Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

door
Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

Jesper Karlsson, voormalig topspeler bij AZ Alkmaar, staat in de belangstelling van Antwerp FC. Zijn rendement in de Eredivisie was indrukwekkend: gemiddeld 0,43 doelpunt en 0,24 assist per 90 minuten in zijn laatste seizoen. Enkel toppers als Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen en Yira Sor scoren momenteel beter in de Jupiler Pro League. Daarnaast blinkt Karlsson uit in slimme passes, waarmee hij bijna iedereen in België zou overtreffen. Zijn kwaliteiten zouden hem tot een absolute meerwaarde maken in Deurne Noord.

LEES OOK: UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

Haalt Overmars man van 11 miljoen?

Marc Overmars is terug actief bij Antwerp FC en daarmee heeft de Great Old meer mogelijkheden op de transfermarkt. “Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk… Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen”, beaamde Jonas De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De coach benadrukt echter dat Antwerp deze winter niet zal kopen om te kopen. Alle vakjes moeten afgevinkt worden. Antwerp toont alvast interesse in Jesper Karlsson, de 26-jarige aanvaller die op een zijspoor zit bij Bologna.

De Zweed, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur. Dit seizoen stond hij slechts drie keer in de basis.

Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis.

Karlsson was een topper bij AZ: één beslissende actie per match

Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ Alkmaar tonen interesse. Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald.

In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden. Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws.

Bij AZ haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Karlsson was topper in de Eredivisie

Jesper Karlsson speelde de afgelopen twee seizoenen amper bij Bologna, maar bij AZ Alkmaar was hij een topspeler in de Eredivisie. In zijn laatste seizoen in de Nederlandse competitie scoorde hij 9 keer, terwijl zijn expected goals nauwelijks op 5 stuks lagen.

Daarmee was Karlsson een van de efficiëntste flankaanvallers van de Eredivisie. Enkel Myron van Brederode (toen AZ, nu Fortuna Düsseldorf), Rami Kaib (toen Heerenveen, nu IF Elfsborg) en Thorgan Hazard (toen PSV, nu Anderlecht) haalden in dat seizoen een nog beter rendement.

Als we die statistieken vergelijken met de huidige Jupiler Pro League, wordt duidelijk dat maar één speler, Chemsdine Talbi van Club Brugge, hem daarin overtreft.

Dit laat zien dat Karlsson een rendement kan halen dat hem in België tot een absolute meerwaarde zou maken.

Karlsson zou topper in de JPL zijn

Jesper Karlsson leverde in zijn laatste seizoen bij AZ Alkmaar indrukwekkende statistieken af, met gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.

Dat is een cijfer dat in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League enkel wordt overtroffen door Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen, Christos Tzolis (allen Club Brugge) en Jacob Ondrejka (Antwerp FC).

Ook op vlak van assists scoorde Karlsson goed met 0,24 per 90 minuten, dat gemiddelde wordt in België nog overtroffen door spelers als Yira Sor en Christopher Bonsu Baah (beiden KRC Genk), Frank Surdez (AA Gent), én het Club Brugge-duo Andreas Skov Olsen en Chemsdine Talbi.

Karlsson blinkt verder uit in slimme passes, en daar staat hij ook aan de top: enkel Jarne Steuckers (Club Brugge) doet beter. Wat betreft sleutelpasses hebben Victor Udoh (Antwerp FC) en Yira Sor betere cijfers.

Karlsson zou knallen in de JPL

Meest recent

'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

0
0
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

66
66
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

12
12
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

92
92
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

159
159
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

152
152
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

107
107
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

62
62
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

122
122
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

96
96
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

136
136
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

278
278
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

79
79
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

41
41
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

168
168
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

333
333
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

202
202
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

283
283
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

82
82
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

122
122
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

51
51
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

109
109
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

53
53
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

448
448
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

240
240

Meer sportnieuws