‘Genadeloos: Anderlecht schopt voldane publiekslieveling buiten’

1830 stemmen
‘Genadeloos: Anderlecht schopt voldane publiekslieveling buiten’

Yari Verschaeren (23) staat zwaar onder druk bij Anderlecht. Zijn hoge salaris, tegenvallende prestaties en dalende marktwaarde maken hem een verkoopkandidaat. L’Avenir stelt dat Olivier Renard deze winter niet zou aarzelen om hem te verkopen, mits een mooi bod. Als een transfer niet lukt, zou een verhuur – bijvoorbeeld naar een subtopper in Nederland – een laatste kans kunnen zijn om zijn carrière nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: 'Renard pakt uit met komst van ex-Rode Duivel'

Verschaeren stond vorige zomer op de transferlijst

Hoewel zijn intrinsiek talent onmiskenbaar is, moet Yari Verschaeren op zijn 23e nog steeds definitief doorbreken als dé spelmaker van Anderlecht. In zes seizoenen in de A-ploeg van Sporting kampte hij met zware blessures, maar kon hij de verwachtingen ook zelden inlossen.

Dit seizoen moest dan ook het seizoen van de waarheid worden van Verschaeren, maar ook nu blijft hij onder zijn potentieel presteren. Verschaeren speelt zonder de dirigerende, flitsende impact die van een nummer 10 wordt verwacht.

Zou het dan toeval zijn dat Le Soir medio augustus meldde dat Verschaeren, naast Luis Vázquez en Théo Leoni, op de transferlijst stond bij Anderlecht? En dat de club zó graag Christian Eriksen wilde aantrekken?

“Als Anderlecht op zoek is naar creativiteit, betekent dat dat wat ze hebben, niet genoeg is,” klonk het bij La Dernière Heure.

Ook de fans hebben het stilaan gehad met Verschaeren

In de afgelopen vijf jaar is de marktwaarde van Yari Verschaerenmeer dan gehalveerd, van 16 miljoen naar 7 miljoen euro. Hoewel hij zich nog steeds thuis voelt in het Lotto Park en geen vertrek plande, zou Anderlecht bij een interessant bod wél bereid zijn om te luisteren.

Bovendien drukt zijn salaris van 2 miljoen euro per jaar zwaar op de begroting van de club. De kritiek op Verschaeren neemt toe, zelfs vanuit de supporters, die hem ooit als de onaantastbare chouchou van Anderlecht beschouwden.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, was hard voor Verschaeren. “Ooit zagen we er een nieuwe Marc Degryse in. Dezelfde lengte, begiftigd met hetzelfde technisch talent. Op hier of daar een opflakkering na vrezen we dat we ons vergist hebben”, aldus Vandewalle.

Voldane Verschaeren: “Ze moeten hem wakker schudden”

Hein Vanhaezebrouck merkt bij Anderlecht veel voldane spelers op, die vinden dat ze al veel bereikt hebben en dat ze ‘er al zijn’. De analist van Het Nieuwsblad noemt Yari Verschaeren bij naam en merkt op dat de 23-jarige zijn drive verloren lijkt te hebben.

“Vorige week zegt hij in een interview dan nog dat hij zichzelf een van de beste spelers in België vindt op zijn positie, en doet hij alsof de critici niks van voetbal kennen… (zucht) Dan wordt het toch tijd dat een paar mensen in z'n omgeving hem wakker schudden.”

Ondertussen is het bijna drie jaar geleden dat Verschaeren nog eens opgeroepen werd voor de Rode Duivels. Een nieuwe selectie voor de nationale ploeg lijkt vandaag onbestaande.

“Verschaeren zal een metamorfose moeten ondergaan om voor het eerst sinds maart 2022 opgeroepen te kunnen worden”, schreef Yves Taildeman van La Dernière Heure.

Als Renard Verschaeren kan verkopen, zou hij niet aarzelen

Vorige zomer was het doel van Anderlecht om enkele spelers te verkopen, maar Jesper Fredberg slaagde er niet in om zijn targets te halen.

Volgens Jürgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, moesten Anders Dreyer en Yari Verschaeren ten gelde gemaakt worden om een onevenwicht tussen het aankoop- en verkoopbudget waarin de aandeelhouders hadden voorzien, te vermijden.

L’Avenir meldt dat een (tijdelijk) vertrek van Verschaeren misschien de beste oplossing zou zijn. “Als Olivier Renard hem deze winter voor een mooi bedrag zou kunnen verkopen, zou hij niet aarzelen”, aldus de Franstalige krant.

Een verandering van omgeving zou hem deugd kunnen doen, maar in het verleden was er al amper interesse in hem. Een gelijkaardige verhuur zoals Pär Zetterberg naar Charleroi indertijd, of naar een subtop club in Nederland zou Verschaerens carrière nieuw leven kunnen inblazen.

Moet Verschaeren vertrekken bij Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

12
12
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

70
70
Bruno laat koppen rollen: 4 wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

125
125
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

357
357
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

484
484
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

128
128
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

100
100
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

59
59
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

145
145
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

91
91
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

122
122
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

40
40
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

231
231
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

54
54
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

387
387
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

234
234
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

238
238
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

235
235
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

248
248
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

333
333
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

575
575
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

91
91
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

275
275

Meer sportnieuws