Antwerp krijgt op de Bosuil pak slaag van Charleroi

door
Antwerp krijgt op de Bosuil pak slaag van Charleroi

Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi bekampten elkaar op speeldag 17 van de Jupiler Pro League. Uiteindelijk trokken de Carolo’s verrassend aan het langste eind. Antwerp kreeg op de Bosuil een pak slaag: 1-3. 

Antwerp is onder Jonas De Roeck één van de revelaties dit seizoen. Stamnummer 1 draait mee bovenin het klassement. Charleroi daarentegen moet oppassen dat het niet tegen de degradatie moet vechten. De verhouding op het veld waren echter compleet anders.

LEES OOK: 'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Rampzalige start

Antwerp startte rampzalig aan de wedstrijd. Al na twee minuten stond uitploeg Charleroi op voorsprong. Stulic werkte knap af en The Great Old was al meteen op achtervolgen aangewezen. Antwerp ging direct in de tegenaanval en dat leidde tot kansen voor Gyrano Kerk en Dennis Praet.

De openingsfase was één om van te smullen. Het ging over en weer en Antwerp zocht naarstig naar een snelle gelijkmaker. Toch stond het bijna 0-2 voor Charleroi. Senne Lammens moest redding brengen en in de rebound trapte Stulic op de lat. Antwerp kwam goed weg. Na een resem kansen was het weer Stulic die de dubbele voorsprong net naast de paal zag verdwijnen. Het bleef uiteindelijk bij 0-1 bij de rust.

Zelfde bedje ziek

De tweede helft begon exact hetzelfde zoals de eerste. Antwerp werd koud gepakt en moest tegen een dubbele achterstand aankijken na een vroeg doelpunt van Andreou. En niet veel later leek het al boeken toe. Na een vreemde fase en gerommel in de zestien kwam de bal voor de voeten van Stulic die zijn tweede van de avond wist binnen te duwen: 0-3.

In de slotfase kreeg Antwerp nog een penalty nadat doelman Koné reageerde op Toby Alderweireld. Een bizarre fase want de goalie had de bal simpel gepakt. De sluitpost van Charleroi werd bestraft met een gele kaart en Tjaronn Chery schoot de eerredder tegen de netten.

Antwerp probeerde nog wel wat terug te doen, maar de afwerking ontbrak telkens. The Great Old staat nu op een derde plek met 27 punten uit zeventien matchen. Anderlecht kan over Stamnummer 1 springen. Charleroi deed een goede zaak en telt nu 21 punten uit zeventien matchen. De Carolo’s staan tiende.

Een terechte uitslag?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

16
16
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

9
9
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

101
101
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

153
153
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

507
507
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

97
97
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

301
301
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

85
85
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

529
529
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

508
508
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

394
394
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1022
1022
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

281
281
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1196
1196
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

222
222
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

351
351
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

467
467
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

368
368
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

85
85

Meer sportnieuws