Antwerp krijgt op de Bosuil pak slaag van Charleroi

door
Antwerp krijgt op de Bosuil pak slaag van Charleroi

Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi bekampten elkaar op speeldag 17 van de Jupiler Pro League. Uiteindelijk trokken de Carolo’s verrassend aan het langste eind. Antwerp kreeg op de Bosuil een pak slaag: 1-3. 

Antwerp is onder Jonas De Roeck één van de revelaties dit seizoen. Stamnummer 1 draait mee bovenin het klassement. Charleroi daarentegen moet oppassen dat het niet tegen de degradatie moet vechten. De verhouding op het veld waren echter compleet anders.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Rampzalige start

Antwerp startte rampzalig aan de wedstrijd. Al na twee minuten stond uitploeg Charleroi op voorsprong. Stulic werkte knap af en The Great Old was al meteen op achtervolgen aangewezen. Antwerp ging direct in de tegenaanval en dat leidde tot kansen voor Gyrano Kerk en Dennis Praet.

De openingsfase was één om van te smullen. Het ging over en weer en Antwerp zocht naarstig naar een snelle gelijkmaker. Toch stond het bijna 0-2 voor Charleroi. Senne Lammens moest redding brengen en in de rebound trapte Stulic op de lat. Antwerp kwam goed weg. Na een resem kansen was het weer Stulic die de dubbele voorsprong net naast de paal zag verdwijnen. Het bleef uiteindelijk bij 0-1 bij de rust.

Zelfde bedje ziek

De tweede helft begon exact hetzelfde zoals de eerste. Antwerp werd koud gepakt en moest tegen een dubbele achterstand aankijken na een vroeg doelpunt van Andreou. En niet veel later leek het al boeken toe. Na een vreemde fase en gerommel in de zestien kwam de bal voor de voeten van Stulic die zijn tweede van de avond wist binnen te duwen: 0-3.

In de slotfase kreeg Antwerp nog een penalty nadat doelman Koné reageerde op Toby Alderweireld. Een bizarre fase want de goalie had de bal simpel gepakt. De sluitpost van Charleroi werd bestraft met een gele kaart en Tjaronn Chery schoot de eerredder tegen de netten.

Antwerp probeerde nog wel wat terug te doen, maar de afwerking ontbrak telkens. The Great Old staat nu op een derde plek met 27 punten uit zeventien matchen. Anderlecht kan over Stamnummer 1 springen. Charleroi deed een goede zaak en telt nu 21 punten uit zeventien matchen. De Carolo’s staan tiende.

Een terechte uitslag?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

1
1
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

33
33
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

190
190
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

29
29
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

444
444
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

55
55
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

128
128
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

809
809
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

80
80
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

33
33
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

552
552
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

393
393
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1202
1202
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

367
367
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

42
42
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

195
195
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

496
496
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

333
333
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

869
869
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

243
243
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

643
643
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

623
623
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws