Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

911 stemmen
Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

Het was helaas alweer een bewogen weekend voor de Belgische arbitrage. Vooral bij laagvliegers Dender en STVV was men achteraf niet te spreken over de spelleiding in hun wedstrijden tegen titelpretendenten Club Brugge en KRC Genk. Daags nadien verschaft Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk een woordje uitleg.

In het wekelijkse Under Review neemt de technisch directeur van het PRD beide fases onder de loep. Beginnen doet hij met het vermeende handspel van Brandon Mechele. "De VAR heeft eerst gecheckt of hij de bal met zijn borst controleert, wat het geval is. Nadien botst de bal via de grond tegen zijn arm, die een natuurlijke beweging maakt", klinkt het.

LEES OOK: Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

Lardot pleit Mechele vrij

"Er is geen extra beweging naar de bal, wat belangrijk is voor ons. Het gebeurt ook onbewust: hij kijkt zelfs niet naar de bal. Op zich is dat geen criterium, maar omdat het om een natuurlijke beweging gaat mag hij hiervoor niet worden bestraft. We verwachten hier daarom geen strafschop", legde Bert Put de bal volgens Lardot dus terecht niet op de stip.

Veel meer discussie bestond er omtrent de late gelijkmaker van Ibrahima Sory Bangoura in de Limburgse derby tussen STVV en Genk. Hij leek het leer tenslotte met zijn hand over de lijn te duwen. Toch werd het doelpunt gewoon goedgekeurd door de VAR. Tot ongenoegen van de Kanaries, die volgens de beelden wel degelijk reden tot klagen hebben.

Beelden redden Bangoura

"Mijn buikgevoel zegt ook: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar, zoals al vaker gezegd: de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot. Nochtans circuleren er intussen al beelden waarop de fase wél duidelijk te zien valt.

Waarom dat materiaal dan niet gebruikt werd in Tubeke wordt door Lardot niet verduidelijkt. Wel geeft hij nog goede punten voor de tussenkomst van de VAR in de kelderkraker tussen Beerschot en Cercle Brugge, al wordt scheidsrechter Kevin Van Damme tegelijk op de vingers getikt omdat hij de fases zelf niet correct wist te beoordelen op het terrein.

Wie ontsnapte dit weekend het meest?

Meest recent

'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

12
12
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

105
105
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

101
101
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

254
254
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

216
216
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

297
297
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

279
279
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

113
113
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

119
119
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

46
46
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

129
129
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

325
325
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

526
526
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

89
89
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

320
320
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

448
448
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

424
424
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

375
375
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

312
312
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

273
273
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

538
538
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

330
330
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

323
323
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

332
332
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

95
95

Meer sportnieuws