La Louvière grijpt macht in CPL, Beveren wint met 9 man

139
La Louvière grijpt macht in CPL, Beveren wint met 9 man

La Louvière heeft vrijdagavond opnieuw de macht gegrepen in de Challenger Pro League. De Wolven wonnen vrijdag van RFC Seraing en springt zo voorlopig weer over Zulte Waregem. SK Beveren haalde het dan weer met het kleinste verschil van Lierse SK.

De tweede divisie van het Belgische profvoetbal heeft een woelige week achter de rug. Woensdag werd KMSK Deinze immers failliet verklaard. Dat heeft grote gevolgen voor de competitie. De punten die clubs eerder hadden verzameld tegen Deinze, moeten immers opnieuw worden afgestaan.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voorlopige leidersplaats

Voorlopig is het afwachten tot de club definitief geschrapt is alvorens het klassement officieel wordt aangepast. Maar voor La Louvière kwam het nieuws alvast slecht uit, vermits het zo drie punten zal kwijtspelen. En dus stond er vrijdagavond extra veel druk op de verplaatsing naar Seraing.

Uiteindelijk slaagde de ploeg van coach Taquin wel in zijn opzet. Een doelpunt van Gillot halfweg de eerste helft bleek voldoende voor de zege. Door deze overwinning neemt La Louvière opnieuw drie punten voorsprong op Zulte Waregem, dat zaterdag op bezoek gaat bij Lommel. Al moet het wegvallen van Deinze wel nog verekend worden.

Beveren houdt stand met negen

Naast een Waalse derby stond vrijdagavond ook een Vlaams onderonsje op het programma. Zo kreeg Beveren het bezoek van Lierse, met de zevende plaats als directe inzet. Na een klein halfuurtje wist Wuytens de thuisploeg ook op voorsprong te zetten. Dat bleek uiteindelijk ook voldoende voor de zege.

Daarbij mocht Beveren wel van geluk spreken. In de slotminuten pakte immers zowel Coopman als Luiz een rode kaart. Maar met 9 man tussen de lijnen werden de drie punten alsnog thuis gehouden. Beveren springt zo over Lierse in het klassement en telt één puntje meer. Voor beide ploegen heeft het schrappen van Deinze overigens geen effect op het puntentotaal.

Het schrappen van Deinze is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

36
36
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

41
41
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

72
72
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

498
498
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

158
158
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

110
110
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

308
308
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

186
186
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

138
138
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

308
308
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

596
596
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

107
107
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

202
202
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

148
148
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

765
765
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

250
250
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

508
508
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

981
981
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

209
209
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

126
126
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

117
117
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

563
563
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

469
469
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

85
85

Meer sportnieuws