Eén vraagteken bij Genk: "Blijven voorzichtig met hem"

door
Eén vraagteken bij Genk:

KRC Genk maakte afgelopen weekend indruk met een overtuigende zege tegen RSC Anderlecht. Die goede prestatie wil men tijdens de kerstspeeldag bevestigen op het veld van Antwerp FC. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Thorsten Fink zijn basispionnen zal schikken.

De herfstkampioen had afgelopen weekend nood aan een gepaste reactie op de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge van een week eerder. En die reactie kwam er ook. Genk speelde tegen Anderlecht één van zijn betere wedstrijd van de laatste weken en haalde het verdiend met 2-0.

LEES OOK: Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

Lastige verplaatsing

Hierdoor tellen de Limburgers opnieuw drie punten meer dan Club, waardoor ze het kalenderjaar sowieso zullen afsluiten op de koppositie. Maar men wil de huidige voorsprong ook intact houden en indien mogelijk zelfs uitbreiden. Daarvoor zal dus gewonnen moeten worden op de Bosuil. 

Geen gemakkelijke opdracht, weet ook Fink. "Antwerp uit is altijd een moeilijke wedstrijd. We willen opnieuw onze eigen wil opleggen en gaan uit van onze eigen sterkte. Maar we zijn niet blind voor de kwaliteiten van Antwerp. Aanvallend hebben ze veel kwaliteiten en spelers die met één flits een wedstrijd kunnen beslissen", klonk het op de clubwebstek.

Twijfels rond Bonsu Baah

Ten opzichte van de partij tegen Anderlecht krijgt Fink er alvast een belangrijke troef bij. Zo is Mujaid Sadick terug inzetbaar na een schorsing. De verwachting is dat de Spanjaard meteen weer aan de aftrap zal verschijnen. Daar tegenover staat wel nog een vraagteken achter Christopher Bonsu Baah.

Fink zal pas op het laatste moment beslissen over de inzetbaarheid van de flankaanvaller, die zondag nog in de basis startte. "Op Yira Sor na is iedereen beschikbaar. Al blijven we voorzichtig met Bonsu Baah. Woensdag hak ik de knoop door of hij aan de aftrap komt of niet", besloot de Duitse coach.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

116
116
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

42
42
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

96
96
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

270
270
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

156
156
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

325
325
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

159
159
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

622
622
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

742
742
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

377
377
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

460
460
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

402
402
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

383
383
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

598
598
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

462
462
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws