United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

door stemmen
United houdt Nederlandse kuis: Van Nistelrooij en co buiten

Manchester United zal tijdens de huidige interland-break de nodige veranderingen ondergaan. Nieuwe trainer Ruben Amorim landde maandag immers op Britse bodem en gaat eerstdaags aan de slag. Die machtswissel gaat wel gepaard met de nodige ontslagen.

Sinds het afscheid van de legendarische Sir Alex Fergusson heeft United het bijzonder lastig om de successen van weleer te evenaren. Menig toptrainer beet inmiddels hun tanden stuk op deze opdracht. In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans mocht wagen. Maar ook de Nederlander slaagde er niet in om een succesverhaal te schrijven op Old Trafford.

LEES OOK: "Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Amorim volgt Ten Hag op

Vorige seizoen eindigde de gevallen grootmacht zelfs op een troosteloze achtste plaats in de Premier League. Maar dankzij bekerwinst werd het contract van Ten Hag toch verlengd. Dat bleek evenwel geen goede beslissing. Onder het bewind van de Nederlander bleef United erg wisselvallig voor de dag komen. En dus werd hij vorige maand alsnog aan de kant geschoven.

Om Ten Hag op te volgen besloot de clubleiding het lot in handen van Ruben Amorim te leggen. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Afgelopen weekend nam hij echter afscheid in Lissabon, inmiddels is de Portugees al in Manchester geland.

Nederlandse leegloop bij United

Daar zal hij eerstdaags meteen aan de slag gaan. Amorim kan dan wel geen beroep meer doen op de diensten van Ruud van Nistelrooiij. De voormalige topspits keerde afgelopen zomer terug naar Old Trafford als assistent van Ten Hag. Na diens ontslag nam hij ook over als interim-coach. In die hoedanigheid liet hij een goede indruk na en werd de Nederlander op handen gedragen door de fans.

Desondanks is er geen plaats voorzien in de staff van Amorim, die zijn eigen omkadering mee zal brengen. Overigens moet niet enkel Van Nistelrooij vertrekken. Ook zijn landgenoten René Hake (assistent-coach), Pieter Morel (video-analist) en Jelle ten Rouwelaar (keeperstrainer). Die laatste werkte in de voorbije jaren al succesvol samen met Vincent Kompany, onder meer bij RSC Anderlecht

United doet binnen de drie seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

21
21
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

51
51
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

78
78
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

67
67
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

158
158
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

177
177
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

139
139
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

123
123
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

469
469
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

689
689
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

406
406
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

210
210
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

416
416
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

302
302
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

438
438
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws