Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

door
Tedesco grijpt zwaar in: vier nieuwe Duivels bij selectie

Daags voor het Nations League-tweeluik tegen Italië en Israël, hebben verschillende Rode Duivels forfait moeten geven. Charles De Ketelaere, Jérémy Doku, Malick Fofana en Joaquin Seys liggen in de lappenmand. In plaats daarvan haalde bondscoach Domenico Tedesco vier nieuwe namen bij de groep.

Er bestaat nog een waterkansje om door te stoten, maar de twee laatste groepswedstrijden in de Nations League gelden toch vooral als voorbereiding op de WK-cyclus die in het voorjaar van 2025 van start gaat. Vandaar dat Tedesco opnieuw verschillende jongeren bij zijn spelersgroep haalde. Al was dat ook deels een keuze uit noodzaak.

LEES OOK: Vermeeren in oog van de storm bij OM

Grote blessurezorgen voor Tedesco

In aanloop naar de bekendmaking van de selectie regende het immers afzeggingen van ervaren pionnen. De afwezigheid van Kevin De Bruyne stond al geruime tijd vast, terwijl ook Youri Tielemans gespaard wegens een probleem aan de knie. Jongens als Thomas Meunier, Yannick Carrasco en Alexis Saelemaekers liggen dan weer al een poosje in de lappenmand.

Afgelopen weekend namen de kopzorgen van Tedesco alleen maar toe. De Ketelaere en Doku kwamen wegens fysieke perikelen bijvoorbeeld niet in actie bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast vielen dus ook Fofana en nieuwkomer Seys uit. Na een evaluatie met de medische staff werd maandag een streep getrokken door het viertal.

Twee debutanten, één oude bekende

Om toch voldoende manschappen te hebben, besloot Tedesco dan maar om vier nieuwe namen op te roepen. Daarbij springt die van Killian Sardella in het oog. De rechtsback van RSC Anderlecht moest oorspronkelijk vrede nemen met een plek bij de nationale beloften, maar maakt nu dus toch zijn eerste opwachting bij de A-kern.

Ook RB Leipzig-middenvelder Arthur Vermeeren en Juventus-winger Samuel Mbangula promoveren van de beloften, die zelf nochtans voor een belangrijk tweeluik staan. Die eerste heeft natuurlijk al de nodige selecties achter zijn naam staan, voor Mbangula is het eveneens de eerste keer.

De meest verrassende nieuwkomer is dan weer Albert Sambi Lokonga. De middenvelder speelt dit seizoen op huurbasis bij Sevilla FC en kon daar blijkbaar voldoende indruk maken om Tedesco te overtuigen hem zijn eerste selectie sinds maart 2022 te geven.

Wie is volgens u intrinsiek de beste back?

Meest recent

Na dubbel bedrog: Valentine doet boekje open over Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

17
17
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

51
51
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

50
50
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

50
50
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

50
50
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

242
242
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

151
151
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

201
201
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

454
454
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

184
184
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

392
392
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

449
449
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

550
550
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

567
567
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

210
210
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

333
333
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

271
271
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

379
379
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

376
376
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

563
563
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

281
281
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

355
355
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

360
360
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

450
450
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

290
290

Meer sportnieuws