij voordien al jaren aan de slag was in Nederland. Zien we hem op termijn terug aan het werk in België?

"Dat is een moeilijke vraag. Ik ken de Belgische competitie zeer goed en ik kan van waarde zijn voor een aantal clubs. Maar ik heb nu ook van het buitenland geproefd en een leuk avontuur zien mijn gezin en ik ook wel zitten. Dus we zien wel wat de komende mercato’s gaan geven”, besluit de sympathieke rechtsachter.

Lees ook: 

Moeten de JPL-clubs eens gaan polsen naar Ciranni?

Meest recent

Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

25
25
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

171
171
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

124
124
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

384
384
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

62
62
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

3
3
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

408
408
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

352
352
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

92
92
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

55
55
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

91
91
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

265
265
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

121
121
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

122
122
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

300
300
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

157
157
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

586
586
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

591
591
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

524
524
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

266
266
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

463
463
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

382
382
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

239
239
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

1312
1312

Meer sportnieuws