Anderlecht-fans bejubelen één man: "Gouden Schoen wordt nog spannend"

672 stemmen
Anderlecht-fans bejubelen één man:

In de Europa League ging RSC Anderlecht donderdagavond op bezoek bij Slavia Praag. Op papier een lastige verplaatsing, maar de Brusselaars wisten de match in de eerste helft naar zich toe te trekken. Zo kon RSCA zowaar op een dubbele voorsprong klimmen.

Slavia kwam vorig seizoen amper drie puntjes tekort voor de Tsjechische landstitel en staat momenteel ruim op kop in eigen land. Daarnaast greep in de voorrondes nog nipt naast een plekje in de Champions League. Bovendien kan het telkens rekenen op de steun van een vurige thuisaanhang.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Paars-Wit op een diefje

Anderlecht was dus gewaarschuwd en had het in de aanvangsfase ook behoorlijk lastig. Maar tegen de gang van het spel in kon Paars-Wit wel op voorsprong klimmen. Slavia leed dom balverlies voor de eigen zestien, waarna Nilson Angulo deze fout genadeloos kon afstraffen.

De thuisploeg ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en kreeg ook enkele goede kansen. Toch was het opnieuw RSCA dat kon toeslaan. Luis Vazquez hield de bal eerst goed bij en legde af tot bij Yari Verschaeren, die trapte de 0-2 netjes tegen de touwen.

Lof voor Verschaeren

Een erg gevleide dubbele voorsprong, maar daar maalde men bij Paars-Wit uiteraard niet om. Bovendien waren de supporters extra tevreden voor Verschaeren, zo bleek uit de reacties op het sociale medium 'X'. Het jeugdproduct heeft dan ook enkele moeilijke weken achter de rug en men hoopt dat hij na zijn Europese doelpunt weer helemaal vertrokken is. Eerder in de match liep Verschaeren wel een kwetsuur aan de schouder op, iets waar hij zichtbaar last van had. Hopelijk voor hem valt de schade dus mee.

Indien iedereen fit, staat Verschaeren dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

46
46
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

66
66
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

51
51
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

141
141
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

267
267
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

940
940
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

109
109
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

299
299
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

585
585
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

603
603
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

439
439
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1035
1035
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws