United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

door
United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

Manchester United zal tijdens de huidige interland-break de nodige veranderingen ondergaan. Nieuwe trainer Ruben Amorim landde maandag immers op Britse bodem en gaat eerstdaags aan de slag. Die machtswissel gaat wel gepaard met de nodige ontslagen.

Sinds het afscheid van de legendarische Sir Alex Fergusson heeft United het bijzonder lastig om de successen van weleer te evenaren. Menig toptrainer beet inmiddels hun tanden stuk op deze opdracht. In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans mocht wagen. Maar ook de Nederlander slaagde er niet in om een succesverhaal te schrijven op Old Trafford.

LEES OOK: Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

Amorim volgt Ten Hag op

Vorige seizoen eindigde de gevallen grootmacht zelfs op een troosteloze achtste plaats in de Premier League. Maar dankzij bekerwinst werd het contract van Ten Hag toch verlengd. Dat bleek evenwel geen goede beslissing. Onder het bewind van de Nederlander bleef United erg wisselvallig voor de dag komen. En dus werd hij vorige maand alsnog aan de kant geschoven.

Om Ten Hag op te volgen besloot de clubleiding het lot in handen van Ruben Amorim te leggen. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Afgelopen weekend nam hij echter afscheid in Lissabon, inmiddels is de Portugees al in Manchester geland.

Nederlandse leegloop bij United

Daar zal hij eerstdaags meteen aan de slag gaan. Amorim kan dan wel geen beroep meer doen op de diensten van Ruud van Nistelrooiij. De voormalige topspits keerde afgelopen zomer terug naar Old Trafford als assistent van Ten Hag. Na diens ontslag nam hij ook over als interim-coach. In die hoedanigheid liet hij een goede indruk na en werd de Nederlander op handen gedragen door de fans.

Desondanks is er geen plaats voorzien in de staff van Amorim, die zijn eigen omkadering mee zal brengen. Overigens moet niet enkel Van Nistelrooij vertrekken. Ook zijn landgenoten René Hake (assistent-coach), Pieter Morel (video-analist) en Jelle ten Rouwelaar (keeperstrainer). Die laatste werkte in de voorbije jaren al succesvol samen met Vincent Kompany, onder meer bij RSC Anderlecht

United doet binnen de drie seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

89
89
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

35
35
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

62
62
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

33
33
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

163
163
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

23
23
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

128
128
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

195
195
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

40
40
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

113
113
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

210
210
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

94
94
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

61
61
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

145
145
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

316
316
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

302
302
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

199
199
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

535
535
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

42
42
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

244
244
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

259
259
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

369
369
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

345
345

Meer sportnieuws