Genk krijgt aanzienlijke titeltroef: "Vaak met Fink over gepraat"

door
Genk krijgt aanzienlijke titeltroef:

KRC Genk plaatste zich eerder deze week voor de kwartfinales van de Croky Cup en blijft dus ook na nieuwjaar op twee fronten voor de prijzen gaan. Coach Thorsten Fink zal zijn selectie dus nodig hebben in de breedte. Wat dat betreft krijgt hij er alvast een extra wapen bij.

Na een erg tegenvallend seizoen, greep Genk enkele maanden geleden naast een Europees ticket. Uiteraard een grote teleurstelling, al heeft dat ook een groot voordeel voor de Limburgers. Zo kan in de huidige jaargang alle focus gelegd worden op de prestaties in eigen land.

Voorlopig pakte dat goed uit. Genk staat momenteel op kop in de competitie en is dus ook geplaatst voor de kwartfinales van de beker. Maar het wordt zaak om die goede prestaties vast te houden, ook na de ultrakorte winterstop. En dus is het voor Fink belangrijk om voldoende opties te hebben in de breedte, zodat hij wanneer nodig kan schuiven met zijn pionnen.

LEES OOK: 'Fink broedt op grote verrassing in basiself Genk'

Hopen op kerstspeeldag

En wat dat betreft krijgt de Duitse trainer er weldra nog een optie bij. Zo raakte deze week bekend dat Luca Oyen dicht bij zijn rentree staat. De 21-jarige flankaanvaller staat al een tijdje te boek als groot talent, maar zijn ontwikkeling werd afgeremd door zwaar blessureleed. In de voorbije maanden revalideerde hij opnieuw van een een kruisbandletsel. 

Maar het licht aan het einde van de tunnel is in zicht. Dit weekend treedt Oyen weer aan met Jong Genk, ook zijn terugkeer bij de eerste ploeg komst dus dichtbij. "Ik hoop in 2024 nog één keer op de bank te kunnen zitten. Op 26 december op Antwerp, dat zou geweldig zijn", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Gemaakt voor Fink-bal

Het grote doel van Oyen is evenwel om er te staan als straks de prijzen worden uitgedeeld. Hij kan alvast een belangrijke troef in de titelrace worden. Daarvoor is het voetbal van Fink volgens hem ook geschikt voor. "Absoluut, ik heb er met hem al vaak over gepraat. We willen altijd de bal. Als buitenspeler krijg je in onze manier van spelen ook veel vrijheid. Je moet zelf beslissen of je zwerft of het veld breed houdt, ik hou ervan om op instinct te voetballen."

De selectie van Genk is voldoende breed om voor de titel te gaan ...

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

14
14
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

9
9
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

24
24
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

38
38
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

23
23
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

148
148
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

121
121
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

93
93
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

106
106
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

107
107
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

85
85
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

242
242
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

321
321
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

46
46
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

181
181
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

173
173
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

209
209
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

177
177
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

92
92
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

229
229
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

897
897
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

108
108
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

105
105

Meer sportnieuws