Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

911 stemmen
Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

Het was helaas alweer een bewogen weekend voor de Belgische arbitrage. Vooral bij laagvliegers Dender en STVV was men achteraf niet te spreken over de spelleiding in hun wedstrijden tegen titelpretendenten Club Brugge en KRC Genk. Daags nadien verschaft Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk een woordje uitleg.

In het wekelijkse Under Review neemt de technisch directeur van het PRD beide fases onder de loep. Beginnen doet hij met het vermeende handspel van Brandon Mechele. "De VAR heeft eerst gecheckt of hij de bal met zijn borst controleert, wat het geval is. Nadien botst de bal via de grond tegen zijn arm, die een natuurlijke beweging maakt", klinkt het.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Lardot pleit Mechele vrij

"Er is geen extra beweging naar de bal, wat belangrijk is voor ons. Het gebeurt ook onbewust: hij kijkt zelfs niet naar de bal. Op zich is dat geen criterium, maar omdat het om een natuurlijke beweging gaat mag hij hiervoor niet worden bestraft. We verwachten hier daarom geen strafschop", legde Bert Put de bal volgens Lardot dus terecht niet op de stip.

Veel meer discussie bestond er omtrent de late gelijkmaker van Ibrahima Sory Bangoura in de Limburgse derby tussen STVV en Genk. Hij leek het leer tenslotte met zijn hand over de lijn te duwen. Toch werd het doelpunt gewoon goedgekeurd door de VAR. Tot ongenoegen van de Kanaries, die volgens de beelden wel degelijk reden tot klagen hebben.

Beelden redden Bangoura

"Mijn buikgevoel zegt ook: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar, zoals al vaker gezegd: de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot. Nochtans circuleren er intussen al beelden waarop de fase wél duidelijk te zien valt.

Waarom dat materiaal dan niet gebruikt werd in Tubeke wordt door Lardot niet verduidelijkt. Wel geeft hij nog goede punten voor de tussenkomst van de VAR in de kelderkraker tussen Beerschot en Cercle Brugge, al wordt scheidsrechter Kevin Van Damme tegelijk op de vingers getikt omdat hij de fases zelf niet correct wist te beoordelen op het terrein.

Wie ontsnapte dit weekend het meest?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

194
194
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

112
112
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

292
292
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

56
56
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

19
19
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

80
80
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

106
106
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

459
459
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

382
382
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

183
183
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

55
55
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

159
159
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

556
556
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

208
208
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

93
93
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

169
169
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

741
741
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

126
126
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

142
142
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

105
105
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

534
534
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

433
433

Meer sportnieuws