De Roeck verdedigt zich na scherpe kritiek Alderweireld

door
De Roeck verdedigt zich na scherpe kritiek Alderweireld

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. Kapitein Toby Alderweireld liet achteraf verstaan dat zijn ploeg overklast werd op tactisch vlak. Maar daar was trainer Jonas De Roeck het niet helemaal mee eens.

De Great Old had vorige week een pijnlijke nederlaag geleden tegen een tienkoppig Union SG. En dus wou men op eigen veld absoluut aanknopen met een gunstig resultaat. Maar in de openingsminuten liep het al meteen fout. Zo kon Charleroi na amper twee minuten op voorsprong klimmen.

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. Maar ook de bezoekers bleven voor het nodige doelgevaar zorgen. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's zelfs uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd.

LEES OOK: Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Alderweireld laakt tactiek

De 1-3 na een strafschop in de slotminuten was louter een voetnoot. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023. Achteraf liepen de frustraties dan ook op in het Antwerpse kamp. Onder meer aanvoerder Toby Alderweireld toonde zich kritisch.

Zo liet de verdediger verstaan dat er één en ander fout liep op tactisch vlak. "We werden tactisch overklast”, herhaalde hij. “Ik kan er ook niks mooier van maken. Het was niet goed, punt. Je kan moeilijk zeggen dat het goed stond als je zoveel kansen weggeeft", klonk het bij Gazet van Antwerpen.

Tekort op gretigheid en kwaliteit

Alderweireld benadrukte wel dat het geen direct verwijt aan zijn trainer was. Maar uiteraard werd De Roeck geconfronteerd met de uitspraken van de kapitein. En de T1 ging daar niet mee akkoord. "Ik denk niet dat het verschil tussen ons en Charleroi in de tactiek zat. We kregen meteen een mentale tik en ik denk dat we vooral tekort kwamen op het vlak van gretigheid en kwaliteit aan de bal. Tijdens de pauze voerden we wel een paar aanpassingen door en hoopten we op beterschap, maar we lieten meteen een paar steken vallen", aldus de trainer.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel
190

Antwerp werd tactisch overklast ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

31
31
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

31
31
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

66
66
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

30
30
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

29
29
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

142
142
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

57
57
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

31
31
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

190
190
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

30
30
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

578
578
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

251
251
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

202
202
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

104
104
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

108
108
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

65
65
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

116
116
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

746
746
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

202
202
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

332
332
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

697
697
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

284
284
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws