Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

door
Alderweireld doet boekje open over bizarre strafschopfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen Sporting Charleroi: 1-3. De Great Old had zelfs een late penalty nodig om voor een eerredder te zorgen. Die bewuste strafschop kwam overigens op vreemde wijze tot stand.

De thuisploeg had eerder deze week nog vertrouwen getankt met de bekerkwalificatie op het veld van KV Kortrijk. Maar ook in de competitie wou Antwerp aanknopen met een zege na de vermijdbare nederlaag op Union. De thuismatch tegen Charleroi ging evenwel dramatisch van start. Na amper twee minuten konden de bezoekers op voorsprong klimmen.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Zegereeks nodig

Antwerp reageerde vervolgens wel goed en kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's dan weer uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023.

Toby Alderweireld hoopt dan ook dat er in de laatste matchen van het kalenderjaar een reactie kan volgen. "We moeten snel punten pakken, da’s duidelijk. Ook om weer een goeie sfeer te creëren. Het zal niet makkelijk worden. Naar Mechelen. Naar Dender. Maar we hebben het al vaker in een moeilijke situatie rechtgezet. Dus waarom nu niet?", klonk het bij GvA.

Opvallende strafschop

De verdediger was overigens protagonist bij een opvallende fase in het slot. Alderweireld probeerde druk te zetten op Charleroi-doelman Mohamed Koné en deelde hem daarbij een klein tikje uit, waarna de twee kemphanen mekaar enkele verwensingen toesnauwde. Koné greep vervolgens richting de keel van Alderweireld. Veel leek er evenwel niet aan de hand, toch ging de bal op de stip.

Alderweireld gaf achteraf toe dat hij niet trots was op deze fase, maar vond anderzijds wel dat Koné over de schreef ging. "Ik vond het ook vervelend. Het was niet de actie van mijn leven. Langs de andere kant: Je staat 0-3 voor, doe normaal. Er was veel show mee gemoeid. Hij nam mij bij mijn keel en ja, dan ging ik liggen. Een beetje nederigheid was wel op zijn plaats", aldus de Antwerpse kapitein.

De strafschop voor Antwerp was terecht?

Meest recent

Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

8
8
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

18
18
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

42
42
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

176
176
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

82
82
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

107
107
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

429
429
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

223
223
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

86
86
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

94
94
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

195
195
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

104
104
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

146
146
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

342
342
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

353
353
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

169
169
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

94
94
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

326
326
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

109
109

Meer sportnieuws