Hands of niet? Vandenbempt spreekt zich uit over Genkse gelijkmaker

463 stemmen
Hands of niet? Vandenbempt spreekt zich uit over Genkse gelijkmaker

De late gelijkmaker van KRC Genk op het veld van STVV heeft heel wat stof doen opwaaien. Doelpuntenmaker Ibrahima Bangoura leek de bal immers met de hand te beroeren. Maar bij gebrek aan de juiste beelden, werd de treffer alsnog goedgekeurd.

Na een goede prestatie en twee fraaie goals van Adriano Bertaccini, leek STVV lange tijd op weg naar een mooie overwinning in de Limburgse derby. Maar dat was buiten het absolute slot van de extra tijd gerekend. Daarin werd een Genkse corner verlengd naar de tweede paal, waar Bangoura de bal met de nodige portie meeval over de lijn kon werken.

Maar bij de thuisploeg kwam heel wat protest op dit doelpunt. Zo leek Bangoura de bal eventjes met de arm te beroeren. De wedstrijdleiding op het veld keurde de treffer echter toch goed, waarna ook de VAR het licht uiteindelijk op groen zette voor de Genkse gelijkmaker. En dat was allerminst naar de zin van het STVV-kamp.

LEES OOK: Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Limieten van VAR

De bewuste fase werd inmiddels al druk besproken en heel wat waarnemers deelden hun mening. Het was dan ook uitkijken naar de reactie van het Referee Department tijdens de wekelijkse analyse op maandag. En volgens scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot botste de VAR bij deze fase op zijn limieten.

Zo waren er onvoldoende beelden beschikbaar om definitief uitsluitsel te geven. "Mijn buikgevoel zegt: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot.

Nieuwe beelden

Genk mag dus van geluk spreken. Inmiddels doken nieuwe beelden op waarop het contact met de arm behoorlijk duidelijk te zien is. En ook analist Peter Vandenbempt heeft het gevoel dat de competitieleider goed weg kwam. "De 'dader' Bangoura zei dat hij de bal niet raakte. Ik ben geneigd om te zeggen van wel, maar op basis van de beelden kan ik het niet met 100% zekerheid zeggen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”
81

Was het hands volgens u?

Meest recent

De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

48
48
'Genk op recordkoers: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

17
17
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

71
71
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

217
217
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

465
465
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

399
399
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

53
53
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

213
213
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

302
302
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

722
722
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

38
38
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

648
648
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

426
426
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

327
327
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

824
824
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

188
188
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

640
640
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

759
759
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

435
435
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

973
973
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

223
223

Meer sportnieuws