Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

door
Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

Daags voor het Nations League-tweeluik tegen Italië en Israël, hebben verschillende Rode Duivels forfait moeten geven. Charles De Ketelaere, Jérémy Doku, Malick Fofana en Joaquin Seys liggen in de lappenmand. In plaats daarvan haalde bondscoach Domenico Tedesco vier nieuwe namen bij de groep.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

LEES OOK: ‘AC Milan verrast met Saelemaekers-beslissing‘

Grote blessurezorgen voor Tedesco

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen van ervaren pionnen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast, terwijl ook Youri Tielemans gespaard wegens een probleem aan de knie. Jongens als Thomas Meunier, Yannick Carrasco en Alexis Saelemaekers liggen dan weer al een poosje in de lappenmand.

Afgelopen weekend namen de kopzorgen van Tedesco alleen maar toe. De Ketelaere en Doku kwamen wegens fysieke perikelen bijvoorbeeld niet in actie bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast vielen dus ook Fofana en nieuwkomer Seys uit. Na een evaluatie met de medische staff werd maandag een streep getrokken door het viertal.

Twee debutanten, één oude bekende

Om toch voldoende manschappen te hebben, besloot Tedesco dan maar om vier nieuwe namen op te roepen. Daarbij springt die van Killian Sardella in het oog. De rechtsback van RSC Anderlecht moest oorspronkelijk vrede nemen met een plek bij de nationale beloften, maar maakt nu dus toch zijn eerste opwachting bij de A-kern.

Ook RB Leipzig-middenvelder Arthur Vermeeren en Juventus-winger Samuel Mbangula promoveren van de beloften, die zelf nochtans voor een belangrijk tweeluik staan. Die eerste heeft natuurlijk al de nodige selecties achter zijn naam staan, voor Mbangula is het eveneens de eerste keer.

De meest verrassende nieuwkomer is dan weer Albert Sambi Lokonga. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla FC en kon daar blijkbaar voldoende indruk maken om Tedesco te overtuigen hem zijn eerste selectie sinds maart 2022 te geven.

Trending:

Transfers Jupiler Pro League: 10 pikante deals op til
Transfers Jupiler Pro League: 10 pikante deals op til

Wie is volgens u intrinsiek de beste back?

Meest recent

'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

152
152
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

184
184
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

51
51
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

49
49
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

182
182
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

56
56
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1040
1040
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

141
141
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

148
148
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

554
554
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

501
501
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

92
92
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

522
522
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

608
608
Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Binnen minder dan drie weken begint Union SG aan zijn seizoen in de Supercup tegen Club Brugge KV. ...

168
168
Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

371
371
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

233
233
'Anderlecht & Club Brugge mogen transfertargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

286
286
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

404
404
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

346
346
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

114
114
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind waaien bij RSC Anderlecht, waar de ene na de andere nieuwkomer ...

425
425
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ...

82
82
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Van zodra Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en/of Joel Ordonez andere oorden opzoeken ...

1143
1143
Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Nadat het twee jaar op rij naast een Europees ticket greep wil Antwerp de lat volgend seizoen ...

450
450

Meer sportnieuws