Eén vraagteken bij Genk: "Blijven voorzichtig met hem"

193 stemmen
Eén vraagteken bij Genk:

KRC Genk maakte afgelopen weekend indruk met een overtuigende zege tegen RSC Anderlecht. Die goede prestatie wil men tijdens de kerstspeeldag bevestigen op het veld van Antwerp FC. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Thorsten Fink zijn basispionnen zal schikken.

De herfstkampioen had afgelopen weekend nood aan een gepaste reactie op de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge van een week eerder. En die reactie kwam er ook. Genk speelde tegen Anderlecht één van zijn betere wedstrijd van de laatste weken en haalde het verdiend met 2-0.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Lastige verplaatsing

Hierdoor tellen de Limburgers opnieuw drie punten meer dan Club, waardoor ze het kalenderjaar sowieso zullen afsluiten op de koppositie. Maar men wil de huidige voorsprong ook intact houden en indien mogelijk zelfs uitbreiden. Daarvoor zal dus gewonnen moeten worden op de Bosuil. 

Geen gemakkelijke opdracht, weet ook Fink. "Antwerp uit is altijd een moeilijke wedstrijd. We willen opnieuw onze eigen wil opleggen en gaan uit van onze eigen sterkte. Maar we zijn niet blind voor de kwaliteiten van Antwerp. Aanvallend hebben ze veel kwaliteiten en spelers die met één flits een wedstrijd kunnen beslissen", klonk het op de clubwebstek.

Twijfels rond Bonsu Baah

Ten opzichte van de partij tegen Anderlecht krijgt Fink er alvast een belangrijke troef bij. Zo is Mujaid Sadick terug inzetbaar na een schorsing. De verwachting is dat de Spanjaard meteen weer aan de aftrap zal verschijnen. Daar tegenover staat wel nog een vraagteken achter Christopher Bonsu Baah.

Fink zal pas op het laatste moment beslissen over de inzetbaarheid van de flankaanvaller, die zondag nog in de basis startte. "Op Yira Sor na is iedereen beschikbaar. Al blijven we voorzichtig met Bonsu Baah. Woensdag hak ik de knoop door of hij aan de aftrap komt of niet", besloot de Duitse coach.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

1
1
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

3
3
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

5
5
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

44
44
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

118
118
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

148
148
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

558
558
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

446
446
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

334
334
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

179
179
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

232
232
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

215
215
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

88
88
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

68
68
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

393
393
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

205
205
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

235
235
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

469
469
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

115
115
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

261
261
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

443
443
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

212
212

Meer sportnieuws