Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

door
Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

Het was helaas alweer een bewogen weekend voor de Belgische arbitrage. Vooral bij laagvliegers Dender en STVV was men achteraf niet te spreken over de spelleiding in hun wedstrijden tegen titelpretendenten Club Brugge en KRC Genk. Daags nadien verschaft Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk een woordje uitleg.

In het wekelijkse Under Review neemt de technisch directeur van het PRD beide fases onder de loep. Beginnen doet hij met het vermeende handspel van Brandon Mechele. "De VAR heeft eerst gecheckt of hij de bal met zijn borst controleert, wat het geval is. Nadien botst de bal via de grond tegen zijn arm, die een natuurlijke beweging maakt", klinkt het.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Lardot pleit Mechele vrij

"Er is geen extra beweging naar de bal, wat belangrijk is voor ons. Het gebeurt ook onbewust: hij kijkt zelfs niet naar de bal. Op zich is dat geen criterium, maar omdat het om een natuurlijke beweging gaat mag hij hiervoor niet worden bestraft. We verwachten hier daarom geen strafschop", legde Bert Put de bal volgens Lardot dus terecht niet op de stip.

Veel meer discussie bestond er omtrent de late gelijkmaker van Ibrahima Sory Bangoura in de Limburgse derby tussen STVV en Genk. Hij leek het leer tenslotte met zijn hand over de lijn te duwen. Toch werd het doelpunt gewoon goedgekeurd door de VAR. Tot ongenoegen van de Kanaries, die volgens de beelden wel degelijk reden tot klagen hebben.

Beelden redden Bangoura

"Mijn buikgevoel zegt ook: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar, zoals al vaker gezegd: de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot. Nochtans circuleren er intussen al beelden waarop de fase wél duidelijk te zien valt.

Waarom dat materiaal dan niet gebruikt werd in Tubeke wordt door Lardot niet verduidelijkt. Wel geeft hij nog goede punten voor de tussenkomst van de VAR in de kelderkraker tussen Beerschot en Cercle Brugge, al wordt scheidsrechter Kevin Van Damme tegelijk op de vingers getikt omdat hij de fases zelf niet correct wist te beoordelen op het terrein.

Wie ontsnapte dit weekend het meest?

Meest recent

WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

9
9
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

16
16
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

33
33
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

42
42
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

52
52
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

254
254
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

176
176
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

50
50
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

117
117
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

246
246
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

328
328
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

118
118
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

127
127
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

184
184
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

340
340
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

75
75
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

421
421
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

308
308
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

405
405
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

507
507
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

411
411
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

127
127
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

528
528
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

278
278

Meer sportnieuws