Situatie Van Crombrugge escaleert compleet bij Genk

2073 stemmen
Situatie Van Crombrugge escaleert compleet bij Genk

Hendrik Van Crombrugge ligt zwaar onder vuur na meerdere kostbare fouten dit seizoen. Zijn blunder tegen Club Brugge leidde tot kritiek van analisten als Jacky Mathijssen en een storm van reacties op sociale media. Hoewel de 31-jarige doelman uitblinkt met reflexen en reddingen, stapelen de dure fouten zich op: flaters tegen Cercle Brugge, KV Mechelen, en Charleroi hebben Genk punten gekost.

Statistieken bevestigen dat hij geen puntenpakker is, met een reddingspercentage van 65% en -4,03 prevented goals, wat hem bij onderaan de ranglijst van de beste keepers in België plaatst. Zijn ervaring brengt rust, maar de druk groeit. Genk moet beslissen: blijft hij eerste doelman, of is het tijd voor verandering?

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Van Crombrugge in de fout tegen Club Brugge: niet de eerste keer

Hendrik Van Crombrugge zag er niet goed uit bij de eerste tegengoal van Club Brugge vorig weekend. De doelman van KRC Genk werd gehinderd door een ploegmaat, maar hij stond ook niet bepaald goed opgesteld.

Volgens Jacky Mathijssen viel er niet over te discussiëren dat Van Crombrugge in de fout ging bij het eerste tegendoelpunt, maar dat hij bij de 2-0 óók iets in de smiezen moest hebben.

“Van iemand met zijn spelintelligentie verwacht ik dat er toch een alarmbelletje afgaat als hij Skov Olsen volledig vrij ziet staan op tien meter van het doel”, aldus Mathijssen in Het Belang van Limburg.

Van Crombrugge werd ook geviseerd én hard aangepakt op het sociale medium ‘X’. Heel wat volgers rekenden hem het belangrijke tegendoelpunt aan. Bovendien was het niet de eerste keer dit seizoen dat Van Crombrugge er niet goed uitzag.

Dure fouten stapelen zich op

Hendrik Van Crombrugge is algemeen gesteld aan een goed seizoen bezig, waar hij uitpakte met verschillende sterke reddingen en soms weergaloze reflexen. Anderzijds ging de 31-jarige ook verschillende keren in de fout.

Van Crombrugge blonk uit tegen Beerschot waar hij uitblonk met twee wereldsaves, maar bij de 1-0 van Ewan Henderson zag hij er minder goed uit. Tegen Cercle Brugge maakte hij opnieuw een kostbare fout.

Hij kwam onnodig ver uit zijn doel bij een vrije trap van Nazinho, wat resulteerde in de gelijkmaker van Christiaan Ravych voor 2-2. Stef Wijnants merkte in Het Belang van Limburg op dat Van Crombrugge niets te zoeken had op die positie.

“Dat zijn fouten die afgestraft worden op dit niveau.” Toch toonde Van Crombrugge veerkracht door zijn ploeg later in de wedstrijd alsnog overeind te houden.

Van Crombrugge blunderde opnieuw tegen KV Mechelen, waar hij een bal uit zijn handen liet glippen, maar keepte voor de rest een uitstekende match. Tegen Charleroi zag hij er bij dé kan van de match ook niet best uit.

Dramatische cijfers: absoluut geen puntenpakker

Na twee speeldagen heeft Hendrik Van Crombrugge de rol als eerste doelman overgenomen van Mike Penders bij KRC Genk. Coach Thorsten Fink koos na een teleurstellende 1 op 6 voor de ervaring van de 31-jarige keeper.

Hoewel Van Crombrugge met zijn voetballende kwaliteiten rust en leiderschap brengt, blijkt hij dit seizoen geen grote puntenpakker te zijn. Hij incasseert gemiddeld 1,25 tegendoelpunt per wedstrijd, wat hem slechts de 12de beste doelman maakt in de Jupiler Pro League.

Opmerkelijk genoeg is hij de vijfde minst belaste keeper van de competitie, wat betekent dat hij relatief weinig reddingen hoeft te verrichten. Ter vergelijking: Colin Coosemans van Anderlecht is met 0,69 tegendoelpunt per wedstrijd de minst gepasseerde doelman.

Daarnaast laat Van Crombrugge slechts 65% van de doelpogingen onschadelijk, goed voor een teleurstellende 15de plaats onder alle keepers in België. Coosemans voert ook hier de ranglijst aan met een indrukwekkende 84% reddingen.

Wat betreft prevented goals scoort Van Crombrugge eveneens ondermaats. Hij staat op de voorlaatste plaats met -4,03 prevented goals, enkel nog boven Leo Kokubo van Sint-Truiden (-4,48). De grootste puntenpakker is Davy Roef van AA Gent, met een uitstekende +7,23 prevented goals.

Is Van Crombrugge nog de juiste nummer één voor Genk?

Meest recent

Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

0
0
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

22
22
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

204
204
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

88
88
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

138
138
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

298
298
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1161
1161
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

118
118
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

160
160
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

87
87
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

45
45
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

174
174
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

219
219
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

165
165
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

303
303
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

394
394
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

214
214
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

121
121
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

161
161
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

892
892
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

536
536

Meer sportnieuws