KBVB krijgt veeg om de oren "Tedesco wordt belachelijk gemaakt"

496 stemmen
KBVB krijgt veeg om de oren

Er blijft heel wat onduidelijkheid heersen omtrent de positie van Belgisch bondscoach. Het ontslag van Domenico Tedesco hangt immers al weken in de lucht, maar officieel werd nog steeds geen beslissing genomen. Volgens analist Jan Boskamp is dat een vorm van amateurisme.

De huidige bondscoach heeft nog een lopend contract tot na het WK van 2026. Maar de Italiaanse Duitser verspeelde heel wat van zijn krediet tijdens het mislukte EK van afgelopen zomer. En die negatieve trend werd tijdens de voorbije Nations League-campagne alleen maar voortgezet.

Bij de publieke opinie heeft Tedesco het dan ook verkorven. En ook binnen de KBVB zouden steeds meer vraagtekens geplaatst worden achter zijn functioneren. In de voorbije weken werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een ontslag van de bondscoach.

LEES OOK: Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

Evaluatie lopende

Hier en daar werd zelfs beweerd dat er al contact liep met mogelijke opvolgers, wat vervolgens dan weer staalhard ontkend werd. Bij de bond blijft men dan weer beweren dat er nog steeds een evaluatie lopende is. Komende week zou een nieuwe gespreksronde op het programma staan.

Dé hoofdreden dat er nog geen officiële beslissing werd gecommuniceerd, is het feit dat een ontslag van de bondscoach in januari een pak goedkoper zou zijn voor de bond. Maar dan nog blijft het dossier aanslepen. Terwijl de knoop al lang lijkt doorgehakt. Dat Tedesco niet aanwezig was op de WK-loting, en zelfs niet mocht reageren, is veelzeggend.

Fout van bond

Boskamp vindt het dan ook een professionele fout van de voetbalbond dat deze zaak maar blijft aanslepen. "De KBVB zet zichzelf nog maar eens voor schut als grootste sportfederatie van het land. Door te blijven doen alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Dat ze toch eerlijk zijn. ‘Het is mooi geweest, maar nu kappen we ermee’. Nu wordt Tedesco belachelijk gemaakt. Ze laten hem nog wat sudderen. Terwijl iedereen weet wat hem te wachten staat", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

De bond heeft nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

30
30
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

25
25
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

27
27
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

260
260
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

97
97
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

617
617
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

75
75
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

43
43
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

75
75
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

66
66
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

161
161
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

305
305
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

275
275
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

483
483
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

898
898
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

143
143
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

857
857
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

654
654
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

229
229
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

65
65
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

193
193
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

171
171
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1210
1210
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

634
634

Meer sportnieuws