La Louvière grijpt macht in CPL, Beveren wint met 9 man

door
La Louvière grijpt macht in CPL, Beveren wint met 9 man

La Louvière heeft vrijdagavond opnieuw de macht gegrepen in de Challenger Pro League. De Wolven wonnen vrijdag van RFC Seraing en springt zo voorlopig weer over Zulte Waregem. SK Beveren haalde het dan weer met het kleinste verschil van Lierse SK.

De tweede divisie van het Belgische profvoetbal heeft een woelige week achter de rug. Woensdag werd KMSK Deinze immers failliet verklaard. Dat heeft grote gevolgen voor de competitie. De punten die clubs eerder hadden verzameld tegen Deinze, moeten immers opnieuw worden afgestaan.

LEES OOK: FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Voorlopige leidersplaats

Voorlopig is het afwachten tot de club definitief geschrapt is alvorens het klassement officieel wordt aangepast. Maar voor La Louvière kwam het nieuws alvast slecht uit, vermits het zo drie punten zal kwijtspelen. En dus stond er vrijdagavond extra veel druk op de verplaatsing naar Seraing.

Uiteindelijk slaagde de ploeg van coach Taquin wel in zijn opzet. Een doelpunt van Gillot halfweg de eerste helft bleek voldoende voor de zege. Door deze overwinning neemt La Louvière opnieuw drie punten voorsprong op Zulte Waregem, dat zaterdag op bezoek gaat bij Lommel. Al moet het wegvallen van Deinze wel nog verekend worden.

Beveren houdt stand met negen

Naast een Waalse derby stond vrijdagavond ook een Vlaams onderonsje op het programma. Zo kreeg Beveren het bezoek van Lierse, met de zevende plaats als directe inzet. Na een klein halfuurtje wist Wuytens de thuisploeg ook op voorsprong te zetten. Dat bleek uiteindelijk ook voldoende voor de zege.

Daarbij mocht Beveren wel van geluk spreken. In de slotminuten pakte immers zowel Coopman als Luiz een rode kaart. Maar met 9 man tussen de lijnen werden de drie punten alsnog thuis gehouden. Beveren springt zo over Lierse in het klassement en telt één puntje meer. Voor beide ploegen heeft het schrappen van Deinze overigens geen effect op het puntentotaal.

Het schrappen van Deinze is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

31
31
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

95
95
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

23
23
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

232
232
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

102
102
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

456
456
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

78
78
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

145
145
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

102
102
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

145
145
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

189
189
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

270
270
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

119
119
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

48
48
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

68
68
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

331
331
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

70
70
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

383
383
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

323
323
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

83
83
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

253
253
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

448
448
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

157
157
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

347
347

Meer sportnieuws