Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

794
Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. De Great Old had zelfs een late penalty nodig om voor een eerredder te zorgen. Die bewuste strafschop kwam overigens op vreemde wijze tot stand.

De thuisploeg had eerder deze week nog vertrouwen getankt met de bekerkwalificatie op het veld van KV Kortrijk. Maar ook in de competitie wou Antwerp aanknopen met een zege na de vermijdbare nederlaag op Union. De thuismatch tegen Charleroi ging evenwel dramatisch van start. Na amper twee minuten konden de bezoekers op voorsprong klimmen.

LEES OOK: Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Zegereeks nodig

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's dan weer uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023.

Toby Alderweireld hoopt dan ook dat er in de laatste matchen van het kalenderjaar een reactie kan volgen. "We moeten snel punten pakken, da’s duidelijk. Ook om weer een goeie sfeer te creëren. Het zal niet makkelijk worden. Naar Mechelen. Naar Dender. Maar we hebben het al vaker in een moeilijke situatie rechtgezet. Dus waarom nu niet?", klonk het bij GvA.

Opvallende strafschop

De verdediger was overigens protagonist bij een opvallende fase in het slot. Alderweireld probeerde druk te zetten op Charleroi-doelman Mohamed Koné en deelde hem daarbij een klein tikje uit, waarna de twee kemphanen mekaar enkele verwensingen toesnauwde. Koné greep vervolgens richting de keel van Alderweireld. Veel leek er evenwel niet aan de hand, toch ging de bal op de stip.

Alderweireld gaf achteraf toe dat hij niet trots was op deze fase, maar vond anderzijds wel dat Koné over de schreef ging. "Ik vond het ook vervelend. Het was niet de actie van mijn leven. Langs de andere kant: Je staat 0-3 voor, doe normaal. Er was veel show mee gemoeid. Hij nam mij bij mijn keel en ja, dan ging ik liggen. Een beetje nederigheid was wel op zijn plaats", aldus de Antwerpse kapitein.

De strafschop voor Antwerp was terecht?

Meest recent

Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

16
16
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

161
161
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

151
151
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

164
164
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

455
455
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

427
427
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

11
11
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

61
61
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

259
259
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

85
85
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

190
190
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1201
1201
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

97
97
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

355
355
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

218
218
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

117
117
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

187
187
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

241
241
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

263
263
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

202
202
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

91
91
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

510
510
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

169
169
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

484
484

Meer sportnieuws