Rode Duivels maken de grootste fout met El Ouahdi

401
Rode Duivels maken de grootste fout met El Ouahdi

Zakaria El Ouahdi, de 22-jarige rechtsback van KRC Genk, wordt door velen beschouwd als de beste rechtsachter van de Belgische competitie. Hij wordt geprezen om zijn snelheid en intensiteit, met vergelijkingen naar Forrest Gump en een "onvermoeibare machine."

El Ouahdi, die afgelopen zomer met Marokko brons behaalde op de Olympische Spelen, wacht nog op zijn eerste speelminuten bij de Marokkaanse nationale ploeg en heeft nog geen definitieve keuze gemaakt over zijn internationale toekomst.

Ondanks interesse van de Rode Duivels, die hem in de voorselectie opnamen, koos bondscoach Domenico Tedesco voor andere opties. Experts zoals Johan Boskamp en Peter Vandenbempt twijfelen of El Ouahdi ooit voor België zal kiezen, aangezien zijn hart waarschijnlijk naar Marokko neigt.

LEES OOK: Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Beste rechtsachter van de JPL: hij kan 20 miljoen waard zijn

Het Belang van Limburg omschrijft Zakaria El Ouahdi (22) als “een oprukkende sneltrein” en een “onvermoeibare machine.” Als hij zijn motor aanzet, is hij amper te stoppen. “Een powerhouse op de rechtervleugel”, schreef Bob Faesen, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Het Nieuwsblad vergelijkt hem met zijn razende rushes met Forrest Gump. Hein Vanhaezebrouck noemde El Ouahdi een fenomeen en de beste rechtsachter van de Belgische competitie. Zijn prestaties blijven niet onopgemerkt: topclubs zoals SL Benfica, FC Porto en meerdere Duitse teams toonden al concrete interesse vorige zomer.

KRC Genk vond het vertrek van de rechtsback toen onbespreekbaar, want de club wil zijn potentieel optimaal benutten voor een vertrek in de toekomst.

Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen als hij zich blijft ontwikkelen. Toen Genk vorige zomer 10 miljoen euro vroeg, kan dat in de volgende zomer misschien 20 miljoen worden.

El Ouahdi krijgt geen kans bij Marokko

Zakaria El Ouahdi is een Marokkaans belofte-international, die vorige zomer een historische bronzen medaille behaalde op de Olympische Spelen. Hij haalde enkele keren de selectie van de Marokkaanse nationale ploeg, maar wacht nog op zijn eerste speelminuten bij de Leeuwen van de Atlas.

De concurrentie op zijn positie is stevig met onder meer Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain) en Noussair Mazraoui (Manchester United). Sinds oktober wordt El Ouahdi niet meer opgeroepen voor Marokko en volgens Gazet van Antwerpen denkt hij eraan om voor de Rode Duivels uit te komen: daar is de rechtsback een knelpuntpositie.

“En dus zou het niet meer dan logisch zijn als bondscoach Domenico Tedesco ook aan Zakaria El Ouahdi denkt”, aldus de krant. El Ouahdi heeft nog geen definitieve keuze gemaakt over zijn internationale carrière.

In maart 2023 ging hij in op de vraag van de Marokkaanse voetbalbond, enkel omdat zij hem eerst gebeld hadden.

Ook Tedesco laat El Ouahdi wachten: "Wil Seys aan het werk zien"

“Uiteraard hebben we altijd onze ogen en oren open”, zei Domenico Tedesco over het onderwerp Zakaria El Ouahdi. “Maar ik kan voor zo'n interland natuurlijk niet een onbeperkt aantal spelers oproepen. Maar we houden hem in de gaten.”

De voetbalbond checkt momenteel of El Ouahdi inzetbaar is voor de Rode Duivels, omdat ze niet dezelfde farce wil meemaken zoals met Mile Svilar, die uiteindelijk niet speelgerechtigd bleek voor België.

“We willen over El Ouahdi een antwoord krijgen van de officiële instanties", zei de bondscoach. Tedesco benadrukte wel dat dit niét de reden is waarom El Ouahdi er niet bij is in de huidige interlandperiode: hij wilde Joaquin Seys (Club Brugge) aan het werk zien.

“Ook als het duidelijk was dat het zou kunnen, zou ik het nu niet gedaan hebben.” Seys raakte echter geblesseerd, waardoor Killian Sardella (Anderlecht) bij de selectie werd gehaald.

Vreemd: El Ouahdi in de voorselectie, maar niet geselecteerd

Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, deed navraag en daaruit blijkt dat Domenico Tedesco Zakaria El Ouahdi had opgenomen in zijn ruime voorselectie voor de twee Nations League-wedstrijden tegen Italië en Israël.

Toch koos de bondscoach oorspronkelijk voor Joaquin Seys als rechtsback, die nochtans een linkspoot is. “Vreemd, want de Rode Duivels kunnen een rechtsachter goed gebruiken en El Ouahdi past met zijn intensiteit en loopvermogen perfect in de speelstijl van Tedesco”, aldus Liberloo.

“Hoe denkt Tedesco het probleem op de rechtsachterpositie dan wel op te lossen bij de Rode Duivels, als El Ouadhi (op dit moment) geen optie is?”

“De bondscoach zei dat hij het nog aan het bekijken was, maar dat begrijp ik dan niet”, zei Peter Vandenbempt in Extra Time.

El Ouahdi is een verloren zaak voor de Rode Duivels

Johan Boskamp vindt dat Zakaria El Ouahdi in ieder geval een speler is die ze heel goed kunnen gebruiken bij de Rode Duivels, maar of hij dat zelf ziet zitten is nog maar de vraag.

“Spelers met een Marokkaanse achtergrond zijn vaak enorm gehecht aan het land van hun roots. Dat zie je ook bij veel Marokkaanse jongens die in Nederland of Frankrijk zijn opgegroeid”, aldus Boskamp in Het Belang van Limburg.

Ook in Extra Time kwam het onderwerp van El Ouahdi en de Rode Duivels ter sprake. Peter Vandenbempt en Frank Boeckx denken niet dat de Marokkaan voor België zal kiezen. “Het lijkt mij een verloren zaak”, zei Vandenbempt.

“Ik denk dat zijn hart eerder zal kiezen voor Marokko”, voegde Boeckx toe. Sam Kerkhofs vindt dat de voetbalbond tijd en energie moet steken in zo’n speler die nog geen keuze heeft gemaakt over zijn internationale carrière.

Volgens Vandenbempt heeft El Ouahdi echter al gekozen voor Marokko, waar hij alles al heeft meegemaakt bij de beloften met de Afrika Cup en de Olympische Spelen. “Zijn kameraden spelen daar en bij die jongens is dat een extra argument.”

Welk land moet El Ouahdi kiezen?

Meest recent

Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

6
6
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

14
14
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

63
63
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

120
120
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

89
89
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

860
860
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

62
62
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

27
27
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

204
204
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

57
57
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

62
62
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

24
24
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

49
49
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

43
43
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

159
159
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

315
315
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

271
271
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

272
272
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

125
125
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

374
374

Meer sportnieuws