Eén vraagteken bij Genk: "Blijven voorzichtig met hem"

193 stemmen
Eén vraagteken bij Genk:

KRC Genk maakte afgelopen weekend indruk met een overtuigende zege tegen RSC Anderlecht. Die goede prestatie wil men tijdens de kerstspeeldag bevestigen op het veld van Antwerp FC. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Thorsten Fink zijn basispionnen zal schikken.

De herfstkampioen had afgelopen weekend nood aan een gepaste reactie op de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge van een week eerder. En die reactie kwam er ook. Genk speelde tegen Anderlecht één van zijn betere wedstrijd van de laatste weken en haalde het verdiend met 2-0.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Lastige verplaatsing

Hierdoor tellen de Limburgers opnieuw drie punten meer dan Club, waardoor ze het kalenderjaar sowieso zullen afsluiten op de koppositie. Maar men wil de huidige voorsprong ook intact houden en indien mogelijk zelfs uitbreiden. Daarvoor zal dus gewonnen moeten worden op de Bosuil. 

Geen gemakkelijke opdracht, weet ook Fink. "Antwerp uit is altijd een moeilijke wedstrijd. We willen opnieuw onze eigen wil opleggen en gaan uit van onze eigen sterkte. Maar we zijn niet blind voor de kwaliteiten van Antwerp. Aanvallend hebben ze veel kwaliteiten en spelers die met één flits een wedstrijd kunnen beslissen", klonk het op de clubwebstek.

Twijfels rond Bonsu Baah

Ten opzichte van de partij tegen Anderlecht krijgt Fink er alvast een belangrijke troef bij. Zo is Mujaid Sadick terug inzetbaar na een schorsing. De verwachting is dat de Spanjaard meteen weer aan de aftrap zal verschijnen. Daar tegenover staat wel nog een vraagteken achter Christopher Bonsu Baah.

Fink zal pas op het laatste moment beslissen over de inzetbaarheid van de flankaanvaller, die zondag nog in de basis startte. "Op Yira Sor na is iedereen beschikbaar. Al blijven we voorzichtig met Bonsu Baah. Woensdag hak ik de knoop door of hij aan de aftrap komt of niet", besloot de Duitse coach.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

59
59
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

80
80
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

35
35
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

266
266
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

138
138
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

64
64
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

347
347
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

154
154
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

148
148
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

58
58
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

655
655
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

429
429
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

211
211
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

264
264
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

53
53
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

84
84
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

32
32
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

86
86
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

133
133
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

467
467
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

154
154
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

401
401
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

530
530
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

46
46
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1309
1309

Meer sportnieuws