Anderlecht-fans bejubelen één man: "Gouden Schoen wordt nog spannend"

door
Anderlecht-fans bejubelen één man:

In de Europa League ging RSC Anderlecht donderdagavond op bezoek bij Slavia Praag. Op papier een lastige verplaatsing, maar de Brusselaars wisten de match in de eerste helft naar zich toe te trekken. Zo kon RSCA zowaar op een dubbele voorsprong klimmen.

Slavia kwam vorig seizoen amper drie puntjes tekort voor de Tsjechische landstitel en staat momenteel ruim op kop in eigen land. Daarnaast greep in de voorrondes nog nipt naast een plekje in de Champions League. Bovendien kan het telkens rekenen op de steun van een vurige thuisaanhang.

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Paars-Wit op een diefje

Anderlecht was dus gewaarschuwd en had het in de aanvangsfase ook behoorlijk lastig. Maar tegen de gang van het spel in kon Paars-Wit wel op voorsprong klimmen. Slavia leed dom balverlies voor de eigen zestien, waarna Nilson Angulo deze fout genadeloos kon afstraffen.

De thuisploeg ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en kreeg ook enkele goede kansen. Toch was het opnieuw RSCA dat kon toeslaan. Luis Vazquez hield de bal eerst goed bij en legde af tot bij Yari Verschaeren, die trapte de 0-2 netjes tegen de touwen.

Lof voor Verschaeren

Een erg gevleide dubbele voorsprong, maar daar maalde men bij Paars-Wit uiteraard niet om. Bovendien waren de supporters extra tevreden voor Verschaeren, zo bleek uit de reacties op het sociale medium 'X'. Het jeugdproduct heeft dan ook enkele moeilijke weken achter de rug en men hoopt dat hij na zijn Europese doelpunt weer helemaal vertrokken is. Eerder in de match liep Verschaeren wel een kwetsuur aan de schouder op, iets waar hij zichtbaar last van had. Hopelijk voor hem valt de schade dus mee.

Indien iedereen fit, staat Verschaeren dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

28
28
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

181
181
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

43
43
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

110
110
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

26
26
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

96
96
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

172
172
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

69
69
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

141
141
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

305
305
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

260
260
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

522
522
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

406
406
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1383
1383
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

714
714
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

257
257
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

397
397
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

181
181

Meer sportnieuws