Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

534
Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

Leider KRC Genk gaat zondag op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. Om het verschil te maken rekenen de Limburgers onder meer op hun topschutter Tolu Arokodare. Die werd door zijn coach Thorsten Fink zelfs bestempeld als de beste spits in België.

De boomlange aanvaller belandde in de winter van 2023 bij Genk, dat hem op het nippertje onder de neus van Anderlecht kon wegplukken. Aanvankelijk kon de Nigeriaan echter niet bepaald overtuigen. Fysiek gezien beschikt hij nochtans over de nodige kwaliteiten, maar op technisch vlak liep het te vaak fout.

Fink toonde zich evenwel een grote believer in de spits en de Duitser werd inmiddels beloond voor dat vertrouwen. Met 10 goals geldt Arokodare momenteel zelfs als de mede-topschutter in de JPL. Ook als aanspeelpunt is de Nigeriaan, die doorgaans de nodige verdedigers aan de praat houdt, een wapen.

LEES OOK: Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

Beste van België?

Om zijn speerpunt extra te motiveren, liet Fink begin dit seizoen zelfs enkele markante uitspraken noteren. "Geloof me, er loopt in België geen betere spits rond dan Tolu. Op voorwaarde dat hij passie speelt. Onder de tien miljoen euro vind je geen spits met zijn kwaliteiten", klonk het in augustus na de zege tegen Club Brugge.

Bij Het Nieuwsblad werd Tolu geconfronteerd met die uitspraak. Hij is gecharmeerd, maar ziet toch voldoende concurrenten. "Het is heel goed voor je vertrouwen als een trainer zo achter je staat. Maar ik wil ook een lans breken voor de andere spitsen in de competitie. Dolberg doet het bijvoorbeeld heel goed. Ook Denkey raakt weer in vorm en Bertaccini doet het fantastisch."

Gouden Stier

De drie genoemde spitsen staan samen met Tolu ook bovenaan het klassement van de Gouden Stier. De Nigeriaan heeft net als Dolberg (Anderlecht) en Bertaccini (STVV) al 10 keer gescoord in de competitie. Denkey (Cercle Brugge) heeft één goaltje minder. Maar de topschutter van vorig seizoen speelt dit weekend zijn laatste wedstrijd in België alvorens hij zijn overgang naar Cincinatti FC afrondt. Voorlopig lijkt het dus een driestrijd te worden voor de Gouden Stier.

Wie vindt u momenteel de beste spits?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

25
25
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

37
37
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

62
62
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

59
59
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

126
126
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

174
174
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

68
68
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

93
93
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

78
78
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

198
198
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

117
117
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

98
98
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

908
908
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

153
153
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

103
103
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

390
390
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

428
428
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

413
413

Meer sportnieuws