Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

door
Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

Leider KRC Genk gaat zondag op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. Om het verschil te maken rekenen de Limburgers onder meer op hun topschutter Tolu Arokodare. Die werd door zijn coach Thorsten Fink zelfs bestempeld als de beste spits in België.

De boomlange aanvaller belandde in de winter van 2023 bij Genk, dat hem op het nippertje onder de neus van Anderlecht kon wegplukken. Aanvankelijk kon de Nigeriaan echter niet bepaald overtuigen. Fysiek gezien beschikt hij nochtans over de nodige kwaliteiten, maar op technisch vlak liep het te vaak fout.

LEES OOK 'Vanzeir naar AA Gent: voorwaarden liggen op tafel'

Fink toonde zich evenwel een grote believer in de spits en de Duitser werd inmiddels beloond voor dat vertrouwen. Met 10 goals geldt Arokodare momenteel zelfs als de mede-topschutter in de JPL. Ook als aanspeelpunt is de Nigeriaan, die doorgaans de nodige verdedigers aan de praat houdt, een wapen.

Beste van België?

Om zijn speerpunt extra te motiveren, liet Fink begin dit seizoen zelfs enkele markante uitspraken noteren. "Geloof me, er loopt in België geen betere spits rond dan Tolu. Op voorwaarde dat hij passie speelt. Onder de tien miljoen euro vind je geen spits met zijn kwaliteiten", klonk het in augustus na de zege tegen Club Brugge.

Bij Het Nieuwsblad werd Tolu geconfronteerd met die uitspraak. Hij is gecharmeerd, maar ziet toch voldoende concurrenten. "Het is heel goed voor je vertrouwen als een trainer zo achter je staat. Maar ik wil ook een lans breken voor de andere spitsen in de competitie. Dolberg doet het bijvoorbeeld heel goed. Ook Denkey raakt weer in vorm en Bertaccini doet het fantastisch."

Gouden Stier

LEES OOK 'Vidarsson speelt blufpoker: toptarget naar AA Gent?'

De drie genoemde spitsen staan samen met Tolu ook bovenaan het klassement van de Gouden Stier. De Nigeriaan heeft net als Dolberg (Anderlecht) en Bertaccini (STVV) al 10 keer gescoord in de competitie. Denkey (Cercle Brugge) heeft één goaltje minder. Maar de topschutter van vorig seizoen speelt dit weekend zijn laatste wedstrijd in België alvorens hij zijn overgang naar Cincinatti FC afrondt. Voorlopig lijkt het dus een driestrijd te worden voor de Gouden Stier.

POLL: Wie vindt u momenteel de beste spits?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht smijt met geld, Antwerp en Gent duwen’

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland ...

16
16
De Bruyne dropt grote hint: “Dat staat er te gebeuren…”

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Het contract van de Rode Duivel loopt komende zomer af ...

34
34
‘Anderlecht krijgt stevige concurrentie voor toptalent’

RSC Anderlecht is bezig aan een drukke wintermercato. Olivier Renard wil de harten van de fans ...

73
73
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg ...

227
227
Avila na Antwerp relschopper bij Ajax: “Saboteerde de boel!"

Gaston Avila maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Ajax, maar de flankspeler is alweer weg ...

64
64
Gilles De Bilde doet opvallende bekentenis na Porte-incident

De naam Gilles De Bilde zorgt nog steeds voor heel wat tegenstrijdige meningen in voetballand. De ...

83
83
Anderlecht heeft goudhaantje beet: “Onbevangen en dreigend”

Het Belgische voetbal maakte afgelopen speeldag kennis met César Huerta. De Mexicaan mocht ...

285
285
Fans reageren op ontslag Vrancken: “Daar wringt het..."

KAA Gent en Wouter Vrancken gaan in onderling overleg uit elkaar. De oefenmeester was de opvolger ...

185
185
'Anderlecht legt 3 miljoen op tafel voor volgende transfer'

Olivier Renard kent een heel drukke mercato bij RSC Anderlecht, zowel aan in- als uitgaande zijde. ...

299
299
'Boyata weigert héél verrassend contractvoorstel'

Bij Club Brugge raakten ze deze mercato eindelijk verlost van Dedryck Boyata. De ervaren centrale ...

150
150
Coucke: "Deze transferperiode heeft de directie heel veel werk"

Marc Coucke is eigenaar van RSC Anderlecht, maar is er niet meer betrokken bij het dagelijkse ...

312
312
Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions ...

365
365
Vrancken niet langer coach van AA Gent

Wouter Vrancken is niet langer coach van AA Gent. Beide partijen zijn in onderling overleg uit ...

447
447
'City houdt grote kuis: schoktransfer Jack Grealish'

Manchester City bereidt zich momenteel voor op de Champions League-clash tegen Paris Saint-Germain. ...

331
331
Genk benadeeld door bondscoach? "KBVB moet handelen"

KRC Genk maakte afgelopen weekend andermaal indruk op het veld van KV Mechelen. Dat deed het met een ...

372
372
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde ...

628
628
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. ...

768
768
'Uitverkoop United: Premier League-schok van 70 miljoen'

Gezien de dramatische resultaten in de Premier League, hoopt Manchester United zich deze winter nog ...

102
102
'Renard pakt uit: topaanwinst op zucht van Anderlecht'

Olivier Renard is bezig met een drukke eerste transferperiode als sportieve baas van RSC Anderlecht. ...

1262
1262
Money time Club Brugge: Hayen hakt knopen door in basiself

Dinsdagavond gaat de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League van start en ...

360
360

Meer sportnieuws