Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs"

217
Ciranni maakt furore in Roemenië: “Op de radar van topclubs

Elke mercato trekken er heel wat Belgen naar het buitenland. Afgelopen zomer was het de beurt aan Alessandro Ciranni. Hij speelt nu voor het Roemeense FC Buzău, dat hem transfervrij overnam van Zulte Waregem. Hoe gaat het daar met de rechtsachter? VoetbalNieuws had een gesprek met Ciranni.

LEES OOK: Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Ciranni aan de slag in Roemenië

Alessandro Ciranni speelde van 2021 tot 2024 voor Zulte Waregem. Hij kwam 86 keer uit voor Essevee, waar hij 3 keer scoorde en 9 assists uitdeelde. Na drie jaar was het tijd voor een andere uitdaging en die vond hij dus bij FC Buzău in Roemenië. Toch wel een verrassende overstap.

"Na een aantal afgesprongen deals kwam er aan het einde van de mercato een concreet voorstel binnen van FC Buzău. De coach wilde mij er bijzonder graag bij en daarom heb ik de stap naar de SuperLiga gezet." Ciranni was transfervrij, Belg, rechtsachter en nog maar 28 jaar. Hij was dan ook voor heel wat Belgische clubs interessant en er waren aanbiedingen, maar niet degenen die Ciranni hoopte. 

"Er was wel degelijk heel wat interesse uit België. Toen ik mijn contract bij Zulte Waregem niet wenste te verlengen, kreeg ik veel aanbiedingen uit de Challenger Pro League, maar dat was niet de stap die ik voor ogen had”, zegt het voormalige jeugdproduct van KRC Genk aan onze redactie.

Topclubs tonen interesse

Het werd dus de Roemeense eerste klasse. Een competitie die voor de meeste Belgische voetballiefhebbers onbekend is. Hoe moeten we het niveau daar inschatten? “Tot nu ben ik zeer aangenaam verrast. Je kan het niveau vergelijken met wat we in België gewend zijn. Er is veel intensiteit, strijd en er zijn veel goede voetballers."

Ciranni heeft zich de overstap zeker nog niet beklaagd. Hij is een vaste waarde bij zijn ploeg. “Ikzelf kan met een zeer tevreden gevoel terugkijken op wat ik tot nu toe heb getoond. Ik ben een van de leiders in de ploeg geworden en heb me in de kijker gespeeld van de Roemeense topclubs."

"Daarnaast hebben we als ploeg wel te weinig punten in verhouding met het niveau dat we tijdens de matchen halen. We domineerden in vrijwel alle topmatchen. Tegen CFR Cluj, Dinamo Boekarest, Craiova… We waren baas, maar we scoorden niet en slikten telkens vermijdbare doelpunten. Met een paar versterkingen kunnen we het tij snel keren."

FC Buzău staat daardoor allerlaatste in de SuperLiga en moet dus flink aan de bak. Ciranni proeft in Roemenië van zijn tweede buitenlandse avontuur, nadat hij voordien al jaren aan de slag was in Nederland. Zien we hem op termijn terug aan het werk in België?

"Dat is een moeilijke vraag. Ik ken de Belgische competitie zeer goed en ik kan van waarde zijn voor een aantal clubs. Maar ik heb nu ook van het buitenland geproefd en een leuk avontuur zien mijn gezin en ik ook wel zitten. Dus we zien wel wat de komende mercato’s gaan geven”, besluit de sympathieke rechtsachter.

Lees ook: 

Moeten de JPL-clubs eens gaan polsen naar Ciranni?

Meest recent

Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

2
2
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

74
74
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

125
125
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

51
51
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

18
18
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

105
105
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

262
262
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

78
78
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

36
36
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

205
205
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

81
81
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

24
24
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

58
58
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

14
14
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

294
294
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

239
239
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

87
87
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

242
242
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

71
71
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

71
71
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

21
21
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

67
67
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

391
391
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

375
375

Meer sportnieuws