Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs"

217
Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs

Elke mercato trekken er heel wat Belgen naar het buitenland. Afgelopen zomer was het de beurt aan Alessandro Ciranni. Hij speelt nu voor het Roemeense FC Buzău, dat hem transfervrij overnam van Zulte Waregem. Hoe gaat het daar met de rechtsachter? VoetbalNieuws had een gesprek met Ciranni.

LEES OOK: Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Ciranni aan de slag in Roemenië

Alessandro Ciranni speelde van 2021 tot 2024 voor Zulte Waregem. Hij kwam 86 keer uit voor Essevee, waar hij 3 keer scoorde en 9 assists uitdeelde. Na drie jaar was het tijd voor een andere uitdaging en die vond hij dus bij FC Buzău in Roemenië. Toch wel een verrassende overstap.

"Na een aantal afgesprongen deals kwam er aan het einde van de mercato een concreet voorstel binnen van FC Buzău. De coach wilde mij er bijzonder graag bij en daarom heb ik de stap naar de SuperLiga gezet." Ciranni was transfervrij, Belg, rechtsachter en nog maar 28 jaar. Hij was dan ook voor heel wat Belgische clubs interessant en er waren aanbiedingen, maar niet degenen die Ciranni hoopte. 

"Er was wel degelijk heel wat interesse uit België. Toen ik mijn contract bij Zulte Waregem niet wenste te verlengen, kreeg ik veel aanbiedingen uit de Challenger Pro League, maar dat was niet de stap die ik voor ogen had”, zegt het voormalige jeugdproduct van KRC Genk aan onze redactie.

Topclubs tonen interesse

Het werd dus de Roemeense eerste klasse. Een competitie die voor de meeste Belgische voetballiefhebbers onbekend is. Hoe moeten we het niveau daar inschatten? “Tot nu ben ik zeer aangenaam verrast. Je kan het niveau vergelijken met wat we in België gewend zijn. Er is veel intensiteit, strijd en er zijn veel goede voetballers."

Ciranni heeft zich de overstap zeker nog niet beklaagd. Hij is een vaste waarde bij zijn ploeg. “Ikzelf kan met een zeer tevreden gevoel terugkijken op wat ik tot nu toe heb getoond. Ik ben een van de leiders in de ploeg geworden en heb me in de kijker gespeeld van de Roemeense topclubs."

"Daarnaast hebben we als ploeg wel te weinig punten in verhouding met het niveau dat we tijdens de matchen halen. We domineerden in vrijwel alle topmatchen. Tegen CFR Cluj, Dinamo Boekarest, Craiova… We waren baas, maar we scoorden niet en slikten telkens vermijdbare doelpunten. Met een paar versterkingen kunnen we het tij snel keren."

FC Buzău staat daardoor allerlaatste in de SuperLiga en moet dus flink aan de bak. Ciranni proeft in Roemenië van zijn tweede buitenlandse avontuur, nadat hij voordien al jaren aan de slag was in Nederland. Zien we hem op termijn terug aan het werk in België?

"Dat is een moeilijke vraag. Ik ken de Belgische competitie zeer goed en ik kan van waarde zijn voor een aantal clubs. Maar ik heb nu ook van het buitenland geproefd en een leuk avontuur zien mijn gezin en ik ook wel zitten. Dus we zien wel wat de komende mercato’s gaan geven”, besluit de sympathieke rechtsachter.

Lees ook: 

Moeten de JPL-clubs eens gaan polsen naar Ciranni?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

76
76
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

242
242
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

165
165
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

156
156
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

228
228
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

508
508
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

74
74
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

264
264
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

547
547
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

182
182
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

453
453
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

121
121
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

419
419
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

350
350
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

420
420
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

389
389
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

528
528
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

248
248
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

227
227
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

216
216

Meer sportnieuws