UEFA bezorgt FC Barcelona stevige tegenvaller

door
UEFA bezorgt FC Barcelona stevige tegenvaller

De voorbije jaren kende FC Barcelona grote financiële problemen, maar die lijken stilaan tot het verleden te behoren. De club wist zijn tekorten al stevig aan te zuiveren met besparingen en met de beruchte 'levers' en er zitten nog twee flinke opstekers aan te komen.

Barça zou immers op het punt staan om een megadeal te sluiten met Nike, dat naar verluidt maar liefst 1,7 miljard euro neer zou tellen om tot 2038 de kledingsponsor te mogen blijven. Daarnaast kan de club ook bijna weer aan de slag in Camp Nou, het mythische stadion dat het voorbije anderhalf jaar stevig gerenoveerd werd.

Barça moet terugkeer naar Camp Nou even uitstellen

Daardoor moest Barça vorig seizoen en in de eerste helft van deze jaargang haar thuiswedstrijden afwerken in het Olympisch Stadion in Montjuïc. Stilaan zijn de renovaties echter voldoende afgewerkt dat Barça stilaan weer haar intrek kan nemen in haar eigen thuishaven.

Alleen loopt die terugkeer nu wat vertraging op. Barça had gehoopt om na de jaarwisseling weer in het Camp Nou te kunnen spelen, maar laat nu weten dat het pas in februari weer in het stadion kan intrekken. De UEFA stak immers een stokje voor hun plannen.

Pas midden februari weer terug

Zij staan immers niet toe dat een team midden in een competitie van stadion wisselt en dus moet Barça wachten tot na het einde van de league phase om haar thuismatchen in de Champions League in Camp Nou te mogen spelen. Omdat ze op 29 januari nog tegen Atalanta spelen en het te duur is om twee stadions tegelijk open te houden, besloten ze dan maar om ook de competitiematchen in het weekend ervoor en erna nog op Montjuïc te spelen.

De grote terugkeer in Camp Nou zal daardoor pas voor 16 februari zijn. Dan wordt het nieuwe Camp Nou weer ingewijd met een thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano in La Liga. Vanaf de play-offs of achtste finales van de Champions League mogen ze ook daar weer in Camp Nou spelen.

POLL: Kan je de beslissing van de UEFA begrijpen?

Meest recent

Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

2
2
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

124
124
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

706
706
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

73
73
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

290
290
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

164
164
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

259
259
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

87
87
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

97
97
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

375
375
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

393
393
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

106
106
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

604
604
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

148
148
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1194
1194
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

498
498
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

422
422
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

233
233
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

951
951
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

146
146

Meer sportnieuws