De Roeck verdedigt zich na scherpe kritiek Alderweireld

933 stemmen
De Roeck verdedigt zich na scherpe kritiek Alderweireld

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. Kapitein Toby Alderweireld liet achteraf verstaan dat zijn ploeg overklast werd op tactisch vlak. Maar daar was trainer Jonas De Roeck het niet helemaal mee eens.

De Great Old had vorige week een pijnlijke nederlaag geleden tegen een tienkoppig Union SG. En dus wou men op eigen veld absoluut aanknopen met een gunstig resultaat. Maar in de openingsminuten liep het al meteen fout. Zo kon Charleroi na amper twee minuten op voorsprong klimmen.

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. Maar ook de bezoekers bleven voor het nodige doelgevaar zorgen. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's zelfs uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Alderweireld laakt tactiek

De 1-3 na een strafschop in de slotminuten was louter een voetnoot. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023. Achteraf liepen de frustraties dan ook op in het Antwerpse kamp. Onder meer aanvoerder Toby Alderweireld toonde zich kritisch.

Zo liet de verdediger verstaan dat er één en ander fout liep op tactisch vlak. "We werden tactisch overklast”, herhaalde hij. “Ik kan er ook niks mooier van maken. Het was niet goed, punt. Je kan moeilijk zeggen dat het goed stond als je zoveel kansen weggeeft", klonk het bij Gazet van Antwerpen.

Tekort op gretigheid en kwaliteit

Alderweireld benadrukte wel dat het geen direct verwijt aan zijn trainer was. Maar uiteraard werd De Roeck geconfronteerd met de uitspraken van de kapitein. En de T1 ging daar niet mee akkoord. "Ik denk niet dat het verschil tussen ons en Charleroi in de tactiek zat. We kregen meteen een mentale tik en ik denk dat we vooral tekort kwamen op het vlak van gretigheid en kwaliteit aan de bal. Tijdens de pauze voerden we wel een paar aanpassingen door en hoopten we op beterschap, maar we lieten meteen een paar steken vallen", aldus de trainer.

🚀

Antwerp werd tactisch overklast ...

Meest recent

'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

9
9
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

124
124
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

75
75
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

43
43
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

107
107
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

38
38
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

55
55
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

46
46
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

61
61
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

113
113
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

343
343
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

89
89
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

199
199
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

85
85
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

508
508
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

432
432
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

135
135
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

431
431
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

294
294
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

553
553

Meer sportnieuws