Fikse verwittiging voor Genk: "Wordt cash betaald"

door
Fikse verwittiging voor Genk:

KRC Genk heeft een sterk seizoen achter de rug tot dusver, maar werd afgelopen weekend stevig met de voeten op de grond gezet. Zo verloor de competitieleider met zware 4-0-cijfers van Union SG. Aan Thorsten Fink en zijn manschappen om daar de nodige lessen uit te trekken.

Na de overtuigende zege van een week eerder tegen Antwerp FC, was Genk met het nodige vertrouwen afgezakt naar het Dudenpark. Maar daar kreeg de ploeg van coach Thorsten Fink meteen een flinke tik te verwerken. Amper vier minuten na de aftrap wist Loïc Lapoussin de thuisploeg al op voorsprong te zetten.

Vervolgens slaagde Racing er niet in om het niveau van de voorbije weken te benaderen. De Limburgers hadden het duidelijk lastig met de hoge druk en fysieke speelstijl van de Brusselaars. Die wisten hun voorsprong verder uit te breiden en haalden het uiteindelijk met 4-0.

LEES OOK: KRC Genk met gigantisch plan: “50-60 miljoen euro”

Afgetroefd op intensiteit

Een sterke prestatie dus van Union, al moet Genk de hand ook in eigen boezem steken. Zo werden er te veel individuele fouten gemaakt. Revelatie Ibrahima Bangoura lag bijvoorbeeld aan de basis van de eerste tegengoal. Ook Zakaria El Ouahdi, Matte Smets en Mujaid Sadick haalde niet hun gewenste niveau.

Aanvallend gezien liep het eveneens niet goed, speerpunt Tolu Arokodare stond constant op een eiland te voetballen. En vooral op het vlak van intensiteit werd Racing helemaal afgetroefd door een gretig Union, dat fysiek superieur was ten opzichte van de herfstkampioen.

Waarschuwing op zak

Marnik Geukens, sinds jaar en dacht een gewaardeerde clubwatcher van Genk, ziet deze misstap dan ook als nederlaag voor het zware luik dat eraan zit te komen. "Naast thuismatchen tegen Charleroi, Kortrijk en Anderlecht, volgen in 2024 nog zware trips naar Stayen, Club Brugge en Antwerp. Waar een gebrek aan intensiteit altijd cash betaald wordt. Die verwittiging heeft de leider alvast op zak", aldus Geukens bij Het Belang van Limburg.

Genk heeft te weinig leidersfiguren in de selectie zitten ...

Meest recent

Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

9
9
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

124
124
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

69
69
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

80
80
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

21
21
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

109
109
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

245
245
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

66
66
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

263
263
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

46
46
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

599
599
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

381
381
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

65
65
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

484
484
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

227
227
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

401
401
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

596
596
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

543
543
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

219
219
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

93
93
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

323
323
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

122
122
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

565
565
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

193
193
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

231
231

Meer sportnieuws