Regelmatig opdraven bij de eerste ploeg van Sporting Lokeren en meedraaien met een sterke generatie bij de nationale beloften. Jore Trompet had het best wel naar zijn zin de voorbije seizoenen. Maar dan die tegenslag: klierkoorts. En de lijdensweg. VoetbalNieuws sprak met de 21-jarige middenvelder.
Het irritante virus werd eind augustus vastgesteld bij Trompet. "Ik heb tot midden september drie weken serieus afgezien", vertelt hij. "Ik ben die weken bijna niet buitengekomen. Ik raakte bijna niet uit mijn zetel of mijn bed. Mijn ouders en familie hebben me fantastisch geholpen. Ook mijn vrienden, mijn ploegmaats en de trainersstaf hebben mij goed gesteund."
"
November is haalbaar"
Na het afzien volgde een stelselmatige opgang. "Het gaat beter en beter. Ik ben minder moe na bepaalde inspanningen, ik eet opnieuw meer en ik zie minder bleek. De dokters zeggen dat mijn leverwaarden opnieuw in orde zijn en dat ik mijn conditie terug mag opbouwen. Dat mag nog niet te intensief gebeuren. Momenteel doe ik individuele conditietraining en krachttraining. Ik mag volgende week al terug met de groep beginnen op te warmen. Dan zien we wel hoe het verder evolueert. Ik hoop om begin november terug 100% te zijn. Dat is zeker haalbaar."
Trompet kan al mooie adelbrieven voorleggen. Zo werd hij geselecteerd voor de nationale U18, U19 en U20. "Ik zat bij de nationale ploeg echt bij een sterke generatie, met onder meer Thibaut Courtois, Maxime Lestienne, Thorgan Hazard, Paul-José Mpoku en Koen Casteels. Logisch dat we ons konden plaatsen voor het Europees Kampioenschap."
"Regelmatig speelminuten meepikken"
Zijn nationale selecties bewijzen dat Trompet heel wat in zijn mars heeft. Maar welke kwaliteiten dicht hij zichzelf toe? "Dat zijn mijn spelinzicht, mijn passing, mijn recuperatie en mijn versnelling met de bal. Ik zie mezelf vooral als verdedigende middenvelder of als controlerende middenvelder tussen de verdediging en de aanval. Welke voorbeelden ik vroeger had? Zinedine Zidane, tot hij die kopstoot uitdeelde (lacht). Maar ook Steven Gerrard of Yaya Touré vind ik heel sterke spelers."
Trompet zei in het begin van dit seizoen dat het zijn persoonlijke ambitie was om regelmatig te mogen meespelen met de eerste ploeg van Lokeren. Dat is niet veranderd. "Voor dit seizoen blijft het mijn ambitie om regelmatig speelminuten mee te pikken. Ik bekijk mijn toekomst match per match en jaar per jaar. Dan zien we wel", aldus nog het jeugdproduct van de Waaslanders.
Dinsdag deel twee van het interview...