Hands of niet? Vandenbempt spreekt zich uit over Genkse gelijkmaker

door
Hands of niet? Vandenbempt spreekt zich uit over Genkse gelijkmaker

De late gelijkmaker van KRC Genk op het veld van STVV heeft heel wat stof doen opwaaien. Doelpuntenmaker Ibrahima Bangoura leek de bal immers met de hand te beroeren. Maar bij gebrek aan de juiste beelden, werd de treffer alsnog goedgekeurd.

Na een goede prestatie en twee fraaie goals van Adriano Bertaccini, leek STVV lange tijd op weg naar een mooie overwinning in de Limburgse derby. Maar dat was buiten het absolute slot van de extra tijd gerekend. Daarin werd een Genkse corner verlengd naar de tweede paal, waar Bangoura de bal met de nodige portie meeval over de lijn kon werken.

Maar bij de thuisploeg kwam heel wat protest op dit doelpunt. Zo leek Bangoura de bal eventjes met de arm te beroeren. De wedstrijdleiding op het veld keurde de treffer echter toch goed, waarna ook de VAR het licht uiteindelijk op groen zette voor de Genkse gelijkmaker. En dat was allerminst naar de zin van het STVV-kamp.

LEES OOK: Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Limieten van VAR

De bewuste fase werd inmiddels al druk besproken en heel wat waarnemers deelden hun mening. Het was dan ook uitkijken naar de reactie van het Referee Department tijdens de wekelijkse analyse op maandag. En volgens scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot botste de VAR bij deze fase op zijn limieten.

Zo waren er onvoldoende beelden beschikbaar om definitief uitsluitsel te geven. "Mijn buikgevoel zegt: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot.

Nieuwe beelden

Genk mag dus van geluk spreken. Inmiddels doken nieuwe beelden op waarop het contact met de arm behoorlijk duidelijk te zien is. En ook analist Peter Vandenbempt heeft het gevoel dat de competitieleider goed weg kwam. "De 'dader' Bangoura zei dat hij de bal niet raakte. Ik ben geneigd om te zeggen van wel, maar op basis van de beelden kan ik het niet met 100% zekerheid zeggen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Was het hands volgens u?

Meest recent

Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

0
0
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

40
40
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

118
118
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

69
69
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

59
59
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

84
84
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

196
196
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

131
131
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

117
117
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

105
105
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

352
352
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

260
260
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

390
390
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

346
346
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

115
115
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

143
143
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

259
259
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

107
107
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

92
92
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

111
111
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

262
262
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

237
237
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

98
98

Meer sportnieuws