Kranten zien dissonant bij Anderlecht: "Nieuw dieptepunt"

door
Kranten zien dissonant bij Anderlecht:

RSC Anderlecht won zondagavond met 2-1 van Beerschot VA, maar kon pas in de extra tijd het verschil maken tegend de hekkensluiter. Een overtuigende indruk liet de recordkampioen dan ook niet achter. Bepaalde spelers waren ook niet op de afspraak.

Paars-Wit zal ongetwijfeld verschillende goede elementen halen uit de zege tegen Beerschot. Zo mocht David Hubert tevreden zijn over de verbetenheid waarmee zijn spelers in het slot naar de zege op zoek ging. Luis Vazquez en Yari Verschaeren wisten dan weer een goede indruk te maken met hun invalbeurten.

LEES OOK: 'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

Matige Dendoncker, terugval bij Zanka

Van de basisspelers liet Jan-Carlo Simic zich dan weer gelden. De jonge Serviër groeit steeds meer uit tot een stabiele kracht in de defensie. Ook Francis Amuzu liet zich in positieve zin opmerken. Maar er vielen ook verschillende jongens tegen. Leander Dendoncker blijft bijvoorbeeld naar zijn beste vorm op zoek.

Anders Dreyer scoorde op zijn beurt de winnende treffer, voorts speelde hij echter een onzichtbare match. En achterin kon Mathias 'Zanka' Jørgensen niet overtuigen. De Deen vertoonde in de laatste matchen nochtans beterschap en scoorde in de beker zelfs een belangrijk doelpunt, maar zondag viel hij opnieuw door de mand.

Afgetroefd bij goal, slordig aan bal

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelinge van Het Laatste Nieuws is men nog redelijk mild met een 6 op 10. Bij Het Nieuwsblad krijgt hij al een puntje minder. "De centrale verdediger stond toch wat te zwemmen bij de tegengoal. Was daar wellicht te veel aan zijn lot overgelaten. Anticipeerde daarna beter, maar bij enkele opbouwende fases, ging hij toch de mist in", klinkt het.

Het Waalse La Dernière Heure gaat nog een stap verder en deelt slechts een 3 op 10 uit. Men heeft het zelfs over een 'nieuw dieptepunt'. "Hij was Al-Sahafi volledig uit het oog verloren bij de 0-1. En in de tweede helft miste hij enkele passes van amper vijf meter", is men streng. "Bij het doelpunt leek hij zich boos te maken op Ndiaye. Maar na een kwartier bezorgde Al-Sahafi hem een verkoudheid. Leed twee grote balverliezen, pas in de 77ste minuut deed hij een goede recuperatie", analyseert men bij SudPresse.

Anderlecht móét in januari een extra verdediger halen ...

Meest recent

'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

22
22
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

17
17
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

84
84
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

79
79
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

295
295
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

35
35
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

443
443
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

380
380
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

142
142
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

205
205
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

588
588
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

795
795
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

337
337
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

112
112
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

293
293
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

283
283
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

631
631
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

350
350
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

739
739
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

699
699
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

848
848
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

155
155
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

604
604
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1536
1536
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

818
818

Meer sportnieuws