KBVB krijgt veeg om de oren "Tedesco wordt belachelijk gemaakt"

door
KBVB krijgt veeg om de oren

Er blijft heel wat onduidelijkheid heersen omtrent de positie van Belgisch bondscoach. Het ontslag van Domenico Tedesco hangt immers al weken in de lucht, maar officieel werd nog steeds geen beslissing genomen. Volgens analist Jan Boskamp is dat een vorm van amateurisme.

De huidige bondscoach heeft nog een lopend contract tot na het WK van 2026. Maar de Italiaanse Duitser verspeelde heel wat van zijn krediet tijdens het mislukte EK van afgelopen zomer. En die negatieve trend werd tijdens de voorbije Nations League-campagne alleen maar voortgezet.

Bij de publieke opinie heeft Tedesco het dan ook verkorven. En ook binnen de KBVB zouden steeds meer vraagtekens geplaatst worden achter zijn functioneren. In de voorbije weken werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een ontslag van de bondscoach.

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Evaluatie lopende

Hier en daar werd zelfs beweerd dat er al contact liep met mogelijke opvolgers, wat vervolgens dan weer staalhard ontkend werd. Bij de bond blijft men dan weer beweren dat er nog steeds een evaluatie lopende is. Komende week zou een nieuwe gespreksronde op het programma staan.

Dé hoofdreden dat er nog geen officiële beslissing werd gecommuniceerd, is het feit dat een ontslag van de bondscoach in januari een pak goedkoper zou zijn voor de bond. Maar dan nog blijft het dossier aanslepen. Terwijl de knoop al lang lijkt doorgehakt. Dat Tedesco niet aanwezig was op de WK-loting, en zelfs niet mocht reageren, is veelzeggend.

Fout van bond

Boskamp vindt het dan ook een professionele fout van de voetbalbond dat deze zaak maar blijft aanslepen. "De KBVB zet zichzelf nog maar eens voor schut als grootste sportfederatie van het land. Door te blijven doen alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Dat ze toch eerlijk zijn. ‘Het is mooi geweest, maar nu kappen we ermee’. Nu wordt Tedesco belachelijk gemaakt. Ze laten hem nog wat sudderen. Terwijl iedereen weet wat hem te wachten staat", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

De bond heeft nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

26
26
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

107
107
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

190
190
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

251
251
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

95
95
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

77
77
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

176
176
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

522
522
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

202
202
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

746
746
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

193
193
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

129
129
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

239
239
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

663
663
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

377
377
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

325
325
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

186
186
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

430
430
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

205
205
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

74
74
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

329
329

Meer sportnieuws