Zinho Gano maakt nu al naam: "Er is al de nodige interesse"

door
Zinho Gano maakt nu al naam:

Belgische ploegen gaan elke mercato op zoek naar een witte merel in de aanval, maar die is vaak moeilijk te vinden. Heel wat ploegen baalden als een stekker dat Zinho Gano, al sinds jaar en dag een garantie op goals in België, naar Al-Hazem vertrok. VoetbalNieuws sprak met de 31-jarige aanvaller.

Zinho Gano was einde contract bij Zulte Waregem en koos voor een overstap naar Al-Hazem in Saoedi-Arabië. Hij doet ook daar wat hij het beste kan: scoren. Met 10 goals en 1 assist in 12 duels zijn de cijfers uitstekend. Al-Hazem staat daardoor tweede en de eerste twee promoveren naar de eerste klasse. Gano mag in 2025 dus hardop dromen van matchen tegen Cristiano Ronaldo & co.

De keuze voor Al-Hazem was geen verrassing en ook niet moeilijk voor de spits. "Het was zeker geen moeilijke keuze, want mijn blik stond al even richting dergelijke overstap gericht. De afgelopen twee jaar was er al interesse vanuit deze hoek", zegt Gano aan onze redactie.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Veel interesse uit België in Gano

Aan interesse was er geen gebrek, meerdere ploegen uit Saoedi-Arabië zagen dergelijke goalgetter maar al te graag komen. "Er was interesse van meerdere ploegen, maar Al-Hazem wou mij een jaar geleden al aantrekken. Ze hebben op het laatste moment nog stevig gepusht om de deal te laten doorgaan", gaat hij verder.

Gano is in België altijd een garantie geweest op goals. In de eerste en tweede klasse speelde hij voor Moeskroen, Lommel SK, SK Beveren, KRC Genk, Zulte Waregem, Royal Antwerp FC en KV Kortrijk in totaal 280 matchen. Daarin was hij goed voor 99 doelpunten en 19 assists. Het was dan ook de logica zelve dat er de nodige Belgische interesse was, zeker als transfervrije speler.

"Er was best veel interesse vanuit België, maar ik heb iedereen meteen duidelijk gemaakt dat voor mij het moment was aangebroken om de stap naar het buitenland te zetten", aldus Gano. En voorlopig bevalt het hem heel erg in Saoedi-Arabië.

"In het begin was het natuurlijk aanpassen aan het klimaat, de cultuur, het ver weg zijn van huis, maar ik ben een persoon die zich redelijk snel kan aanpassen. Dat het op sportief vlak van in het begin meteen begon te lopen helpt natuurlijk ook wel. Na 14 speeldagen staan we tweede (de eerste twee promoveren rechtstreeks) en ik ben topschutter van de competitie, dus alles verloopt hier heel goed voor mij."

Toptransfer in Saoedi-Arabië?

En hoe ervaart hij het niveau in de Saudische tweede klasse? "Je kan het een beetje vergelijken met de Challenger Pro League in België. Al heb je hier in het algemeen wel wat meer technische spelers", zegt hij nog.

Saoedi-Arabië heeft een bedenkelijke reputatie, maar ondertussen maakt het land ook wel een positieve evolutie door. "Het leven is hier heel rustig. Je moet natuurlijk veel meer reizen als je een match op verplaatsing hebt, omdat het land veel groter is. En de tijd dat vrouwen niet alleen naar buiten mogen of niet alleen met de auto rijden, is al lang gedaan. Het is hier vrijer dan hoe wij in Europa denken dat het is. Natuurlijk zijn er wel geen bars, discotheken en alcohol, maar je hebt er leuke fancy restaurants, coffeeshops en winkelcentra", zegt de spits.

Gano is dus bijzonder tevreden met zijn buitenlandse avontuur. Een terugkeer naar België staat voorlopig niet op de planning. "Ik zeg altijd: in voetbal kan alles en ik ga nooit de deuren naar België volledig sluiten, maar voorlopig zit ik hier heel goed en zie ik mij hier wel nog een tijd blijven." 

Wie weet volgt er wel nog een mooie transfer naar een van de grotere ploegen in Saoedi-Arabië. "Er is ondertussen meer interesse gekomen omdat ik hier topschutter ben, dus we zullen zien wat er allemaal nog zal gebeuren in de toekomst", besluit Gano.

Zal Gano de komende jaren grote sier maken in Saoedi-Arabië?

Meest recent

Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

2
2
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

9
9
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

34
34
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

28
28
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

46
46
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

271
271
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

72
72
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

208
208
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

24
24
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

416
416
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

213
213
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

59
59
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

116
116
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

332
332
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

295
295
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

103
103
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

202
202
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

225
225
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

223
223
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

197
197
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

94
94
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176

Meer sportnieuws