Mannaert in actie: heldere voorwaarde voor comeback Courtois

door
Mannaert in actie: heldere voorwaarde voor comeback Courtois

De Rode Duivels nemen het donderdagavond op eigen veld op tegen Italië. Dan zullen ze om de gekende redenen geen beroep kunnen doen op Thibaut Courtois. Het sluitstuk van Real Madrid weigert voorlopig voor de nationale ploeg uit te komen en daar lijkt niet snel verandering in te komen.

De breuk tussen Courtois en de Duivels ontstond in het voorjaar van 2023. Na een stevige discussie over onder meer de aanvoerdersband, vertrok de doelman op eigen houtje uit de selectie. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien kwam de Limburger niet meer in actie voor de nationale ploeg.

LEES OOK: KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

CEO persoonlijk naar Madrid

Afgelopen zomer leek er eindelijk een einde te zijn gekomen aan deze aanslepende soap.. Via zijn sociale media-accounts liet Courtois immers weten dat hij (voorlopig) niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen. Zo lang Tedesco aan het roer staat als bondscoach, weigert de topdoelman om nog het truitje van de Rode Duivels aan te trekken.

Daar legt de KBVB zich echter niet bij neer. Zo raakte deze week bekend dat CEO Peter Willems naar Madrid was afgereisd voor een persoonlijk gesprek met Courtois. Iets waar Tedesco, die naar eigen zeggen 'voor alles openstaat', ook van op de hoogte was. Maar veel leverde dat onderhoud niet op. Voorlopig blijft Courtois achter zijn standpunt staan.

Nieuwe poging Mannaert

Toch wil de bond de deur niet zomaar sluiten. Bij Het Belang van Limburg weet men immers dat ook Vincent Mannaert, vanaf 1 december de nieuwe sportief directeur van de KBVB, zijn zinnen heeft gezet op een persoonlijk onderhoud met de doelman. En daarvoor zou hij inmiddels al de eerste stappen hebben ondernomen.

Zo zou Mannaert contacten hebben gelegd met de entourage van Courtois. Die zou aangegeven hebben dat hij openstaat voor het gesprek, maar dan vooral met oog op de toekomst. Een comeback onder Tedesco blijft uiterst onwaarschijnlijk. "Alleen als er op een dag een nieuwe bondscoach aan het roer zou komen te staan, is een comeback van Courtois bespreekbaar", besluit men bij HBvL.

De KBVB kan beter afscheid nemen van Tedesco ...

Meest recent

Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

25
25
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

36
36
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

344
344
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

351
351
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

46
46
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

220
220
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

154
154
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

133
133
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

377
377
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

357
357
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

77
77
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

169
169
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

248
248
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

151
151
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

513
513
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

870
870
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

166
166
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

778
778
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

435
435
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

221
221
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

156
156
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

503
503
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

227
227
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

39
39

Meer sportnieuws