United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

231
United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

Manchester United zal tijdens de huidige interland-break de nodige veranderingen ondergaan. Nieuwe trainer Ruben Amorim landde maandag immers op Britse bodem en gaat eerstdaags aan de slag. Die machtswissel gaat wel gepaard met de nodige ontslagen.

Sinds het afscheid van de legendarische Sir Alex Fergusson heeft United het bijzonder lastig om de successen van weleer te evenaren. Menig toptrainer beet inmiddels hun tanden stuk op deze opdracht. In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans mocht wagen. Maar ook de Nederlander slaagde er niet in om een succesverhaal te schrijven op Old Trafford.

LEES OOK: Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

Amorim volgt Ten Hag op

Vorige seizoen eindigde de gevallen grootmacht zelfs op een troosteloze achtste plaats in de Premier League. Maar dankzij bekerwinst werd het contract van Ten Hag toch verlengd. Dat bleek evenwel geen goede beslissing. Onder het bewind van de Nederlander bleef United erg wisselvallig voor de dag komen. En dus werd hij vorige maand alsnog aan de kant geschoven.

Om Ten Hag op te volgen besloot de clubleiding het lot in handen van Ruben Amorim te leggen. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Afgelopen weekend nam hij echter afscheid in Lissabon, inmiddels is de Portugees al in Manchester geland.

Nederlandse leegloop bij United

Daar zal hij eerstdaags meteen aan de slag gaan. Amorim kan dan wel geen beroep meer doen op de diensten van Ruud van Nistelrooiij. De voormalige topspits keerde afgelopen zomer terug naar Old Trafford als assistent van Ten Hag. Na diens ontslag nam hij ook over als interim-coach. In die hoedanigheid liet hij een goede indruk na en werd de Nederlander op handen gedragen door de fans.

Desondanks is er geen plaats voorzien in de staff van Amorim, die zijn eigen omkadering mee zal brengen. Overigens moet niet enkel Van Nistelrooij vertrekken. Ook zijn landgenoten René Hake (assistent-coach), Pieter Morel (video-analist) en Jelle ten Rouwelaar (keeperstrainer). Die laatste werkte in de voorbije jaren al succesvol samen met Vincent Kompany, onder meer bij RSC Anderlecht

United doet binnen de drie seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

1
1
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

21
21
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

72
72
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

10
10
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

215
215
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

118
118
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

53
53
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

174
174
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

250
250
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

25
25
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

118
118
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

191
191
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

133
133
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

166
166
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

101
101
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

589
589
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

57
57
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

144
144
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

151
151
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

414
414
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

227
227
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

574
574
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

52
52
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

341
341
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

108
108

Meer sportnieuws