Hands of niet? Vandenbempt spreekt zich uit over Genkse gelijkmaker

door
Hands of niet? Vandenbempt spreekt zich uit over Genkse gelijkmaker

De late gelijkmaker van KRC Genk op het veld van STVV heeft heel wat stof doen opwaaien. Doelpuntenmaker Ibrahima Bangoura leek de bal immers met de hand te beroeren. Maar bij gebrek aan de juiste beelden, werd de treffer alsnog goedgekeurd.

Na een goede prestatie en twee fraaie goals van Adriano Bertaccini, leek STVV lange tijd op weg naar een mooie overwinning in de Limburgse derby. Maar dat was buiten het absolute slot van de extra tijd gerekend. Daarin werd een Genkse corner verlengd naar de tweede paal, waar Bangoura de bal met de nodige portie meeval over de lijn kon werken.

Maar bij de thuisploeg kwam heel wat protest op dit doelpunt. Zo leek Bangoura de bal eventjes met de arm te beroeren. De wedstrijdleiding op het veld keurde de treffer echter toch goed, waarna ook de VAR het licht uiteindelijk op groen zette voor de Genkse gelijkmaker. En dat was allerminst naar de zin van het STVV-kamp.

LEES OOK: Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Limieten van VAR

De bewuste fase werd inmiddels al druk besproken en heel wat waarnemers deelden hun mening. Het was dan ook uitkijken naar de reactie van het Referee Department tijdens de wekelijkse analyse op maandag. En volgens scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot botste de VAR bij deze fase op zijn limieten.

Zo waren er onvoldoende beelden beschikbaar om definitief uitsluitsel te geven. "Mijn buikgevoel zegt: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot.

Nieuwe beelden

Genk mag dus van geluk spreken. Inmiddels doken nieuwe beelden op waarop het contact met de arm behoorlijk duidelijk te zien is. En ook analist Peter Vandenbempt heeft het gevoel dat de competitieleider goed weg kwam. "De 'dader' Bangoura zei dat hij de bal niet raakte. Ik ben geneigd om te zeggen van wel, maar op basis van de beelden kan ik het niet met 100% zekerheid zeggen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Was het hands volgens u?

Meest recent

Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

31
31
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

52
52
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

58
58
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

5
5
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

23
23
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

52
52
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

153
153
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

44
44
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

371
371
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

36
36
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

223
223
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

48
48
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

44
44
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

58
58
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

267
267
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

79
79
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

35
35
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

225
225
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

161
161
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

268
268
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

101
101
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

69
69
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

450
450
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

157
157
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

191
191

Meer sportnieuws