Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

door
Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

Manchester City lijkt plots in een crisis beland die het al jarenlang niet meer meegemaakt heeft. Het leed zaterdagavond al zijn vierde nederlaag op rij. Deze keer leed het schipbreuk op het veld van Brighton, dat in het slotkwartier een achterstand nog wist om te buigen in een 2-1-zege.

Zonder de geblesseerde Jérémy Doku en met Kevin De Bruyne begon het nochtans behoorlijk voor City. Bij de eerste grote kans vond Savinho nog Verbruggen op zijn weg, maar halfweg de eerste helf kwam de titelverdediger toch op voorsprong.

LEES OOK: 'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

City begint nog goed in Brighton

Kovacic stuurde Haaland weg in de rug van de defensie en de Noor wist de bal via Verbruggen en de onderkant van de lat uiteindelijk in het doel te frommelen. Even later kwam hij dicht bij een tweede goal, maar Verbruggen duwde zijn poging nog tegen de paal.

Daarna nam Brighton echter het initiatief over en kreeg City het moeilijker. Pep Guardiola probeerde de controle terug te nemen door in de laatste 20 minuten Bernardo Silva en De Bruyne in te brengen, maar die wissels sorteerden niet het gewenste effect.

Invallers zorgen in slotkwartier voor ommekeer

Brighton wist immers de scheve situatie in het slotkwartier nog helemaal recht te zetten, met dank aan twee invallers. João Pedro bekroonde zijn terugkeer uit blessure met de gelijkmaker na een warrige fase en enkele minuten later kroop de Braziliaan in de rol van aangever. De eveneens wederoptredende O'Riley bezorgde Brighton een fraaie zege.

Het is voor Guardiola de allereerste keer in zijn carrière dat hij vier wedstrijden op een rij verliest, waardoor het stilaan helemaal crisis is bij Man City. De achterstand op leider Liverpool kan straks al oplopen tot vijf punten, terwijl Brighton voorlopig naar een knappe vierde plaats wipt.

Zal Man City zich nog snel herpakken?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

153
153
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

11
11
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

209
209
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

38
38
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

89
89
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

46
46
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

60
60
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

655
655
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

225
225
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

279
279
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

79
79
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

515
515
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

154
154
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1187
1187

Meer sportnieuws