Casteels komt met duidelijk statement over ontslag Tedesco

1112 stemmen
Casteels komt met duidelijk statement over ontslag Tedesco

De positie van bondscoach Domenico Tedesco begint stilaan onhoudbaar te worden. Voor het EK in Duitsland werd het contract van de Italiaanse keuzeheer nog verlengd, maar het ging van kwaad naar erger met de Belgische nationale ploeg.

Het EK werd een fiasco en ook in de Nations League ging het allesbehalve van een leien dakje. De Rode Duivels eindigden derde waardoor er barragematchen moeten worden gespeeld. Op de slotspeeldag van de groepsfase ging België zelfs onderuit tegen Israël.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Statement Casteels

De roep om een ontslag van Tedesco wordt groter en de spelers krijgen ook vaker de vraag wat ze daarvan vinden. Na afloop kwam doelman Koen Casteels met een statement. “Ik snap dat die vraag komt, maar het is niet aan mij om daar op te antwoorden. Wat mij betreft moeten we door doen op de ingeslagen weg. Iedereen staat achter de coach.”

Volgens Casteels is er niet meer de individuele klasse van de Gouden Generatie en zullen de Belgen harden moeten gaan werken aan het collectief. “Laten we door doen en werken aan de punten waar het niet loopt. Vroeger beslisten we dit soort wedstrijden op individuele klasse met twee of drie flitsen. Dat is nu gewoon niet meer. Daar moeten we aan werken.”

Werkpunten blootgelegd

Casteels ziet ook waar het schoentje knelt bij de Rode Duivels. “Op zich hadden we veel controle. was geen makkelijke situatie. We mogen ons er niet achter wegsteken, maar we missen veel spelers en de jongens die erbij kwamen, zijn het nog niet gewoon om met deze coach te werken. In de laatste 30 meter moest het beter. Daar hadden we iets meer kunnen forceren en zo tot echte kansen moeten komen.”

Het samenspel moet pakken beter. “Het klopt dat onze jongens bij betere clubs spelen. Puur kwalitatief hebben wij de betere ploeg, maar zo simpel valt het niet uit te leggen. Ik blijf erbij dat we wel de controle hadden, maar in de laatste 30 meter hebben we minder individuele klasse dan weleer. Het moet nu iets meer van het collectief komen en dat komt er nog niet helemaal uit”, citeert Het Nieuwsblad.

Vind jij dat Tedesco nog een kans moet krijgen?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

0
0
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

1
1
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

25
25
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

68
68
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

103
103
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

88
88
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

79
79
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

92
92
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

84
84
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

192
192
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

305
305
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

362
362
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

342
342
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

64
64
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53

Meer sportnieuws