Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

794
Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. De Great Old had zelfs een late penalty nodig om voor een eerredder te zorgen. Die bewuste strafschop kwam overigens op vreemde wijze tot stand.

De thuisploeg had eerder deze week nog vertrouwen getankt met de bekerkwalificatie op het veld van KV Kortrijk. Maar ook in de competitie wou Antwerp aanknopen met een zege na de vermijdbare nederlaag op Union. De thuismatch tegen Charleroi ging evenwel dramatisch van start. Na amper twee minuten konden de bezoekers op voorsprong klimmen.

LEES OOK: "Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Zegereeks nodig

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's dan weer uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023.

Toby Alderweireld hoopt dan ook dat er in de laatste matchen van het kalenderjaar een reactie kan volgen. "We moeten snel punten pakken, da’s duidelijk. Ook om weer een goeie sfeer te creëren. Het zal niet makkelijk worden. Naar Mechelen. Naar Dender. Maar we hebben het al vaker in een moeilijke situatie rechtgezet. Dus waarom nu niet?", klonk het bij GvA.

Opvallende strafschop

De verdediger was overigens protagonist bij een opvallende fase in het slot. Alderweireld probeerde druk te zetten op Charleroi-doelman Mohamed Koné en deelde hem daarbij een klein tikje uit, waarna de twee kemphanen mekaar enkele verwensingen toesnauwde. Koné greep vervolgens richting de keel van Alderweireld. Veel leek er evenwel niet aan de hand, toch ging de bal op de stip.

Alderweireld gaf achteraf toe dat hij niet trots was op deze fase, maar vond anderzijds wel dat Koné over de schreef ging. "Ik vond het ook vervelend. Het was niet de actie van mijn leven. Langs de andere kant: Je staat 0-3 voor, doe normaal. Er was veel show mee gemoeid. Hij nam mij bij mijn keel en ja, dan ging ik liggen. Een beetje nederigheid was wel op zijn plaats", aldus de Antwerpse kapitein.

De strafschop voor Antwerp was terecht?

Meest recent

Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

3
3
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

59
59
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

28
28
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

41
41
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

184
184
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

81
81
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

47
47
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

420
420
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

193
193
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

218
218
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

192
192
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

246
246
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

792
792
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

432
432
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

232
232
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

126
126
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

365
365
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

167
167
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

262
262
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

476
476
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

549
549
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

375
375
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

503
503
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

420
420
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

543
543

Meer sportnieuws