'Belgische topclub pakt uit met knaldeal van 5 miljoen euro'

door
'Belgische topclub pakt uit met knaldeal van 5 miljoen euro'

De Belgische topclubs zullen in januari ongetwijfeld versterking gaan halen. Bepaalde makelaars die thuis zijn op de Zweedse markt hebben goede contacten met ploegen in België. Gaat er weer een speler uit die richting naar de Jupiler Pro League afzakken?

Volgens Fotbolldirekt kan Terry Yegbe de overstap maken naar de Jupiler Pro League. De 23-jarige centrale verdediger staat onder contract bij Elfsborg, maar er is heel veel interesse in hem. Bovendien is hij een dure vogel.

Yegbe grof wild

Yegbe moet om en bij de 5 miljoen euro kosten en naast Belgische, is er ook Nederlandse, Duitse en Engelse interesse. Onder meer Sheffield United, Crystal Palace, Fulham, Freiburg en Union Berlin hebben de speler op de radar staan. De verdediger van 1m95 ligt nog tot 31 december 2028 onder contract in Zweden. Ondertussen maakte hij ook zijn debuut voor Ghana. Elfsborg haalde hem in februari nog voor 550.000 euro weg bij het Finse SJK Seinäjoki.

"Ik geef geen commentaar op de clubs, maar er is veel interesse in hem. Terry is wijs en heeft wijze mensen om zich heen. Ik weet zeker dat Terry een lange en mooie carrière buiten Zweden zal hebben, maar we hebben er vertrouwen in dat hij volgend jaar ook voor Elfsborg zal spelen. Hij heeft nog niet eens een heel seizoen in Elfsborg gespeeld. Tegelijkertijd weet iedereen dat het in deze industrie heel snel kan gaan, zegt directeur Stefan Andreasson.

Anderlecht of andere Belgische club?

De afgelopen jaren trokken spelers als Momodou Sonko, Abdulrazak Ishaq, Aziz Ouattara, Jacob Ondrejka en Alhassan Yusuf vanuit Zweden naar België. Voorlopig was dat geen gigantisch succes en hadden ze duidelijk nood aan een aanpassingsperiode.

In België zoekt Anderlecht een profiel zoals Yegbe. Onze redactie wist eerder al te melden dat Paars-Wit een linksvoetige centrale verdediger zoekt. Een dynamische, krachtige centrale verdediger met toch wel iets of wat ervaring (max 26 jaar). De verdediger moet ook leiderscapaciteiten hebben. Het moet ook iemand zijn tussen de 1m85 en 1m90 en die kopbalsterk is, plus liefst ook nog meer dan degelijke voeten. We haalden toen ook aan dat dergelijke profielen 4 à 5 miljoen euro zouden kosten, wat de Zweedse bron dus ook aanhaalt als potentiële prijs voor Yegbe.

Bij de topclubs kunnen clubs als KRC Genk, Union SG (opvolger Machida), Antwerp (stoppen Alderweireld) en AA Gent dergelijk profiel ook gebruiken. Het is afwachten welke topclub dus interesse heeft. 

POLL: Zou hij een meerwaarde zijn voor Belgische topclubs?

Meest recent

Bondscoach Rudi Garcia trouwt met Italiaanse schone Brienza

Rudi Garcia (61) maakte een goede eerste indruk als bondscoach van de Rode Duivels en ook naast het ...

2
2
'Anderlecht geeft grote Vertonghen-hint voor bekerfinale'

Er viel donderdagnamiddag niets dan goed nieuws te rapen bij Anderlecht. Het bezorgde zichzelf een ...

42
42
PSV-trainer schenkt klare wijn over 'degradatie' Bakayoko

Vorig seizoen had hij nog een groot aandeel in het boerenjaar van PSV, maar deze jaargang verging ...

12
12
'Real schakelt Man Utd in: transfer aan halve prijs'

Er hangen dezer dagen stormwolken boven het Bernabeu. De uitschakeling in de kwartfinale van de ...

34
34
Antwerp-target geeft hint: "Zou een goede stap zijn"

Antwerp beleefde donderdag een pijnlijke namiddag tegen Anderlecht. Dat was met een rasecht B-elftal ...

96
96
Hoezo wrevel? Müller komt met mooie woorden voor Kompany

Op het einde van het seizoen neemt Bayern München na maar liefst 25 jaar afscheid van Thomas ...

78
78
Vandenbempt voorspelt zware jaren voor deze topclub

De Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League is al snel een competitie op twee snelheden ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Transferwending bij Anderlecht, ster wil Real verlaten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

423
423
Peter Croonen grijpt in na ‘titelstress’ KRC Genk

KRC Genk stond in de reguliere competitie een heel seizoen aan de leiding, maar in de Champions ...

323
323
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het ...

297
297
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe ...

46
46
‘Knaller Rodrygo: grootmacht legt 80 miljoen op tafel’

Real Madrid staat op het punt om ferm te veranderen. Carlo Ancelotti kon dit seizoen geen prijs ...

83
83
Standard Luik draait Anderlecht een ferme transferloer

Standard Luik wil de weg naar de top weer inzetten. Achter de schermen is de club volop bezig met de ...

194
194
Club-smaakmaker verrast: ‘Kans is groot dat hij blijft’

Club Brugge won met 4-1 van KAA Gent in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart kwam op achterstand, ...

658
658
'AA Gent hoopt op miljoenen: wachten op akkoord'

Voor AA Gent zijn de play-offs stilaan een calvarietocht aan het worden. Ze slikten donderdag alweer ...

132
132
Proto ziet het erg somber in voor Anderlecht

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

345
345
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

285
285
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

298
298
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

252
252
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

116
116

Meer sportnieuws