Zinho Gano maakt nu al naam: "Er is al de nodige interesse"

door
Zinho Gano maakt nu al naam:

Belgische ploegen gaan elke mercato op zoek naar een witte merel in de aanval, maar die is vaak moeilijk te vinden. Heel wat ploegen baalden als een stekker dat Zinho Gano, al sinds jaar en dag een garantie op goals in België, naar Al-Hazem vertrok. VoetbalNieuws sprak met de 31-jarige aanvaller.

Zinho Gano was einde contract bij Zulte Waregem en koos voor een overstap naar Al-Hazem in Saoedi-Arabië. Hij doet ook daar wat hij het beste kan: scoren. Met 10 goals en 1 assist in 12 duels zijn de cijfers uitstekend. Al-Hazem staat daardoor tweede en de eerste twee promoveren naar de eerste klasse. Gano mag in 2025 dus hardop dromen van matchen tegen Cristiano Ronaldo & co.

De keuze voor Al-Hazem was geen verrassing en ook niet moeilijk voor de spits. "Het was zeker geen moeilijke keuze, want mijn blik stond al even richting dergelijke overstap gericht. De afgelopen twee jaar was er al interesse vanuit deze hoek", zegt Gano aan onze redactie.

LEES OOK: Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Veel interesse uit België in Gano

Aan interesse was er geen gebrek, meerdere ploegen uit Saoedi-Arabië zagen dergelijke goalgetter maar al te graag komen. "Er was interesse van meerdere ploegen, maar Al-Hazem wou mij een jaar geleden al aantrekken. Ze hebben op het laatste moment nog stevig gepusht om de deal te laten doorgaan", gaat hij verder.

Gano is in België altijd een garantie geweest op goals. In de eerste en tweede klasse speelde hij voor Moeskroen, Lommel SK, SK Beveren, KRC Genk, Zulte Waregem, Royal Antwerp FC en KV Kortrijk in totaal 280 matchen. Daarin was hij goed voor 99 doelpunten en 19 assists. Het was dan ook de logica zelve dat er de nodige Belgische interesse was, zeker als transfervrije speler.

"Er was best veel interesse vanuit België, maar ik heb iedereen meteen duidelijk gemaakt dat voor mij het moment was aangebroken om de stap naar het buitenland te zetten", aldus Gano. En voorlopig bevalt het hem heel erg in Saoedi-Arabië.

"In het begin was het natuurlijk aanpassen aan het klimaat, de cultuur, het ver weg zijn van huis, maar ik ben een persoon die zich redelijk snel kan aanpassen. Dat het op sportief vlak van in het begin meteen begon te lopen helpt natuurlijk ook wel. Na 14 speeldagen staan we tweede (de eerste twee promoveren rechtstreeks) en ik ben topschutter van de competitie, dus alles verloopt hier heel goed voor mij."

Toptransfer in Saoedi-Arabië?

En hoe ervaart hij het niveau in de Saudische tweede klasse? "Je kan het een beetje vergelijken met de Challenger Pro League in België. Al heb je hier in het algemeen wel wat meer technische spelers", zegt hij nog.

Saoedi-Arabië heeft een bedenkelijke reputatie, maar ondertussen maakt het land ook wel een positieve evolutie door. "Het leven is hier heel rustig. Je moet natuurlijk veel meer reizen als je een match op verplaatsing hebt, omdat het land veel groter is. En de tijd dat vrouwen niet alleen naar buiten mogen of niet alleen met de auto rijden, is al lang gedaan. Het is hier vrijer dan hoe wij in Europa denken dat het is. Natuurlijk zijn er wel geen bars, discotheken en alcohol, maar je hebt er leuke fancy restaurants, coffeeshops en winkelcentra", zegt de spits.

Gano is dus bijzonder tevreden met zijn buitenlandse avontuur. Een terugkeer naar België staat voorlopig niet op de planning. "Ik zeg altijd: in voetbal kan alles en ik ga nooit de deuren naar België volledig sluiten, maar voorlopig zit ik hier heel goed en zie ik mij hier wel nog een tijd blijven." 

Wie weet volgt er wel nog een mooie transfer naar een van de grotere ploegen in Saoedi-Arabië. "Er is ondertussen meer interesse gekomen omdat ik hier topschutter ben, dus we zullen zien wat er allemaal nog zal gebeuren in de toekomst", besluit Gano.

Zal Gano de komende jaren grote sier maken in Saoedi-Arabië?

Meest recent

Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

23
23
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

27
27
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

120
120
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

20
20
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

34
34
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

41
41
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

167
167
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

175
175
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

32
32
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

131
131
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

116
116
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

309
309
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

41
41
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

209
209
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1014
1014
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

394
394
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

147
147
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

135
135
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

572
572
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

384
384
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

35
35
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

520
520
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

131
131
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

94
94
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

149
149

Meer sportnieuws