'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

594
'Nieuwe info bekend: tijdspanne voor ontslag Tedesco'

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De poule met Wales, Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein zou geen enkel probleem mogen opleveren. Al is de vraag met welke bondscoach deze campagne zal worden aangevat.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer. Maar na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond hij bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. En de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.

LEES OOK: Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Gesprekken zijn lopende

En dus is het maar de vraag of Tedesco de geschikte trainer is om straks de WK-cyclus aan te vatten. Daarover heersen op zowat alle niveaus de nodige twijfels. In de voorbije weken deden dan ook verschillende, vaak tegenstrijdige, geruchten de ronde omtrent een ontslag van de bondscoach.

Analist/commentator Peter Vandenbempt komt nu met nieuwe info naar buiten. "Er zijn gesprekken geweest met sports director Vincent Mannaert en CEO Peter Willems. Volgende week volgt een nieuw gesprek", klinkt het bij Sporza. "Maar je voelt aan alles dat binnen de voetbalbond stilaan de overtuiging leeft dat Tedesco niet langer de geschikte man is om de Duivels te reanimeren en te leiden in deze voorrondes. Je voelt dat er een intensieve zoektocht is gestart naar een opvolger."

Ten vroegste in januari

Mannaert en co zijn dus druk in de weer, desondanks moet er eerstdaags geen officiële beslissing verwacht worden. Volgens Vandenbempt volgt die pas ten vroegste begin 2025. En dat heeft vooral met de financiële situatie te maken. "We moeten kijken naar begin 2025. Volgens wat in zijn contract staat, zou een eventueel ontslag vanaf januari dan iets goedkoper zijn. De officiële communicatie is pas voor 2025. Nog een keer: blijkbaar is het net iets goedkoper om na 1 januari over te gaan tot een eventueel ontslag. Dat moet dan een financiële en juridische kwestie zijn. Maar het beslissingsproces is aan de gang."

De bond moet sowieso afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

4
4
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

31
31
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

31
31
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

94
94
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

104
104
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

38
38
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

35
35
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

281
281
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

66
66
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

102
102
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

289
289
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

45
45
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

441
441
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

124
124
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

159
159
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

51
51
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

54
54
Manchester City krijgt plots steun: “Veel meer clubs”

Manchester City zit in het oog van de storm in verband met de Financial Fair Play-regels. De club ...

101
101
Mbappé veroorzaakt rel in Frankrijk: gespot in nachtclub

Kylian Mbappé viel bij Frankrijk geblesseerd uit en de aanvaller heeft het kamp van Zinedine ...

55
55
Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Sclessin is het podium voor de clash tussen België en Turkije vanavond. In de Nations League ...

167
167
Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

165
165
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

374
374
'Mourinho en Perez botsen meteen over deze transfers'

Bij Real Madrid grepen ze afgelopen zomer stevig in na twee seizoenen zonder prijs. José ...

63
63
Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

66
66
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

74
74

Meer sportnieuws