Zinho Gano maakt nu al naam: "Er is al de nodige interesse"

522
Zinho Gano maakt nu al naam:

Belgische ploegen gaan elke mercato op zoek naar een witte merel in de aanval, maar die is vaak moeilijk te vinden. Heel wat ploegen baalden als een stekker dat Zinho Gano, al sinds jaar en dag een garantie op goals in België, naar Al-Hazem vertrok. VoetbalNieuws sprak met de 31-jarige aanvaller.

Zinho Gano was einde contract bij Zulte Waregem en koos voor een overstap naar Al-Hazem in Saoedi-Arabië. Hij doet ook daar wat hij het beste kan: scoren. Met 10 goals en 1 assist in 12 duels zijn de cijfers uitstekend. Al-Hazem staat daardoor tweede en de eerste twee promoveren naar de eerste klasse. Gano mag in 2025 dus hardop dromen van matchen tegen Cristiano Ronaldo & co.

De keuze voor Al-Hazem was geen verrassing en ook niet moeilijk voor de spits. "Het was zeker geen moeilijke keuze, want mijn blik stond al even richting dergelijke overstap gericht. De afgelopen twee jaar was er al interesse vanuit deze hoek", zegt Gano aan onze redactie.

LEES OOK: Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Veel interesse uit België in Gano

Aan interesse was er geen gebrek, meerdere ploegen uit Saoedi-Arabië zagen dergelijke goalgetter maar al te graag komen. "Er was interesse van meerdere ploegen, maar Al-Hazem wou mij een jaar geleden al aantrekken. Ze hebben op het laatste moment nog stevig gepusht om de deal te laten doorgaan", gaat hij verder.

Gano is in België altijd een garantie geweest op goals. In de eerste en tweede klasse speelde hij voor Moeskroen, Lommel SK, SK Beveren, KRC Genk, Zulte Waregem, Royal Antwerp FC en KV Kortrijk in totaal 280 matchen. Daarin was hij goed voor 99 doelpunten en 19 assists. Het was dan ook de logica zelve dat er de nodige Belgische interesse was, zeker als transfervrije speler.

"Er was best veel interesse vanuit België, maar ik heb iedereen meteen duidelijk gemaakt dat voor mij het moment was aangebroken om de stap naar het buitenland te zetten", aldus Gano. En voorlopig bevalt het hem heel erg in Saoedi-Arabië.

"In het begin was het natuurlijk aanpassen aan het klimaat, de cultuur, het ver weg zijn van huis, maar ik ben een persoon die zich redelijk snel kan aanpassen. Dat het op sportief vlak van in het begin meteen begon te lopen helpt natuurlijk ook wel. Na 14 speeldagen staan we tweede (de eerste twee promoveren rechtstreeks) en ik ben topschutter van de competitie, dus alles verloopt hier heel goed voor mij."

Toptransfer in Saoedi-Arabië?

En hoe ervaart hij het niveau in de Saudische tweede klasse? "Je kan het een beetje vergelijken met de Challenger Pro League in België. Al heb je hier in het algemeen wel wat meer technische spelers", zegt hij nog.

Saoedi-Arabië heeft een bedenkelijke reputatie, maar ondertussen maakt het land ook wel een positieve evolutie door. "Het leven is hier heel rustig. Je moet natuurlijk veel meer reizen als je een match op verplaatsing hebt, omdat het land veel groter is. En de tijd dat vrouwen niet alleen naar buiten mogen of niet alleen met de auto rijden, is al lang gedaan. Het is hier vrijer dan hoe wij in Europa denken dat het is. Natuurlijk zijn er wel geen bars, discotheken en alcohol, maar je hebt er leuke fancy restaurants, coffeeshops en winkelcentra", zegt de spits.

Gano is dus bijzonder tevreden met zijn buitenlandse avontuur. Een terugkeer naar België staat voorlopig niet op de planning. "Ik zeg altijd: in voetbal kan alles en ik ga nooit de deuren naar België volledig sluiten, maar voorlopig zit ik hier heel goed en zie ik mij hier wel nog een tijd blijven." 

Wie weet volgt er wel nog een mooie transfer naar een van de grotere ploegen in Saoedi-Arabië. "Er is ondertussen meer interesse gekomen omdat ik hier topschutter ben, dus we zullen zien wat er allemaal nog zal gebeuren in de toekomst", besluit Gano.

Zal Gano de komende jaren grote sier maken in Saoedi-Arabië?

Meest recent

Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

0
0
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

23
23
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

41
41
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

24
24
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

60
60
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

33
33
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

156
156
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

160
160
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

129
129
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

114
114
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

307
307
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

397
397
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

137
137
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

300
300
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

259
259
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

87
87
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

47
47
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

257
257
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

128
128
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

20
20
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

97
97
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

118
118
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

145
145
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

194
194
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

92
92

Meer sportnieuws