Anderlecht-fans bejubelen één man: "Gouden Schoen wordt nog spannend"

door
Anderlecht-fans bejubelen één man:

In de Europa League ging RSC Anderlecht donderdagavond op bezoek bij Slavia Praag. Op papier een lastige verplaatsing, maar de Brusselaars wisten de match in de eerste helft naar zich toe te trekken. Zo kon RSCA zowaar op een dubbele voorsprong klimmen.

Slavia kwam vorig seizoen amper drie puntjes tekort voor de Tsjechische landstitel en staat momenteel ruim op kop in eigen land. Daarnaast greep in de voorrondes nog nipt naast een plekje in de Champions League. Bovendien kan het telkens rekenen op de steun van een vurige thuisaanhang.

LEES OOK: "Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

Paars-Wit op een diefje

Anderlecht was dus gewaarschuwd en had het in de aanvangsfase ook behoorlijk lastig. Maar tegen de gang van het spel in kon Paars-Wit wel op voorsprong klimmen. Slavia leed dom balverlies voor de eigen zestien, waarna Nilson Angulo deze fout genadeloos kon afstraffen.

De thuisploeg ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en kreeg ook enkele goede kansen. Toch was het opnieuw RSCA dat kon toeslaan. Luis Vazquez hield de bal eerst goed bij en legde af tot bij Yari Verschaeren, die trapte de 0-2 netjes tegen de touwen.

Lof voor Verschaeren

Een erg gevleide dubbele voorsprong, maar daar maalde men bij Paars-Wit uiteraard niet om. Bovendien waren de supporters extra tevreden voor Verschaeren, zo bleek uit de reacties op het sociale medium 'X'. Het jeugdproduct heeft dan ook enkele moeilijke weken achter de rug en men hoopt dat hij na zijn Europese doelpunt weer helemaal vertrokken is. Eerder in de match liep Verschaeren wel een kwetsuur aan de schouder op, iets waar hij zichtbaar last van had. Hopelijk voor hem valt de schade dus mee.

Indien iedereen fit, staat Verschaeren dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

5
5
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

21
21
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

34
34
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

131
131
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

365
365
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

108
108
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

242
242
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

217
217
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

260
260
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

381
381
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

217
217
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

573
573
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

277
277
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

406
406
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

86
86
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

148
148
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

292
292
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

74
74
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

85
85
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

695
695
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

124
124
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

102
102
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

297
297
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

228
228
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

400
400

Meer sportnieuws