'Reünie op Old Trafford: United-transfer van 60 miljoen'

door
'Reünie op Old Trafford: United-transfer van 60 miljoen'

Ruben Amorim heeft zijn debuut als trainer van Manchester United gemist, zijn ploeg raakte zondag niet voorbij Ipswich Town (1-1). De Portugees heeft dus nog een pak werk op te knappen. Extra versterking is dan ook welgekomen en daar wordt ook aan gewerkt.

United is andermaal bezig aan een teleurstellend seizoen. In de Premier League staat de meervoudige landskampioen momenteel op een pijnlijke 12de plaats. En in de Europa League zijn de resultaten zowaar nog slechter. Met amper één zege in vier wedstrijden, moet men voorlopig vrede nemen met plek 15.

Die zwakke prestaties bleven niet zonder gevolgen. Eind oktober besloot het bestuur immers om Erik ten Hag te ontslaan als hoofdtrainer. De Nederlander had in de zomer nog zijn contract verlengd na de onverwachte FA Cup-winst van vorig seizoen, waard werd enkele maanden later dan toch bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Versterking noodzakelijk

Om Ten Hag op te volgen viel de keuze al snel op Ruben Amorim. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Die knappe prestaties moet de Portugees nu dus op Old Trafford gaan evenaren.

Daarvoor rekent hij in eerste instantie op de huidige selectie. Maar afgelopen zondag werd meteen duidelijk dat Amorim extra versterking kan gebruiken. Vooral op aanvallend vlak liet United het afweten tegen Ipswich en dat niet voor de eerste keer dit seizoen. Daar moeten dus oplossingen voor gevonden worden.

Portugees supertalent

Een nieuwe spits staat dan ook bovenaan de verlanglijst. Daarnaast zou United ook een extra flankaanvaller willen aantrekken. En daarvoor is het vizier naar verluidt gericht op een oude bekende van Amorim. Volgens A Bola zijn de Engelsen immers concreet in de markt voor Geovany Quenda.

Deze 17-jarige Portugees geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden en werd door Amorim gelanceerd bij Sporting. Die samenwerking krijgt dus mogelijk een vervolg op Old Trafford. Om Quenda uit de handen van andere grootmachten te houden, zou United zo'n 60 miljoen euro over hebben. Bonussen exclusief.

Amorim gaat United weer op de rails krijgen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

51
51
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

14
14
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

78
78
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

13
13
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

125
125
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

68
68
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

59
59
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

67
67
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

164
164
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

195
195
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

260
260
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

94
94
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

78
78
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

470
470
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

273
273
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

338
338
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

587
587
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

309
309
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

56
56
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

103
103
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

210
210
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

68
68
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

273
273

Meer sportnieuws