Lineker stopt bij 'Match of the Day': mogelijke opvolger genoemd

141 stemmen
Lineker stopt bij 'Match of the Day': mogelijke opvolger genoemd

Het Engelse 'Match of the Day' is doorheen de jaren uitgegroeid tot één 's werelds bekendste voetbalprogramma's op televisie. Maar de BBC-show wordt weldra in een nieuw kleedje gestoken. Zo zal afscheid genomen worden van de legendarische presentator Gary Lineker. 

De Engelsman maakte in de jaren '80 een mooie carrière als aanvaller bij onder meer Leicester City, FC Barcelona en Tottenham Hotspur. Ook versierde hij een 80-tal caps bij de Engelse nationale ploeg. Na zijn spelerscarrière ging hij dan weer in de media aan de slag.

In 1999 werd Lineker aangesteld als presentator van 'Match of the Day', één van de meest populaire voetbalprogramma's ter wereld. En in die hoedanigheid werd hij zo populair dat de oud-international zelfs één van de best betaalde BBC-gezichten werd.

LEES OOK: Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Einde van tijdperk

Bovendien was Lineker nooit te beroerd om openlijk zijn mening te delen, ook over zaken die niets met voetbal te maken hebben. Vorig jaar werd hij bijvoorbeeld even op non-actief geplaatst na een kritische Tweet aan het adres van de Britse regering. Desondanks bleef hij immens populair.

Maar nu is het definitieve einde van de succesperiode toch in zicht. Verschillende Engelse bronnen bevestigen namelijk dat Lineker na het seizoen afzwaait. De onderhandelingen omtrent een nieuwe overeenkomst leverden immers geen akkoord op, naar verluidt deed de openbare omroep zelfs geen concreet bod.

Interne vervanger?

Ondanks het vertrek van de presentator blijft het vooralsnog wel de bedoeling om door te gaan met 'Match of the Day'. De vraag is dan ook wie Lineker zal opvolgen. In Engeland wordt alvast volop gespeculeerd. Mark Chapman, momenteel presentator van 'Match of the Day 2', geldt als grote favoriet. Bij The Sun schuift men echter ook de namen van onder meer analiste Alex Scott, presentatrice Gabby Logan en analist Micah Richards naar voren.

Kijkt u vaak naar MOTD?

Meest recent

Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

233
233
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

26
26
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

427
427
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

94
94
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

66
66
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

559
559
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

609
609
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

125
125
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

250
250
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

118
118
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

493
493
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

183
183
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

767
767
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

348
348
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

676
676
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

836
836
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

71
71
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

216
216
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

165
165
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

765
765
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

246
246
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

183
183

Meer sportnieuws