Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

door
Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

Daags voor het Nations League-tweeluik tegen Italië en Israël, hebben verschillende Rode Duivels forfait moeten geven. Charles De Ketelaere, Jérémy Doku, Malick Fofana en Joaquin Seys liggen in de lappenmand. In plaats daarvan haalde bondscoach Domenico Tedesco vier nieuwe namen bij de groep.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

LEES OOK: 2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

Grote blessurezorgen voor Tedesco

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen van ervaren pionnen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast, terwijl ook Youri Tielemans gespaard wegens een probleem aan de knie. Jongens als Thomas Meunier, Yannick Carrasco en Alexis Saelemaekers liggen dan weer al een poosje in de lappenmand.

Afgelopen weekend namen de kopzorgen van Tedesco alleen maar toe. De Ketelaere en Doku kwamen wegens fysieke perikelen bijvoorbeeld niet in actie bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast vielen dus ook Fofana en nieuwkomer Seys uit. Na een evaluatie met de medische staff werd maandag een streep getrokken door het viertal.

Twee debutanten, één oude bekende

Om toch voldoende manschappen te hebben, besloot Tedesco dan maar om vier nieuwe namen op te roepen. Daarbij springt die van Killian Sardella in het oog. De rechtsback van RSC Anderlecht moest oorspronkelijk vrede nemen met een plek bij de nationale beloften, maar maakt nu dus toch zijn eerste opwachting bij de A-kern.

Ook RB Leipzig-middenvelder Arthur Vermeeren en Juventus-winger Samuel Mbangula promoveren van de beloften, die zelf nochtans voor een belangrijk tweeluik staan. Die eerste heeft natuurlijk al de nodige selecties achter zijn naam staan, voor Mbangula is het eveneens de eerste keer.

De meest verrassende nieuwkomer is dan weer Albert Sambi Lokonga. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla FC en kon daar blijkbaar voldoende indruk maken om Tedesco te overtuigen hem zijn eerste selectie sinds maart 2022 te geven.

Wie is volgens u intrinsiek de beste back?

Meest recent

'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

4
4
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

74
74
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

8
8
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

68
68
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

140
140
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

15
15
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

34
34
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

13
13
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

286
286
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

144
144
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

181
181
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

56
56
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

220
220
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

104
104
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

96
96
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

119
119
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

355
355
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

467
467
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

275
275
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

217
217
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

499
499

Meer sportnieuws