'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

594 stemmen
'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De poule met Wales, Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein zou geen enkel probleem mogen opleveren. Al is de vraag met welke bondscoach deze campagne zal worden aangevat.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer. Maar na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond hij bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. En de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.

LEES OOK: Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Gesprekken zijn lopende

En dus is het maar de vraag of Tedesco de geschikte trainer is om straks de WK-cyclus aan te vatten. Daarover heersen op zowat alle niveaus de nodige twijfels. In de voorbije weken deden dan ook verschillende, vaak tegenstrijdige, geruchten de ronde omtrent een ontslag van de bondscoach.

Analist/commentator Peter Vandenbempt komt nu met nieuwe info naar buiten. "Er zijn gesprekken geweest met sports director Vincent Mannaert en CEO Peter Willems. Volgende week volgt een nieuw gesprek", klinkt het bij Sporza. "Maar je voelt aan alles dat binnen de voetbalbond stilaan de overtuiging leeft dat Tedesco niet langer de geschikte man is om de Duivels te reanimeren en te leiden in deze voorrondes. Je voelt dat er een intensieve zoektocht is gestart naar een opvolger."

Ten vroegste in januari

Mannaert en co zijn dus druk in de weer, desondanks moet er eerstdaags geen officiële beslissing verwacht worden. Volgens Vandenbempt volgt die pas ten vroegste begin 2025. En dat heeft vooral met de financiële situatie te maken. "We moeten kijken naar begin 2025. Volgens wat in zijn contract staat, zou een eventueel ontslag vanaf januari dan iets goedkoper zijn. De officiële communicatie is pas voor 2025. Nog een keer: blijkbaar is het net iets goedkoper om na 1 januari over te gaan tot een eventueel ontslag. Dat moet dan een financiële en juridische kwestie zijn. Maar het beslissingsproces is aan de gang."

De bond moet sowieso afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

481
481
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

89
89
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

241
241
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

122
122
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

90
90
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

118
118
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

216
216
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

434
434
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

414
414
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

328
328
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

90
90
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws