Anderlecht-fans bejubelen één man: "Gouden Schoen wordt nog spannend"

door
Anderlecht-fans bejubelen één man:

In de Europa League ging RSC Anderlecht donderdagavond op bezoek bij Slavia Praag. Op papier een lastige verplaatsing, maar de Brusselaars wisten de match in de eerste helft naar zich toe te trekken. Zo kon RSCA zowaar op een dubbele voorsprong klimmen.

Slavia kwam vorig seizoen amper drie puntjes tekort voor de Tsjechische landstitel en staat momenteel ruim op kop in eigen land. Daarnaast greep in de voorrondes nog nipt naast een plekje in de Champions League. Bovendien kan het telkens rekenen op de steun van een vurige thuisaanhang.

LEES OOK: 'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Paars-Wit op een diefje

Anderlecht was dus gewaarschuwd en had het in de aanvangsfase ook behoorlijk lastig. Maar tegen de gang van het spel in kon Paars-Wit wel op voorsprong klimmen. Slavia leed dom balverlies voor de eigen zestien, waarna Nilson Angulo deze fout genadeloos kon afstraffen.

De thuisploeg ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en kreeg ook enkele goede kansen. Toch was het opnieuw RSCA dat kon toeslaan. Luis Vazquez hield de bal eerst goed bij en legde af tot bij Yari Verschaeren, die trapte de 0-2 netjes tegen de touwen.

Lof voor Verschaeren

Een erg gevleide dubbele voorsprong, maar daar maalde men bij Paars-Wit uiteraard niet om. Bovendien waren de supporters extra tevreden voor Verschaeren, zo bleek uit de reacties op het sociale medium 'X'. Het jeugdproduct heeft dan ook enkele moeilijke weken achter de rug en men hoopt dat hij na zijn Europese doelpunt weer helemaal vertrokken is. Eerder in de match liep Verschaeren wel een kwetsuur aan de schouder op, iets waar hij zichtbaar last van had. Hopelijk voor hem valt de schade dus mee.

Indien iedereen fit, staat Verschaeren dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

50
50
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

18
18
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

36
36
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

8
8
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

90
90
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

56
56
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

240
240
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

225
225
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

203
203
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

104
104
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

275
275
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

245
245
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

198
198
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

84
84
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

521
521
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

376
376
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

627
627
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

403
403
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

131
131
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

481
481
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

282
282
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121

Meer sportnieuws