Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

door
Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. De Great Old had zelfs een late penalty nodig om voor een eerredder te zorgen. Die bewuste strafschop kwam overigens op vreemde wijze tot stand.

De thuisploeg had eerder deze week nog vertrouwen getankt met de bekerkwalificatie op het veld van KV Kortrijk. Maar ook in de competitie wou Antwerp aanknopen met een zege na de vermijdbare nederlaag op Union. De thuismatch tegen Charleroi ging evenwel dramatisch van start. Na amper twee minuten konden de bezoekers op voorsprong klimmen.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Zegereeks nodig

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's dan weer uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023.

Toby Alderweireld hoopt dan ook dat er in de laatste matchen van het kalenderjaar een reactie kan volgen. "We moeten snel punten pakken, da’s duidelijk. Ook om weer een goeie sfeer te creëren. Het zal niet makkelijk worden. Naar Mechelen. Naar Dender. Maar we hebben het al vaker in een moeilijke situatie rechtgezet. Dus waarom nu niet?", klonk het bij GvA.

Opvallende strafschop

De verdediger was overigens protagonist bij een opvallende fase in het slot. Alderweireld probeerde druk te zetten op Charleroi-doelman Mohamed Koné en deelde hem daarbij een klein tikje uit, waarna de twee kemphanen mekaar enkele verwensingen toesnauwde. Koné greep vervolgens richting de keel van Alderweireld. Veel leek er evenwel niet aan de hand, toch ging de bal op de stip.

Alderweireld gaf achteraf toe dat hij niet trots was op deze fase, maar vond anderzijds wel dat Koné over de schreef ging. "Ik vond het ook vervelend. Het was niet de actie van mijn leven. Langs de andere kant: Je staat 0-3 voor, doe normaal. Er was veel show mee gemoeid. Hij nam mij bij mijn keel en ja, dan ging ik liggen. Een beetje nederigheid was wel op zijn plaats", aldus de Antwerpse kapitein.

De strafschop voor Antwerp was terecht?

Meest recent

'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

2
2
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

95
95
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

27
27
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

96
96
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

89
89
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

52
52
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

26
26
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

248
248
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

39
39
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

42
42
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

206
206
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

106
106
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

259
259
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

201
201
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

247
247
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

594
594
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

278
278
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

145
145
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

493
493
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

215
215
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

501
501
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100

Meer sportnieuws