Engelse pers spaart De Bruyne niet na Man City-drama

door
Engelse pers spaart De Bruyne niet na Man City-drama

Manchester City heeft momenteel te maken met een uitzonderlijke vormdip. De Engelse kampioen verloor immers vier wedstrijden na mekaar, wat alweer van in 2006 (!) geleden was. Ook Kevin De Bruyne kan zijn ploeg voorlopig niet uit het dal trekken.

Tijdens de zomermercato nam City in ruil voor de nodige miljoenen afscheid van Julian Alvarez, voorts werd de spelersgroep grotendeels intact gehouden. De topclub haalde zelfs oud-aanvoerder Ilkay Gündogan terug in huis en pikte met Savinho nog een extra flankaanvaller op. De selectie leek dus voldoende gewapend om weer op meerdere fronten voor de prijzen te gaan.

LEES OOK: 'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Van kwaad naar erger

De ploeg van succescoach Pep Guardiola begon dan ook dominant aan het nieuwe seizoen. Maar het liet vervolgens steeds vaker steken vallen. Niet in het minst na de zware blessure van Gouden Bal-winnaar Rodri. En momenteel gaat het alleen maar van kwaad naar erger. Zo werd zaterdag tegen Brighton alweer voor de vierde keer op rij verloren.

City leek nochtans op weg naar de overwinning na de openingstreffer van Erling Haaland, maar slaagde er niet in om zijn kloof uit te diepen. Daar profiteerde Brighton optimaal van. Via doelpunten van invallers Joao Pedro en Matt O'Riley in het slotkwartier, haalden de Seagulls het alsnog met 2-1. Een enorme opdoffer voor Guardiola en co.

Bleke invalbeurt De Bruyne

Ook De Bruyne kon deze ondergang niet voorkomen. De draaischijf is net terug van blessure en mocht in de tweede helft bij een 1-0-tussenstand invallen om de match uit te controleren. Maar met hem tussen de lijnen werd de zege dus nog uit handen gegegeven. Dat was zeker niet rechtstreeks zijn schuld, veel meer dan een gevaarlijk afstandsschot kon KDB evenwel niet produceren om alsnog punten te halen.

De Engelse pers is dan ook behoorlijk streng. "Hij kon City niet in de wedstrijd slepen", verklaart Manchester Evening News zijn beoordeling van 6 op 10. Bij Sky Sports stelde men dan weer vast dat De Bruyne 'duidelijk nog niet wedstrijdfit is'. "Hij zag er lusteloos uit en dat speelde in de hand van Brighton", stelt men bij de Britse tak van Goal.com

Plannetje Guardiola mislukt

Bij The Daily Mail stelde men dan weer vast hoe het plannetje van Guardiola mislukte. "De Bruyne verving Savinho omdat Guardiola de match gewoon wou uitspelen. Ongelooflijk hoe de zaken niet jouw kant opvallen als je niet in vorm bent", klinkt het. The Express tot slot, zet KDB dan weer uit de wind. "City verloor de controle na hun twee wissels, de treffer van Pedro viel vlak na het inkomen van De Bruyne. Maar er viel de spelers die inkwamen weinig te verwijten."

De Bruyne is bezig aan zijn laatste seizoen bij City ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

158
158
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

142
142
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

593
593
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

299
299
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

169
169
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

309
309
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

379
379
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

484
484
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

218
218
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

420
420
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

382
382
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

306
306
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws