Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

door
Genk & Club Brugge bevoordeeld? Referee Department reageert

Het was helaas alweer een bewogen weekend voor de Belgische arbitrage. Vooral bij laagvliegers Dender en STVV was men achteraf niet te spreken over de spelleiding in hun wedstrijden tegen titelpretendenten Club Brugge en KRC Genk. Daags nadien verschaft Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk een woordje uitleg.

In het wekelijkse Under Review neemt de technisch directeur van het PRD beide fases onder de loep. Beginnen doet hij met het vermeende handspel van Brandon Mechele. "De VAR heeft eerst gecheckt of hij de bal met zijn borst controleert, wat het geval is. Nadien botst de bal via de grond tegen zijn arm, die een natuurlijke beweging maakt", klinkt het.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Lardot pleit Mechele vrij

"Er is geen extra beweging naar de bal, wat belangrijk is voor ons. Het gebeurt ook onbewust: hij kijkt zelfs niet naar de bal. Op zich is dat geen criterium, maar omdat het om een natuurlijke beweging gaat mag hij hiervoor niet worden bestraft. We verwachten hier daarom geen strafschop", legde Bert Put de bal volgens Lardot dus terecht niet op de stip.

Veel meer discussie bestond er omtrent de late gelijkmaker van Ibrahima Sory Bangoura in de Limburgse derby tussen STVV en Genk. Hij leek het leer tenslotte met zijn hand over de lijn te duwen. Toch werd het doelpunt gewoon goedgekeurd door de VAR. Tot ongenoegen van de Kanaries, die volgens de beelden wel degelijk reden tot klagen hebben.

Beelden redden Bangoura

"Mijn buikgevoel zegt ook: handspel. Ik denk dat dit een overtreding is. Maar, zoals al vaker gezegd: de VAR mag enkel tussenkomen als hij over duidelijke bewijzen beschikt. In dit geval ontbreekt dat, en dus moet de beslissing op het veld worden gevolgd", aldus Lardot. Nochtans circuleren er intussen al beelden waarop de fase wél duidelijk te zien valt.

Waarom dat materiaal dan niet gebruikt werd in Tubeke wordt door Lardot niet verduidelijkt. Wel geeft hij nog goede punten voor de tussenkomst van de VAR in de kelderkraker tussen Beerschot en Cercle Brugge, al wordt scheidsrechter Kevin Van Damme tegelijk op de vingers getikt omdat hij de fases zelf niet correct wist te beoordelen op het terrein.

Wie ontsnapte dit weekend het meest?

Meest recent

Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

21
21
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

65
65
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

41
41
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

68
68
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

70
70
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

57
57
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

108
108
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

115
115
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

301
301
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

110
110
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

299
299
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

119
119
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

42
42
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

407
407
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

196
196
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

91
91
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

288
288
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

141
141
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

424
424
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

241
241

Meer sportnieuws