La Louvière grijpt macht in CPL, Beveren wint met 9 man

door
La Louvière grijpt macht in CPL, Beveren wint met 9 man

La Louvière heeft vrijdagavond opnieuw de macht gegrepen in de Challenger Pro League. De Wolven wonnen vrijdag van RFC Seraing en springt zo voorlopig weer over Zulte Waregem. SK Beveren haalde het dan weer met het kleinste verschil van Lierse SK.

De tweede divisie van het Belgische profvoetbal heeft een woelige week achter de rug. Woensdag werd KMSK Deinze immers failliet verklaard. Dat heeft grote gevolgen voor de competitie. De punten die clubs eerder hadden verzameld tegen Deinze, moeten immers opnieuw worden afgestaan.

LEES OOK: Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

Voorlopige leidersplaats

Voorlopig is het afwachten tot de club definitief geschrapt is alvorens het klassement officieel wordt aangepast. Maar voor La Louvière kwam het nieuws alvast slecht uit, vermits het zo drie punten zal kwijtspelen. En dus stond er vrijdagavond extra veel druk op de verplaatsing naar Seraing.

Uiteindelijk slaagde de ploeg van coach Taquin wel in zijn opzet. Een doelpunt van Gillot halfweg de eerste helft bleek voldoende voor de zege. Door deze overwinning neemt La Louvière opnieuw drie punten voorsprong op Zulte Waregem, dat zaterdag op bezoek gaat bij Lommel. Al moet het wegvallen van Deinze wel nog verekend worden.

Beveren houdt stand met negen

Naast een Waalse derby stond vrijdagavond ook een Vlaams onderonsje op het programma. Zo kreeg Beveren het bezoek van Lierse, met de zevende plaats als directe inzet. Na een klein halfuurtje wist Wuytens de thuisploeg ook op voorsprong te zetten. Dat bleek uiteindelijk ook voldoende voor de zege.

Daarbij mocht Beveren wel van geluk spreken. In de slotminuten pakte immers zowel Coopman als Luiz een rode kaart. Maar met 9 man tussen de lijnen werden de drie punten alsnog thuis gehouden. Beveren springt zo over Lierse in het klassement en telt één puntje meer. Voor beide ploegen heeft het schrappen van Deinze overigens geen effect op het puntentotaal.

Het schrappen van Deinze is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

12
12
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

48
48
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

31
31
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

191
191
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

306
306
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

98
98
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

303
303
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

398
398
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

261
261
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

77
77
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

66
66
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

62
62
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

135
135
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

216
216
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

310
310
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

354
354
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

130
130
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

125
125
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

696
696
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

240
240
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

805
805
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

250
250
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

154
154
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

180
180
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

278
278

Meer sportnieuws