United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

231 stemmen
United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

Manchester United zal tijdens de huidige interland-break de nodige veranderingen ondergaan. Nieuwe trainer Ruben Amorim landde maandag immers op Britse bodem en gaat eerstdaags aan de slag. Die machtswissel gaat wel gepaard met de nodige ontslagen.

Sinds het afscheid van de legendarische Sir Alex Fergusson heeft United het bijzonder lastig om de successen van weleer te evenaren. Menig toptrainer beet inmiddels hun tanden stuk op deze opdracht. In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans mocht wagen. Maar ook de Nederlander slaagde er niet in om een succesverhaal te schrijven op Old Trafford.

LEES OOK: 'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Amorim volgt Ten Hag op

Vorige seizoen eindigde de gevallen grootmacht zelfs op een troosteloze achtste plaats in de Premier League. Maar dankzij bekerwinst werd het contract van Ten Hag toch verlengd. Dat bleek evenwel geen goede beslissing. Onder het bewind van de Nederlander bleef United erg wisselvallig voor de dag komen. En dus werd hij vorige maand alsnog aan de kant geschoven.

Om Ten Hag op te volgen besloot de clubleiding het lot in handen van Ruben Amorim te leggen. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Afgelopen weekend nam hij echter afscheid in Lissabon, inmiddels is de Portugees al in Manchester geland.

Nederlandse leegloop bij United

Daar zal hij eerstdaags meteen aan de slag gaan. Amorim kan dan wel geen beroep meer doen op de diensten van Ruud van Nistelrooiij. De voormalige topspits keerde afgelopen zomer terug naar Old Trafford als assistent van Ten Hag. Na diens ontslag nam hij ook over als interim-coach. In die hoedanigheid liet hij een goede indruk na en werd de Nederlander op handen gedragen door de fans.

Desondanks is er geen plaats voorzien in de staff van Amorim, die zijn eigen omkadering mee zal brengen. Overigens moet niet enkel Van Nistelrooij vertrekken. Ook zijn landgenoten René Hake (assistent-coach), Pieter Morel (video-analist) en Jelle ten Rouwelaar (keeperstrainer). Die laatste werkte in de voorbije jaren al succesvol samen met Vincent Kompany, onder meer bij RSC Anderlecht

United doet binnen de drie seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

23
23
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

13
13
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

30
30
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

101
101
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

64
64
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

144
144
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

288
288
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

221
221
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

147
147
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

22
22
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

110
110
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

135
135
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

693
693
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

399
399
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

351
351
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

860
860
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

564
564

Meer sportnieuws