Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

534 stemmen
Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

Leider KRC Genk gaat zondag op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. Om het verschil te maken rekenen de Limburgers onder meer op hun topschutter Tolu Arokodare. Die werd door zijn coach Thorsten Fink zelfs bestempeld als de beste spits in België.

De boomlange aanvaller belandde in de winter van 2023 bij Genk, dat hem op het nippertje onder de neus van Anderlecht kon wegplukken. Aanvankelijk kon de Nigeriaan echter niet bepaald overtuigen. Fysiek gezien beschikt hij nochtans over de nodige kwaliteiten, maar op technisch vlak liep het te vaak fout.

Fink toonde zich evenwel een grote believer in de spits en de Duitser werd inmiddels beloond voor dat vertrouwen. Met 10 goals geldt Arokodare momenteel zelfs als de mede-topschutter in de JPL. Ook als aanspeelpunt is de Nigeriaan, die doorgaans de nodige verdedigers aan de praat houdt, een wapen.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Beste van België?

Om zijn speerpunt extra te motiveren, liet Fink begin dit seizoen zelfs enkele markante uitspraken noteren. "Geloof me, er loopt in België geen betere spits rond dan Tolu. Op voorwaarde dat hij passie speelt. Onder de tien miljoen euro vind je geen spits met zijn kwaliteiten", klonk het in augustus na de zege tegen Club Brugge.

Bij Het Nieuwsblad werd Tolu geconfronteerd met die uitspraak. Hij is gecharmeerd, maar ziet toch voldoende concurrenten. "Het is heel goed voor je vertrouwen als een trainer zo achter je staat. Maar ik wil ook een lans breken voor de andere spitsen in de competitie. Dolberg doet het bijvoorbeeld heel goed. Ook Denkey raakt weer in vorm en Bertaccini doet het fantastisch."

Gouden Stier

De drie genoemde spitsen staan samen met Tolu ook bovenaan het klassement van de Gouden Stier. De Nigeriaan heeft net als Dolberg (Anderlecht) en Bertaccini (STVV) al 10 keer gescoord in de competitie. Denkey (Cercle Brugge) heeft één goaltje minder. Maar de topschutter van vorig seizoen speelt dit weekend zijn laatste wedstrijd in België alvorens hij zijn overgang naar Cincinatti FC afrondt. Voorlopig lijkt het dus een driestrijd te worden voor de Gouden Stier.

Wie vindt u momenteel de beste spits?

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

10
10
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

236
236
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

61
61
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

23
23
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

29
29
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

323
323
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

35
35
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

344
344
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

107
107
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

45
45
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

220
220
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

37
37
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

47
47
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

207
207
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

614
614
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

191
191
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

75
75
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

450
450
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

231
231
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

559
559
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

384
384
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

216
216

Meer sportnieuws