Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

door
Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

Daags voor het Nations League-tweeluik tegen Italië en Israël, hebben verschillende Rode Duivels forfait moeten geven. Charles De Ketelaere, Jérémy Doku, Malick Fofana en Joaquin Seys liggen in de lappenmand. In plaats daarvan haalde bondscoach Domenico Tedesco vier nieuwe namen bij de groep.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

LEES OOK: Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Grote blessurezorgen voor Tedesco

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen van ervaren pionnen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast, terwijl ook Youri Tielemans gespaard wegens een probleem aan de knie. Jongens als Thomas Meunier, Yannick Carrasco en Alexis Saelemaekers liggen dan weer al een poosje in de lappenmand.

Afgelopen weekend namen de kopzorgen van Tedesco alleen maar toe. De Ketelaere en Doku kwamen wegens fysieke perikelen bijvoorbeeld niet in actie bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast vielen dus ook Fofana en nieuwkomer Seys uit. Na een evaluatie met de medische staff werd maandag een streep getrokken door het viertal.

Twee debutanten, één oude bekende

Om toch voldoende manschappen te hebben, besloot Tedesco dan maar om vier nieuwe namen op te roepen. Daarbij springt die van Killian Sardella in het oog. De rechtsback van RSC Anderlecht moest oorspronkelijk vrede nemen met een plek bij de nationale beloften, maar maakt nu dus toch zijn eerste opwachting bij de A-kern.

Ook RB Leipzig-middenvelder Arthur Vermeeren en Juventus-winger Samuel Mbangula promoveren van de beloften, die zelf nochtans voor een belangrijk tweeluik staan. Die eerste heeft natuurlijk al de nodige selecties achter zijn naam staan, voor Mbangula is het eveneens de eerste keer.

De meest verrassende nieuwkomer is dan weer Albert Sambi Lokonga. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla FC en kon daar blijkbaar voldoende indruk maken om Tedesco te overtuigen hem zijn eerste selectie sinds maart 2022 te geven.

Wie is volgens u intrinsiek de beste back?

Meest recent

Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

0
0
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

0
0
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

17
17
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

57
57
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

80
80
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

97
97
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

49
49
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

247
247
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

336
336
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

105
105
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

328
328
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

423
423
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

266
266
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

86
86
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

71
71
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

63
63
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

142
142
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

233
233
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

320
320
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

360
360
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

132
132
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

132
132
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

717
717
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

246
246
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

815
815

Meer sportnieuws