Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

911 stemmen
Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

Het was helaas alweer een bewogen weekend voor de Belgische arbitrage. Vooral bij laagvliegers Dender en STVV was men achteraf niet te spreken over de spelleiding in hun wedstrijden tegen titelpretendenten Club Brugge en KRC Genk. Daags nadien verschaft Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk een woordje uitleg.

In het wekelijkse Under Review neemt de technisch directeur van het PRD beide fases onder de loep. Beginnen doet hij met het vermeende handspel van Brandon Mechele. "De VAR heeft eerst gecheckt of hij de bal met zijn borst controleert, wat het geval is. Nadien botst de bal via de grond tegen zijn arm, die een natuurlijke beweging maakt", klinkt het.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Lardot pleit Mechele vrij

"Er is geen extra beweging naar de bal, wat belangrijk is voor ons. Het gebeurt ook onbewust: hij kijkt zelfs niet naar de bal. Op zich is dat geen criterium, maar omdat het om een natuurlijke beweging gaat mag hij hiervoor niet worden bestraft. We verwachten hier daarom geen strafschop", legde Bert Put de bal volgens Lardot dus terecht niet op de stip.

Veel meer discussie bestond er omtrent de late gelijkmaker van Ibrahima Sory Bangoura in de Limburgse derby tussen STVV en Genk. Hij leek het leer tenslotte met zijn hand over de lijn te duwen. Toch werd het doelpunt gewoon goedgekeurd door de VAR. Tot ongenoegen van de Kanaries, die volgens de beelden wel degelijk reden tot klagen hebben.

Beelden redden Bangoura

"Mijn buikgevoel zegt ook: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar, zoals al vaker gezegd: de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot. Nochtans circuleren er intussen al beelden waarop de fase wél duidelijk te zien valt.

Waarom dat materiaal dan niet gebruikt werd in Tubeke wordt door Lardot niet verduidelijkt. Wel geeft hij nog goede punten voor de tussenkomst van de VAR in de kelderkraker tussen Beerschot en Cercle Brugge, al wordt scheidsrechter Kevin Van Damme tegelijk op de vingers getikt omdat hij de fases zelf niet correct wist te beoordelen op het terrein.

Wie ontsnapte dit weekend het meest?

Meest recent

'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

26
26
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

440
440
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

55
55
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

140
140
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

125
125
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

378
378
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

377
377
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

132
132
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

275
275
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

39
39
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

181
181
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

449
449
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

607
607
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

124
124
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

344
344
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

54
54
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

50
50
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

133
133
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

632
632
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

496
496
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

205
205

Meer sportnieuws