Mannaert in actie: heldere voorwaarde voor comeback Courtois

door
Mannaert in actie: heldere voorwaarde voor comeback Courtois

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op eigen veld op tegen Italië. Dan zullen ze om de gekende redenen geen beroep kunnen doen op Thibaut Courtois. Het sluitstuk van Real Madrid weigert voorlopig voor de nationale ploeg uit te komen en daar lijkt niet snel verandering in te komen.

De breuk tussen Courtois en de Duivels ontstond in het voorjaar van 2023. Na een stevige discussie over onder meer de aanvoerdersband, vertrok de doelman op eigen houtje uit de selectie. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien kwam de Limburger niet meer in actie voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

CEO persoonlijk naar Madrid

Afgelopen zomer leek er eindelijk een einde te zijn gekomen aan deze aanslepende soap.. Via zijn sociale media-accounts liet Courtois immers weten dat hij (voorlopig) niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen. Zo lang Tedesco aan het roer staat als bondscoach, weigert de topdoelman om nog het truitje van de Rode Duivels aan te trekken.

Daar legt de KBVB zich echter niet bij neer. Zo raakte deze week bekend dat CEO Peter Willems naar Madrid was afgereisd voor een persoonlijk gesprek met Courtois. Iets waar Tedesco, die naar eigen zeggen 'voor alles openstaat', ook van op de hoogte was. Maar veel leverde dat onderhoud niet op. Voorlopig blijft Courtois achter zijn standpunt staan.

Nieuwe poging Mannaert

Toch wil de bond de deur niet zomaar sluiten. Bij Het Belang van Limburg weet men immers dat ook Vincent Mannaert, vanaf 1 december de nieuwe sportief directeur van de KBVB, zijn zinnen heeft gezet op een persoonlijk onderhoud met de doelman. En daarvoor zou hij inmiddels al de eerste stappen hebben ondernomen.

Zo zou Mannaert contacten hebben gelegd met de entourage van Courtois. Die zou aangegeven hebben dat hij openstaat voor het gesprek, maar dan vooral met oog op de toekomst. Een comeback onder Tedesco blijft uiterst onwaarschijnlijk. "Alleen als er op een dag een nieuwe bondscoach aan het roer zou komen te staan, is een comeback van Courtois bespreekbaar", besluit men bij HBvL.

De KBVB kan beter afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

116
116
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

74
74
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

6
6
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

141
141
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

335
335
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

300
300
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

369
369
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

291
291
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

57
57
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

677
677
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

559
559
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

423
423
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

332
332
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

150
150
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

796
796
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

159
159
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

181
181
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

954
954
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

181
181
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

280
280
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

135
135

Meer sportnieuws