Engelse pers spaart De Bruyne niet na Man City-drama

740 stemmen
Engelse pers spaart De Bruyne niet na Man City-drama

Manchester City heeft momenteel te maken met een uitzonderlijke vormdip. De Engelse kampioen verloor immers vier wedstrijden na mekaar, wat alweer van in 2006 (!) geleden was. Ook Kevin De Bruyne kan zijn ploeg voorlopig niet uit het dal trekken.

Tijdens de zomermercato nam City in ruil voor de nodige miljoenen afscheid van Julian Alvarez, voorts werd de spelersgroep grotendeels intact gehouden. De topclub haalde zelfs oud-aanvoerder Ilkay Gündogan terug in huis en pikte met Savinho nog een extra flankaanvaller op. De selectie leek dus voldoende gewapend om weer op meerdere fronten voor de prijzen te gaan.

LEES OOK: Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Van kwaad naar erger

De ploeg van succescoach Pep Guardiola begon dan ook dominant aan het nieuwe seizoen. Maar het liet vervolgens steeds vaker steken vallen. Niet in het minst na de zware blessure van Gouden Bal-winnaar Rodri. En momenteel gaat het alleen maar van kwaad naar erger. Zo werd zaterdag tegen Brighton alweer voor de vierde keer op rij verloren.

City leek nochtans op weg naar de overwinning na de openingstreffer van Erling Haaland, maar slaagde er niet in om zijn kloof uit te diepen. Daar profiteerde Brighton optimaal van. Via doelpunten van invallers Joao Pedro en Matt O'Riley in het slotkwartier, haalden de Seagulls het alsnog met 2-1. Een enorme opdoffer voor Guardiola en co.

Bleke invalbeurt De Bruyne

Ook De Bruyne kon deze ondergang niet voorkomen. De draaischijf is net terug van blessure en mocht in de tweede helft bij een 1-0-tussenstand invallen om de match uit te controleren. Maar met hem tussen de lijnen werd de zege dus nog uit handen gegegeven. Dat was zeker niet rechtstreeks zijn schuld, veel meer dan een gevaarlijk afstandsschot kon KDB evenwel niet produceren om alsnog punten te halen.

De Engelse pers is dan ook behoorlijk streng. "Hij kon City niet in de wedstrijd slepen", verklaart Manchester Evening News zijn beoordeling van 6 op 10. Bij Sky Sports stelde men dan weer vast dat De Bruyne 'duidelijk nog niet wedstrijdfit is'. "Hij zag er lusteloos uit en dat speelde in de hand van Brighton", stelt men bij de Britse tak van Goal.com

Plannetje Guardiola mislukt

Bij The Daily Mail stelde men dan weer vast hoe het plannetje van Guardiola mislukte. "De Bruyne verving Savinho omdat Guardiola de match gewoon wou uitspelen. Ongelooflijk hoe de zaken niet jouw kant opvallen als je niet in vorm bent", klinkt het. The Express tot slot, zet KDB dan weer uit de wind. "City verloor de controle na hun twee wissels, de treffer van Pedro viel vlak na het inkomen van De Bruyne. Maar er viel de spelers die inkwamen weinig te verwijten."

🚀

De Bruyne is bezig aan zijn laatste seizoen bij City ...

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

8
8
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

22
22
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

21
21
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

55
55
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

37
37
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

169
169
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

52
52
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

91
91
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

687
687
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

428
428
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

36
36
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

381
381
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

309
309
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

212
212
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

785
785
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

551
551
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

412
412
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

287
287
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

267
267
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

70
70

Meer sportnieuws