Ook vijf nieuwe Jonge Duivels: Karetsas maakt keuze

door
Ook vijf nieuwe Jonge Duivels: Karetsas maakt keuze

Door de miserie bij de Rode Duivels komt ook Gill Swerts flink in de problemen met de Belgische U21. Domenico Tedesco haalde Killian Sardella, Samuel Mbangula, Arthur Vermeeren en Sambi Lokonga naar de A-kern en bij de Jonge Duivels vielen ook Mika Godts en Christian Ravych geblesseerd uit.

Tedesco zag op zijn beurt Joaquin Seys (Club Brugge), Malick Fofana (Lyon), Charles De Ketelaere (Atalanta) en Jeremy Doku (Man City) uitvallen waardoor hij ook aanklopte bij Swerts en consorten. Het Laatste Nieuws meldt nu dat er inmiddels vijf nieuwe namen zijn geselecteerd bij de Jonge Duivels.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Kos Karetsas maakt keuze

Zo wordt onder meer KRC Genk-supertalent Kos Karetsas bij de selectie van de Belgische talenten gehaald. De aanvallende middenvelder wordt ook het hof gemaakt door Griekenland, maar kiest nu toch voor de Jonge Duivels. Hij zal echter pas zeker een Belgische international zijn wanneer hij een cap voor de A-kern heeft gemaakt.

Naast Karetsas zijn ook Joël Schingtienne (Venezia), Rein Van Helden (STVV), Richie Sagrado (Venezia) en Ilay Camara (Standard) opgeroepen voor de Jonge Duivels. Vrijdag neemt de Belgische U21 het thuis op tegen Tsjechië in verband met de kwalificatiematchen voor het EK. De dinsdag daarop wacht de return in Tsjechië.

Belangrijk tweeluik

De kwalificatie voor het EK staat aldus op het spel voor de Jonge Duivels en bondscoach Swerts had gehoopt op een volledige fitte en sterke selectie. Met onder meer Vermeeren (RB Leipzig en ex-Antwerp) zou hij over veel ervaring kunnen beschikken, maar blessureleed en Tedesco steken daar aldus een stokje voor.

Zie jij Kos Karetsas als toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

16
16
'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

36
36
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

107
107
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

345
345
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

585
585
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

91
91
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

33
33
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

104
104
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

127
127
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

148
148
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

104
104
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

84
84
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

220
220
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

262
262
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

110
110
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

166
166
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

379
379
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

322
322
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

118
118
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

179
179
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

353
353
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

160
160
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

129
129
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

167
167
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

555
555

Meer sportnieuws