United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

231 stemmen
United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

Manchester United zal tijdens de huidige interland-break de nodige veranderingen ondergaan. Nieuwe trainer Ruben Amorim landde maandag immers op Britse bodem en gaat eerstdaags aan de slag. Die machtswissel gaat wel gepaard met de nodige ontslagen.

Sinds het afscheid van de legendarische Sir Alex Fergusson heeft United het bijzonder lastig om de successen van weleer te evenaren. Menig toptrainer beet inmiddels hun tanden stuk op deze opdracht. In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans mocht wagen. Maar ook de Nederlander slaagde er niet in om een succesverhaal te schrijven op Old Trafford.

LEES OOK: 'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Amorim volgt Ten Hag op

Vorige seizoen eindigde de gevallen grootmacht zelfs op een troosteloze achtste plaats in de Premier League. Maar dankzij bekerwinst werd het contract van Ten Hag toch verlengd. Dat bleek evenwel geen goede beslissing. Onder het bewind van de Nederlander bleef United erg wisselvallig voor de dag komen. En dus werd hij vorige maand alsnog aan de kant geschoven.

Om Ten Hag op te volgen besloot de clubleiding het lot in handen van Ruben Amorim te leggen. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Afgelopen weekend nam hij echter afscheid in Lissabon, inmiddels is de Portugees al in Manchester geland.

Nederlandse leegloop bij United

Daar zal hij eerstdaags meteen aan de slag gaan. Amorim kan dan wel geen beroep meer doen op de diensten van Ruud van Nistelrooiij. De voormalige topspits keerde afgelopen zomer terug naar Old Trafford als assistent van Ten Hag. Na diens ontslag nam hij ook over als interim-coach. In die hoedanigheid liet hij een goede indruk na en werd de Nederlander op handen gedragen door de fans.

Desondanks is er geen plaats voorzien in de staff van Amorim, die zijn eigen omkadering mee zal brengen. Overigens moet niet enkel Van Nistelrooij vertrekken. Ook zijn landgenoten René Hake (assistent-coach), Pieter Morel (video-analist) en Jelle ten Rouwelaar (keeperstrainer). Die laatste werkte in de voorbije jaren al succesvol samen met Vincent Kompany, onder meer bij RSC Anderlecht

United doet binnen de drie seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

11
11
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

17
17
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

22
22
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

184
184
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

52
52
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

60
60
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

57
57
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

52
52
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

95
95
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

171
171
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

201
201
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

630
630
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

305
305
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

156
156
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

165
165
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

134
134
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

165
165
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

147
147
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

432
432
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

239
239
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

265
265
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

412
412

Meer sportnieuws