Kranten zien dissonant bij Anderlecht: "Nieuw dieptepunt"

346 stemmen
Kranten zien dissonant bij Anderlecht:

RSC Anderlecht won zondagavond met 2-1 van Beerschot VA, maar kon pas in de extra tijd het verschil maken tegend de hekkensluiter. Een overtuigende indruk liet de recordkampioen dan ook niet achter. Bepaalde spelers waren ook niet op de afspraak.

Paars-Wit zal ongetwijfeld verschillende goede elementen halen uit de zege tegen Beerschot. Zo mocht David Hubert tevreden zijn over de verbetenheid waarmee zijn spelers in het slot naar de zege op zoek ging. Luis Vazquez en Yari Verschaeren wisten dan weer een goede indruk te maken met hun invalbeurten.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Matige Dendoncker, terugval bij Zanka

Van de basisspelers liet Jan-Carlo Simic zich dan weer gelden. De jonge Serviër groeit steeds meer uit tot een stabiele kracht in de defensie. Ook Francis Amuzu liet zich in positieve zin opmerken. Maar er vielen ook verschillende jongens tegen. Leander Dendoncker blijft bijvoorbeeld naar zijn beste vorm op zoek.

Anders Dreyer scoorde op zijn beurt de winnende treffer, voorts speelde hij echter een onzichtbare match. En achterin kon Mathias 'Zanka' Jørgensen niet overtuigen. De Deen vertoonde in de laatste matchen nochtans beterschap en scoorde in de beker zelfs een belangrijk doelpunt, maar zondag viel hij opnieuw door de mand.

Afgetroefd bij goal, slordig aan bal

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelinge van Het Laatste Nieuws is men nog redelijk mild met een 6 op 10. Bij Het Nieuwsblad krijgt hij al een puntje minder. "De centrale verdediger stond toch wat te zwemmen bij de tegengoal. Was daar wellicht te veel aan zijn lot overgelaten. Anticipeerde daarna beter, maar bij enkele opbouwende fases, ging hij toch de mist in", klinkt het.

Het Waalse La Dernière Heure gaat nog een stap verder en deelt slechts een 3 op 10 uit. Men heeft het zelfs over een 'nieuw dieptepunt'. "Hij was Al-Sahafi volledig uit het oog verloren bij de 0-1. En in de tweede helft miste hij enkele passes van amper vijf meter", is men streng. "Bij het doelpunt leek hij zich boos te maken op Ndiaye. Maar na een kwartier bezorgde Al-Sahafi hem een verkoudheid. Leed twee grote balverliezen, pas in de 77ste minuut deed hij een goede recuperatie", analyseert men bij SudPresse.

Anderlecht móét in januari een extra verdediger halen ...

Meest recent

Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

0
0
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

54
54
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

43
43
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

208
208
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

155
155
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

38
38
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

378
378
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

154
154
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

462
462
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

110
110
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

352
352
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

694
694
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

526
526
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

153
153
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1128
1128
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

78
78
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

672
672
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

254
254
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

522
522
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

255
255
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1276
1276

Meer sportnieuws