Anderlecht-fans bejubelen één man: "Gouden Schoen wordt nog spannend"

door
Anderlecht-fans bejubelen één man:

In de Europa League ging RSC Anderlecht donderdagavond op bezoek bij Slavia Praag. Op papier een lastige verplaatsing, maar de Brusselaars wisten de match in de eerste helft naar zich toe te trekken. Zo kon RSCA zowaar op een dubbele voorsprong klimmen.

Slavia kwam vorig seizoen amper drie puntjes tekort voor de Tsjechische landstitel en staat momenteel ruim op kop in eigen land. Daarnaast greep in de voorrondes nog nipt naast een plekje in de Champions League. Bovendien kan het telkens rekenen op de steun van een vurige thuisaanhang.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

Paars-Wit op een diefje

Anderlecht was dus gewaarschuwd en had het in de aanvangsfase ook behoorlijk lastig. Maar tegen de gang van het spel in kon Paars-Wit wel op voorsprong klimmen. Slavia leed dom balverlies voor de eigen zestien, waarna Nilson Angulo deze fout genadeloos kon afstraffen.

De thuisploeg ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en kreeg ook enkele goede kansen. Toch was het opnieuw RSCA dat kon toeslaan. Luis Vazquez hield de bal eerst goed bij en legde af tot bij Yari Verschaeren, die trapte de 0-2 netjes tegen de touwen.

Lof voor Verschaeren

Een erg gevleide dubbele voorsprong, maar daar maalde men bij Paars-Wit uiteraard niet om. Bovendien waren de supporters extra tevreden voor Verschaeren, zo bleek uit de reacties op het sociale medium 'X'. Het jeugdproduct heeft dan ook enkele moeilijke weken achter de rug en men hoopt dat hij na zijn Europese doelpunt weer helemaal vertrokken is. Eerder in de match liep Verschaeren wel een kwetsuur aan de schouder op, iets waar hij zichtbaar last van had. Hopelijk voor hem valt de schade dus mee.

Indien iedereen fit, staat Verschaeren dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

6
6
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

32
32
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

97
97
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

77
77
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

154
154
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

45
45
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

146
146
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

121
121
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

657
657
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

85
85
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

197
197
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

77
77
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

116
116
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

713
713
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

165
165
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

277
277
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

125
125
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

744
744
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

272
272
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

174
174
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

208
208
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

307
307
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

244
244
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

413
413

Meer sportnieuws