Mannaert in actie: heldere voorwaarde voor comeback Courtois

door
Mannaert in actie: heldere voorwaarde voor comeback Courtois

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op eigen veld op tegen Italië. Dan zullen ze om de gekende redenen geen beroep kunnen doen op Thibaut Courtois. Het sluitstuk van Real Madrid weigert voorlopig voor de nationale ploeg uit te komen en daar lijkt niet snel verandering in te komen.

De breuk tussen Courtois en de Duivels ontstond in het voorjaar van 2023. Na een stevige discussie over onder meer de aanvoerdersband, vertrok de doelman op eigen houtje uit de selectie. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien kwam de Limburger niet meer in actie voor de nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

CEO persoonlijk naar Madrid

Afgelopen zomer leek er eindelijk een einde te zijn gekomen aan deze aanslepende soap.. Via zijn sociale media-accounts liet Courtois immers weten dat hij (voorlopig) niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen. Zo lang Tedesco aan het roer staat als bondscoach, weigert de topdoelman om nog het truitje van de Rode Duivels aan te trekken.

Daar legt de KBVB zich echter niet bij neer. Zo raakte deze week bekend dat CEO Peter Willems naar Madrid was afgereisd voor een persoonlijk gesprek met Courtois. Iets waar Tedesco, die naar eigen zeggen 'voor alles openstaat', ook van op de hoogte was. Maar veel leverde dat onderhoud niet op. Voorlopig blijft Courtois achter zijn standpunt staan.

Nieuwe poging Mannaert

Toch wil de bond de deur niet zomaar sluiten. Bij Het Belang van Limburg weet men immers dat ook Vincent Mannaert, vanaf 1 december de nieuwe sportief directeur van de KBVB, zijn zinnen heeft gezet op een persoonlijk onderhoud met de doelman. En daarvoor zou hij inmiddels al de eerste stappen hebben ondernomen.

Zo zou Mannaert contacten hebben gelegd met de entourage van Courtois. Die zou aangegeven hebben dat hij openstaat voor het gesprek, maar dan vooral met oog op de toekomst. Een comeback onder Tedesco blijft uiterst onwaarschijnlijk. "Alleen als er op een dag een nieuwe bondscoach aan het roer zou komen te staan, is een comeback van Courtois bespreekbaar", besluit men bij HBvL.

De KBVB kan beter afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

1
1
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

29
29
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

101
101
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

166
166
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

66
66
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

112
112
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

20
20
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

254
254
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

216
216
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

201
201
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

164
164
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

353
353
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

73
73
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

102
102
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

108
108
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

62
62
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

109
109
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

92
92
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

294
294
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

96
96
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

38
38
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

264
264
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

398
398
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

746
746
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

109
109

Meer sportnieuws