Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

door
Beste spits in België? Tolu laat drie namen vallen

Leider KRC Genk gaat zondag op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. Om het verschil te maken rekenen de Limburgers onder meer op hun topschutter Tolu Arokodare. Die werd door zijn coach Thorsten Fink zelfs bestempeld als de beste spits in België.

De boomlange aanvaller belandde in de winter van 2023 bij Genk, dat hem op het nippertje onder de neus van Anderlecht kon wegplukken. Aanvankelijk kon de Nigeriaan echter niet bepaald overtuigen. Fysiek gezien beschikt hij nochtans over de nodige kwaliteiten, maar op technisch vlak liep het te vaak fout.

Fink toonde zich evenwel een grote believer in de spits en de Duitser werd inmiddels beloond voor dat vertrouwen. Met 10 goals geldt Arokodare momenteel zelfs als de mede-topschutter in de JPL. Ook als aanspeelpunt is de Nigeriaan, die doorgaans de nodige verdedigers aan de praat houdt, een wapen.

LEES OOK: 'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

Beste van België?

Om zijn speerpunt extra te motiveren, liet Fink begin dit seizoen zelfs enkele markante uitspraken noteren. "Geloof me, er loopt in België geen betere spits rond dan Tolu. Op voorwaarde dat hij passie speelt. Onder de tien miljoen euro vind je geen spits met zijn kwaliteiten", klonk het in augustus na de zege tegen Club Brugge.

Bij Het Nieuwsblad werd Tolu geconfronteerd met die uitspraak. Hij is gecharmeerd, maar ziet toch voldoende concurrenten. "Het is heel goed voor je vertrouwen als een trainer zo achter je staat. Maar ik wil ook een lans breken voor de andere spitsen in de competitie. Dolberg doet het bijvoorbeeld heel goed. Ook Denkey raakt weer in vorm en Bertaccini doet het fantastisch."

Gouden Stier

De drie genoemde spitsen staan samen met Tolu ook bovenaan het klassement van de Gouden Stier. De Nigeriaan heeft net als Dolberg (Anderlecht) en Bertaccini (STVV) al 10 keer gescoord in de competitie. Denkey (Cercle Brugge) heeft één goaltje minder. Maar de topschutter van vorig seizoen speelt dit weekend zijn laatste wedstrijd in België alvorens hij zijn overgang naar Cincinatti FC afrondt. Voorlopig lijkt het dus een driestrijd te worden voor de Gouden Stier.

Wie vindt u momenteel de beste spits?

Meest recent

Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

0
0
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

20
20
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

127
127
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

35
35
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

108
108
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

213
213
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

101
101
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

255
255
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

145
145
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

510
510
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

105
105
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

98
98
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

361
361
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

140
140
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

255
255
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

178
178
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

46
46
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

104
104
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

110
110
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

319
319
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

200
200
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

303
303
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

78
78

Meer sportnieuws