Fikse verwittiging voor Genk: "Wordt cash betaald"

266 stemmen
Fikse verwittiging voor Genk:

KRC Genk heeft een sterk seizoen achter de rug tot dusver, maar werd afgelopen weekend stevig met de voeten op de grond gezet. Zo verloor de competitieleider met zware 4-0-cijfers van Union SG. Aan Thorsten Fink en zijn manschappen om daar de nodige lessen uit te trekken.

Na de overtuigende zege van een week eerder tegen Antwerp FC, was Genk met het nodige vertrouwen afgezakt naar het Dudenpark. Maar daar kreeg de ploeg van coach Thorsten Fink meteen een flinke tik te verwerken. Amper vier minuten na de aftrap wist Loïc Lapoussin de thuisploeg al op voorsprong te zetten.

Vervolgens slaagde Racing er niet in om het niveau van de voorbije weken te benaderen. De Limburgers hadden het duidelijk lastig met de hoge druk en fysieke speelstijl van de Brusselaars. Die wisten hun voorsprong verder uit te breiden en haalden het uiteindelijk met 4-0.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Afgetroefd op intensiteit

Een sterke prestatie dus van Union, al moet Genk de hand ook in eigen boezem steken. Zo werden er te veel individuele fouten gemaakt. Revelatie Ibrahima Bangoura lag bijvoorbeeld aan de basis van de eerste tegengoal. Ook Zakaria El Ouahdi, Matte Smets en Mujaid Sadick haalde niet hun gewenste niveau.

Aanvallend gezien liep het eveneens niet goed, speerpunt Tolu Arokodare stond constant op een eiland te voetballen. En vooral op het vlak van intensiteit werd Racing helemaal afgetroefd door een gretig Union, dat fysiek superieur was ten opzichte van de herfstkampioen.

Waarschuwing op zak

Marnik Geukens, sinds jaar en dacht een gewaardeerde clubwatcher van Genk, ziet deze misstap dan ook als nederlaag voor het zware luik dat eraan zit te komen. "Naast thuismatchen tegen Charleroi, Kortrijk en Anderlecht, volgen in 2024 nog zware trips naar Stayen, Club Brugge en Antwerp. Waar een gebrek aan intensiteit altijd cash betaald wordt. Die verwittiging heeft de leider alvast op zak", aldus Geukens bij Het Belang van Limburg.

Genk heeft te weinig leidersfiguren in de selectie zitten ...

Meest recent

'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

12
12
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

19
19
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

12
12
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

34
34
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

46
46
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

47
47
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

120
120
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

238
238
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

869
869
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

195
195
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

96
96
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

185
185
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

101
101
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

284
284
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

557
557
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

555
555
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

430
430
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

980
980
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

232
232
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

293
293
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

452
452
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

606
606
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

241
241

Meer sportnieuws