'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

door
'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De poule met Wales, Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein zou geen enkel probleem mogen opleveren. Al is de vraag met welke bondscoach deze campagne zal worden aangevat.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer. Maar na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond hij bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. En de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Gesprekken zijn lopende

En dus is het maar de vraag of Tedesco de geschikte trainer is om straks de WK-cyclus aan te vatten. Daarover heersen op zowat alle niveaus de nodige twijfels. In de voorbije weken deden dan ook verschillende, vaak tegenstrijdige, geruchten de ronde omtrent een ontslag van de bondscoach.

Analist/commentator Peter Vandenbempt komt nu met nieuwe info naar buiten. "Er zijn gesprekken geweest met sports director Vincent Mannaert en CEO Peter Willems. Volgende week volgt een nieuw gesprek", klinkt het bij Sporza. "Maar je voelt aan alles dat binnen de voetbalbond stilaan de overtuiging leeft dat Tedesco niet langer de geschikte man is om de Duivels te reanimeren en te leiden in deze voorrondes. Je voelt dat er een intensieve zoektocht is gestart naar een opvolger."

Ten vroegste in januari

Mannaert en co zijn dus druk in de weer, desondanks moet er eerstdaags geen officiële beslissing verwacht worden. Volgens Vandenbempt volgt die pas ten vroegste begin 2025. En dat heeft vooral met de financiële situatie te maken. "We moeten kijken naar begin 2025. Volgens wat in zijn contract staat, zou een eventueel ontslag vanaf januari dan iets goedkoper zijn. De officiële communicatie is pas voor 2025. Nog een keer: blijkbaar is het net iets goedkoper om na 1 januari over te gaan tot een eventueel ontslag. Dat moet dan een financiële en juridische kwestie zijn. Maar het beslissingsproces is aan de gang."

De bond moet sowieso afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

9
9
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

95
95
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

239
239
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

130
130
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

224
224
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

76
76
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

101
101
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

254
254
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

248
248
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

91
91
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

580
580
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

232
232
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

109
109
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

206
206
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

230
230
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

381
381
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

608
608
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

272
272
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

534
534
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

106
106
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

397
397
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

254
254
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

100
100

Meer sportnieuws