Lineker stopt bij 'Match of the Day': mogelijke opvolger genoemd

door
Lineker stopt bij 'Match of the Day': mogelijke opvolger genoemd

Het Engelse 'Match of the Day' is doorheen de jaren uitgegroeid tot één 's werelds bekendste voetbalprogramma's op televisie. Maar de BBC-show wordt weldra in een nieuw kleedje gestoken. Zo zal afscheid genomen worden van de legendarische presentator Gary Lineker. 

De Engelsman maakte in de jaren '80 een mooie carrière als aanvaller bij onder meer Leicester City, FC Barcelona en Tottenham Hotspur. Ook versierde hij een 80-tal caps bij de Engelse nationale ploeg. Na zijn spelerscarrière ging hij dan weer in de media aan de slag.

In 1999 werd Lineker aangesteld als presentator van 'Match of the Day', één van de meest populaire voetbalprogramma's ter wereld. En in die hoedanigheid werd hij zo populair dat de oud-international zelfs één van de best betaalde BBC-gezichten werd.

LEES OOK: 'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Einde van tijdperk

Bovendien was Lineker nooit te beroerd om openlijk zijn mening te delen, ook over zaken die niets met voetbal te maken hebben. Vorig jaar werd hij bijvoorbeeld even op non-actief geplaatst na een kritische Tweet aan het adres van de Britse regering. Desondanks bleef hij immens populair.

Maar nu is het definitieve einde van de succesperiode toch in zicht. Verschillende Engelse bronnen bevestigen namelijk dat Lineker na het seizoen afzwaait. De onderhandelingen omtrent een nieuwe overeenkomst leverden immers geen akkoord op, naar verluidt deed de openbare omroep zelfs geen concreet bod.

Interne vervanger?

Ondanks het vertrek van de presentator blijft het vooralsnog wel de bedoeling om door te gaan met 'Match of the Day'. De vraag is dan ook wie Lineker zal opvolgen. In Engeland wordt alvast volop gespeculeerd. Mark Chapman, momenteel presentator van 'Match of the Day 2', geldt als grote favoriet. Bij The Sun schuift men echter ook de namen van onder meer analiste Alex Scott, presentatrice Gabby Logan en analist Micah Richards naar voren.

Kijkt u vaak naar MOTD?

Meest recent

'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

16
16
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

33
33
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

10
10
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

183
183
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

281
281
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

268
268
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

338
338
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

103
103
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

201
201
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

247
247
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

295
295
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

212
212
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

129
129
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

462
462
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

328
328
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

109
109
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

516
516
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

258
258
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

123
123
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

387
387
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

354
354
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

333
333
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

862
862
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

231
231

Meer sportnieuws