Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

794 stemmen
Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. De Great Old had zelfs een late penalty nodig om voor een eerredder te zorgen. Die bewuste strafschop kwam overigens op vreemde wijze tot stand.

De thuisploeg had eerder deze week nog vertrouwen getankt met de bekerkwalificatie op het veld van KV Kortrijk. Maar ook in de competitie wou Antwerp aanknopen met een zege na de vermijdbare nederlaag op Union. De thuismatch tegen Charleroi ging evenwel dramatisch van start. Na amper twee minuten konden de bezoekers op voorsprong klimmen.

LEES OOK: Antwerp-achterban neemt standpunt in na komst Vandenhaute

Zegereeks nodig

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's dan weer uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023.

Toby Alderweireld hoopt dan ook dat er in de laatste matchen van het kalenderjaar een reactie kan volgen. "We moeten snel punten pakken, da’s duidelijk. Ook om weer een goeie sfeer te creëren. Het zal niet makkelijk worden. Naar Mechelen. Naar Dender. Maar we hebben het al vaker in een moeilijke situatie rechtgezet. Dus waarom nu niet?", klonk het bij GvA.

Opvallende strafschop

De verdediger was overigens protagonist bij een opvallende fase in het slot. Alderweireld probeerde druk te zetten op Charleroi-doelman Mohamed Koné en deelde hem daarbij een klein tikje uit, waarna de twee kemphanen mekaar enkele verwensingen toesnauwde. Koné greep vervolgens richting de keel van Alderweireld. Veel leek er evenwel niet aan de hand, toch ging de bal op de stip.

Alderweireld gaf achteraf toe dat hij niet trots was op deze fase, maar vond anderzijds wel dat Koné over de schreef ging. "Ik vond het ook vervelend. Het was niet de actie van mijn leven. Langs de andere kant: Je staat 0-3 voor, doe normaal. Er was veel show mee gemoeid. Hij nam mij bij mijn keel en ja, dan ging ik liggen. Een beetje nederigheid was wel op zijn plaats", aldus de Antwerpse kapitein.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij
445

De strafschop voor Antwerp was terecht?

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

35
35
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

33
33
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

121
121
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

278
278
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

318
318
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

31
31
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

468
468
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

325
325
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

46
46
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

50
50
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

445
445
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

404
404
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

282
282
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

143
143
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

359
359
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

362
362
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

507
507
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

384
384
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

379
379
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

313
313
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

107
107
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

248
248

Meer sportnieuws