KBVB krijgt veeg om de oren "Tedesco wordt belachelijk gemaakt"

door
KBVB krijgt veeg om de oren

Er blijft heel wat onduidelijkheid heersen omtrent de positie van Belgisch bondscoach. Het ontslag van Domenico Tedesco hangt immers al weken in de lucht, maar officieel werd nog steeds geen beslissing genomen. Volgens analist Jan Boskamp is dat een vorm van amateurisme.

De huidige bondscoach heeft nog een lopend contract tot na het WK van 2026. Maar de Italiaanse Duitser verspeelde heel wat van zijn krediet tijdens het mislukte EK van afgelopen zomer. En die negatieve trend werd tijdens de voorbije Nations League-campagne alleen maar voortgezet.

Bij de publieke opinie heeft Tedesco het dan ook verkorven. En ook binnen de KBVB zouden steeds meer vraagtekens geplaatst worden achter zijn functioneren. In de voorbije weken werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een ontslag van de bondscoach.

LEES OOK: "Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Evaluatie lopende

Hier en daar werd zelfs beweerd dat er al contact liep met mogelijke opvolgers, wat vervolgens dan weer staalhard ontkend werd. Bij de bond blijft men dan weer beweren dat er nog steeds een evaluatie lopende is. Komende week zou een nieuwe gespreksronde op het programma staan.

Dé hoofdreden dat er nog geen officiële beslissing werd gecommuniceerd, is het feit dat een ontslag van de bondscoach in januari een pak goedkoper zou zijn voor de bond. Maar dan nog blijft het dossier aanslepen. Terwijl de knoop al lang lijkt doorgehakt. Dat Tedesco niet aanwezig was op de WK-loting, en zelfs niet mocht reageren, is veelzeggend.

Fout van bond

Boskamp vindt het dan ook een professionele fout van de voetbalbond dat deze zaak maar blijft aanslepen. "De KBVB zet zichzelf nog maar eens voor schut als grootste sportfederatie van het land. Door te blijven doen alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Dat ze toch eerlijk zijn. ‘Het is mooi geweest, maar nu kappen we ermee’. Nu wordt Tedesco belachelijk gemaakt. Ze laten hem nog wat sudderen. Terwijl iedereen weet wat hem te wachten staat", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

De bond heeft nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

2
2
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

11
11
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

62
62
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

46
46
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

46
46
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

199
199
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

17
17
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

45
45
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

136
136
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

23
23
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

46
46
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

149
149
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

44
44
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

211
211
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

133
133
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

372
372
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

147
147
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

192
192
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

227
227
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

328
328
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

328
328
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

69
69
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

412
412
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

327
327

Meer sportnieuws