KBVB krijgt veeg om de oren "Tedesco wordt belachelijk gemaakt"

door
KBVB krijgt veeg om de oren

Er blijft heel wat onduidelijkheid heersen omtrent de positie van Belgisch bondscoach. Het ontslag van Domenico Tedesco hangt immers al weken in de lucht, maar officieel werd nog steeds geen beslissing genomen. Volgens analist Jan Boskamp is dat een vorm van amateurisme.

De huidige bondscoach heeft nog een lopend contract tot na het WK van 2026. Maar de Italiaanse Duitser verspeelde heel wat van zijn krediet tijdens het mislukte EK van afgelopen zomer. En die negatieve trend werd tijdens de voorbije Nations League-campagne alleen maar voortgezet.

Bij de publieke opinie heeft Tedesco het dan ook verkorven. En ook binnen de KBVB zouden steeds meer vraagtekens geplaatst worden achter zijn functioneren. In de voorbije weken werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een ontslag van de bondscoach.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Evaluatie lopende

Hier en daar werd zelfs beweerd dat er al contact liep met mogelijke opvolgers, wat vervolgens dan weer staalhard ontkend werd. Bij de bond blijft men dan weer beweren dat er nog steeds een evaluatie lopende is. Komende week zou een nieuwe gespreksronde op het programma staan.

Dé hoofdreden dat er nog geen officiële beslissing werd gecommuniceerd, is het feit dat een ontslag van de bondscoach in januari een pak goedkoper zou zijn voor de bond. Maar dan nog blijft het dossier aanslepen. Terwijl de knoop al lang lijkt doorgehakt. Dat Tedesco niet aanwezig was op de WK-loting, en zelfs niet mocht reageren, is veelzeggend.

Fout van bond

Boskamp vindt het dan ook een professionele fout van de voetbalbond dat deze zaak maar blijft aanslepen. "De KBVB zet zichzelf nog maar eens voor schut als grootste sportfederatie van het land. Door te blijven doen alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Dat ze toch eerlijk zijn. ‘Het is mooi geweest, maar nu kappen we ermee’. Nu wordt Tedesco belachelijk gemaakt. Ze laten hem nog wat sudderen. Terwijl iedereen weet wat hem te wachten staat", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

De bond heeft nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

16
16
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

75
75
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

21
21
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

123
123
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

36
36
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

55
55
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

160
160
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

108
108
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

151
151
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

462
462
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

87
87
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

424
424
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

134
134
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

191
191
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

142
142
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

129
129
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

364
364
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

140
140
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

599
599
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

201
201
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

246
246
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

249
249
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

140
140
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

380
380

Meer sportnieuws