Zinho Gano maakt nu al naam: "Er is al de nodige interesse"

522 stemmen
Zinho Gano maakt nu al naam:

Belgische ploegen gaan elke mercato op zoek naar een witte merel in de aanval, maar die is vaak moeilijk te vinden. Heel wat ploegen baalden als een stekker dat Zinho Gano, al sinds jaar en dag een garantie op goals in België, naar Al-Hazem vertrok. VoetbalNieuws sprak met de 31-jarige aanvaller.

Zinho Gano was einde contract bij Zulte Waregem en koos voor een overstap naar Al-Hazem in Saoedi-Arabië. Hij doet ook daar wat hij het beste kan: scoren. Met 10 goals en 1 assist in 12 duels zijn de cijfers uitstekend. Al-Hazem staat daardoor tweede en de eerste twee promoveren naar de eerste klasse. Gano mag in 2025 dus hardop dromen van matchen tegen Cristiano Ronaldo & co.

De keuze voor Al-Hazem was geen verrassing en ook niet moeilijk voor de spits. "Het was zeker geen moeilijke keuze, want mijn blik stond al even richting dergelijke overstap gericht. De afgelopen twee jaar was er al interesse vanuit deze hoek", zegt Gano aan onze redactie.

LEES OOK: ‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Veel interesse uit België in Gano

Aan interesse was er geen gebrek, meerdere ploegen uit Saoedi-Arabië zagen dergelijke goalgetter maar al te graag komen. "Er was interesse van meerdere ploegen, maar Al-Hazem wou mij een jaar geleden al aantrekken. Ze hebben op het laatste moment nog stevig gepusht om de deal te laten doorgaan", gaat hij verder.

Gano is in België altijd een garantie geweest op goals. In de eerste en tweede klasse speelde hij voor Moeskroen, Lommel SK, SK Beveren, KRC Genk, Zulte Waregem, Royal Antwerp FC en KV Kortrijk in totaal 280 matchen. Daarin was hij goed voor 99 doelpunten en 19 assists. Het was dan ook de logica zelve dat er de nodige Belgische interesse was, zeker als transfervrije speler.

"Er was best veel interesse vanuit België, maar ik heb iedereen meteen duidelijk gemaakt dat voor mij het moment was aangebroken om de stap naar het buitenland te zetten", aldus Gano. En voorlopig bevalt het hem heel erg in Saoedi-Arabië.

"In het begin was het natuurlijk aanpassen aan het klimaat, de cultuur, het ver weg zijn van huis, maar ik ben een persoon die zich redelijk snel kan aanpassen. Dat het op sportief vlak van in het begin meteen begon te lopen helpt natuurlijk ook wel. Na 14 speeldagen staan we tweede (de eerste twee promoveren rechtstreeks) en ik ben topschutter van de competitie, dus alles verloopt hier heel goed voor mij."

Toptransfer in Saoedi-Arabië?

En hoe ervaart hij het niveau in de Saudische tweede klasse? "Je kan het een beetje vergelijken met de Challenger Pro League in België. Al heb je hier in het algemeen wel wat meer technische spelers", zegt hij nog.

Saoedi-Arabië heeft een bedenkelijke reputatie, maar ondertussen maakt het land ook wel een positieve evolutie door. "Het leven is hier heel rustig. Je moet natuurlijk veel meer reizen als je een match op verplaatsing hebt, omdat het land veel groter is. En de tijd dat vrouwen niet alleen naar buiten mogen of niet alleen met de auto rijden, is al lang gedaan. Het is hier vrijer dan hoe wij in Europa denken dat het is. Natuurlijk zijn er wel geen bars, discotheken en alcohol, maar je hebt er leuke fancy restaurants, coffeeshops en winkelcentra", zegt de spits.

Gano is dus bijzonder tevreden met zijn buitenlandse avontuur. Een terugkeer naar België staat voorlopig niet op de planning. "Ik zeg altijd: in voetbal kan alles en ik ga nooit de deuren naar België volledig sluiten, maar voorlopig zit ik hier heel goed en zie ik mij hier wel nog een tijd blijven." 

Wie weet volgt er wel nog een mooie transfer naar een van de grotere ploegen in Saoedi-Arabië. "Er is ondertussen meer interesse gekomen omdat ik hier topschutter ben, dus we zullen zien wat er allemaal nog zal gebeuren in de toekomst", besluit Gano.

Zal Gano de komende jaren grote sier maken in Saoedi-Arabië?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

149
149
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

90
90
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

32
32
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

413
413
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

511
511
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

337
337
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

311
311
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

171
171
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

637
637
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

560
560
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

741
741
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

481
481
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

101
101
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

215
215
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

74
74
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

86
86
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

476
476
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

221
221
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

359
359
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

227
227
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws