'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

door
'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De poule met Wales, Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein zou geen enkel probleem mogen opleveren. Al is de vraag met welke bondscoach deze campagne zal worden aangevat.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer. Maar na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond hij bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. En de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.

LEES OOK: Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Gesprekken zijn lopende

En dus is het maar de vraag of Tedesco de geschikte trainer is om straks de WK-cyclus aan te vatten. Daarover heersen op zowat alle niveaus de nodige twijfels. In de voorbije weken deden dan ook verschillende, vaak tegenstrijdige, geruchten de ronde omtrent een ontslag van de bondscoach.

Analist/commentator Peter Vandenbempt komt nu met nieuwe info naar buiten. "Er zijn gesprekken geweest met sports director Vincent Mannaert en CEO Peter Willems. Volgende week volgt een nieuw gesprek", klinkt het bij Sporza. "Maar je voelt aan alles dat binnen de voetbalbond stilaan de overtuiging leeft dat Tedesco niet langer de geschikte man is om de Duivels te reanimeren en te leiden in deze voorrondes. Je voelt dat er een intensieve zoektocht is gestart naar een opvolger."

Ten vroegste in januari

Mannaert en co zijn dus druk in de weer, desondanks moet er eerstdaags geen officiële beslissing verwacht worden. Volgens Vandenbempt volgt die pas ten vroegste begin 2025. En dat heeft vooral met de financiële situatie te maken. "We moeten kijken naar begin 2025. Volgens wat in zijn contract staat, zou een eventueel ontslag vanaf januari dan iets goedkoper zijn. De officiële communicatie is pas voor 2025. Nog een keer: blijkbaar is het net iets goedkoper om na 1 januari over te gaan tot een eventueel ontslag. Dat moet dan een financiële en juridische kwestie zijn. Maar het beslissingsproces is aan de gang."

De bond moet sowieso afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

2
2
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

43
43
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

33
33
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

31
31
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

82
82
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

60
60
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

265
265
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

14
14
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

136
136
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

72
72
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

89
89
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

36
36
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

184
184
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

221
221
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

129
129
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

79
79
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

288
288
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

79
79
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

113
113
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

131
131
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

18
18
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

181
181
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

32
32

Meer sportnieuws