De Roeck verdedigt zich na scherpe kritiek Alderweireld

door
De Roeck verdedigt zich na scherpe kritiek Alderweireld

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. Kapitein Toby Alderweireld liet achteraf verstaan dat zijn ploeg overklast werd op tactisch vlak. Maar daar was trainer Jonas De Roeck het niet helemaal mee eens.

De Great Old had vorige week een pijnlijke nederlaag geleden tegen een tienkoppig Union SG. En dus wou men op eigen veld absoluut aanknopen met een gunstig resultaat. Maar in de openingsminuten liep het al meteen fout. Zo kon Charleroi na amper twee minuten op voorsprong klimmen.

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. Maar ook de bezoekers bleven voor het nodige doelgevaar zorgen. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's zelfs uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd.

LEES OOK: Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

Alderweireld laakt tactiek

De 1-3 na een strafschop in de slotminuten was louter een voetnoot. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023. Achteraf liepen de frustraties dan ook op in het Antwerpse kamp. Onder meer aanvoerder Toby Alderweireld toonde zich kritisch.

Zo liet de verdediger verstaan dat er één en ander fout liep op tactisch vlak. "We werden tactisch overklast”, herhaalde hij. “Ik kan er ook niks mooier van maken. Het was niet goed, punt. Je kan moeilijk zeggen dat het goed stond als je zoveel kansen weggeeft", klonk het bij Gazet van Antwerpen.

Tekort op gretigheid en kwaliteit

Alderweireld benadrukte wel dat het geen direct verwijt aan zijn trainer was. Maar uiteraard werd De Roeck geconfronteerd met de uitspraken van de kapitein. En de T1 ging daar niet mee akkoord. "Ik denk niet dat het verschil tussen ons en Charleroi in de tactiek zat. We kregen meteen een mentale tik en ik denk dat we vooral tekort kwamen op het vlak van gretigheid en kwaliteit aan de bal. Tijdens de pauze voerden we wel een paar aanpassingen door en hoopten we op beterschap, maar we lieten meteen een paar steken vallen", aldus de trainer.

Antwerp werd tactisch overklast ...

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

35
35
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

10
10
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

29
29
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

28
28
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

36
36
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

49
49
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

140
140
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

231
231
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

125
125
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

193
193
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

333
333
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

67
67
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

169
169
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

311
311
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

414
414
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

140
140
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

221
221
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

209
209

Meer sportnieuws