Zinho Gano maakt nu al naam: "Er is al de nodige interesse"

522
Zinho Gano maakt nu al naam:

Belgische ploegen gaan elke mercato op zoek naar een witte merel in de aanval, maar die is vaak moeilijk te vinden. Heel wat ploegen baalden als een stekker dat Zinho Gano, al sinds jaar en dag een garantie op goals in België, naar Al-Hazem vertrok. VoetbalNieuws sprak met de 31-jarige aanvaller.

Zinho Gano was einde contract bij Zulte Waregem en koos voor een overstap naar Al-Hazem in Saoedi-Arabië. Hij doet ook daar wat hij het beste kan: scoren. Met 10 goals en 1 assist in 12 duels zijn de cijfers uitstekend. Al-Hazem staat daardoor tweede en de eerste twee promoveren naar de eerste klasse. Gano mag in 2025 dus hardop dromen van matchen tegen Cristiano Ronaldo & co.

De keuze voor Al-Hazem was geen verrassing en ook niet moeilijk voor de spits. "Het was zeker geen moeilijke keuze, want mijn blik stond al even richting dergelijke overstap gericht. De afgelopen twee jaar was er al interesse vanuit deze hoek", zegt Gano aan onze redactie.

LEES OOK: Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

Veel interesse uit België in Gano

Aan interesse was er geen gebrek, meerdere ploegen uit Saoedi-Arabië zagen dergelijke goalgetter maar al te graag komen. "Er was interesse van meerdere ploegen, maar Al-Hazem wou mij een jaar geleden al aantrekken. Ze hebben op het laatste moment nog stevig gepusht om de deal te laten doorgaan", gaat hij verder.

Gano is in België altijd een garantie geweest op goals. In de eerste en tweede klasse speelde hij voor Moeskroen, Lommel SK, SK Beveren, KRC Genk, Zulte Waregem, Royal Antwerp FC en KV Kortrijk in totaal 280 matchen. Daarin was hij goed voor 99 doelpunten en 19 assists. Het was dan ook de logica zelve dat er de nodige Belgische interesse was, zeker als transfervrije speler.

"Er was best veel interesse vanuit België, maar ik heb iedereen meteen duidelijk gemaakt dat voor mij het moment was aangebroken om de stap naar het buitenland te zetten", aldus Gano. En voorlopig bevalt het hem heel erg in Saoedi-Arabië.

"In het begin was het natuurlijk aanpassen aan het klimaat, de cultuur, het ver weg zijn van huis, maar ik ben een persoon die zich redelijk snel kan aanpassen. Dat het op sportief vlak van in het begin meteen begon te lopen helpt natuurlijk ook wel. Na 14 speeldagen staan we tweede (de eerste twee promoveren rechtstreeks) en ik ben topschutter van de competitie, dus alles verloopt hier heel goed voor mij."

Toptransfer in Saoedi-Arabië?

En hoe ervaart hij het niveau in de Saudische tweede klasse? "Je kan het een beetje vergelijken met de Challenger Pro League in België. Al heb je hier in het algemeen wel wat meer technische spelers", zegt hij nog.

Saoedi-Arabië heeft een bedenkelijke reputatie, maar ondertussen maakt het land ook wel een positieve evolutie door. "Het leven is hier heel rustig. Je moet natuurlijk veel meer reizen als je een match op verplaatsing hebt, omdat het land veel groter is. En de tijd dat vrouwen niet alleen naar buiten mogen of niet alleen met de auto rijden, is al lang gedaan. Het is hier vrijer dan hoe wij in Europa denken dat het is. Natuurlijk zijn er wel geen bars, discotheken en alcohol, maar je hebt er leuke fancy restaurants, coffeeshops en winkelcentra", zegt de spits.

Gano is dus bijzonder tevreden met zijn buitenlandse avontuur. Een terugkeer naar België staat voorlopig niet op de planning. "Ik zeg altijd: in voetbal kan alles en ik ga nooit de deuren naar België volledig sluiten, maar voorlopig zit ik hier heel goed en zie ik mij hier wel nog een tijd blijven." 

Wie weet volgt er wel nog een mooie transfer naar een van de grotere ploegen in Saoedi-Arabië. "Er is ondertussen meer interesse gekomen omdat ik hier topschutter ben, dus we zullen zien wat er allemaal nog zal gebeuren in de toekomst", besluit Gano.

Zal Gano de komende jaren grote sier maken in Saoedi-Arabië?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

13
13
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

37
37
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

101
101
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

25
25
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

12
12
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

26
26
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

83
83
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

186
186
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

106
106
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

40
40
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

147
147
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

396
396
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

56
56
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

363
363
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

659
659
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

139
139
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

63
63
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

735
735
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

305
305
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws