Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

door
Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

Manchester City lijkt plots in een crisis beland die het al jarenlang niet meer meegemaakt heeft. Het leed zaterdagavond al zijn vierde nederlaag op rij. Deze keer leed het schipbreuk op het veld van Brighton, dat in het slotkwartier een achterstand nog wist om te buigen in een 2-1-zege.

Zonder de geblesseerde Jérémy Doku en met Kevin De Bruyne begon het nochtans behoorlijk voor City. Bij de eerste grote kans vond Savinho nog Verbruggen op zijn weg, maar halfweg de eerste helf kwam de titelverdediger toch op voorsprong.

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

City begint nog goed in Brighton

Kovacic stuurde Haaland weg in de rug van de defensie en de Noor wist de bal via Verbruggen en de onderkant van de lat uiteindelijk in het doel te frommelen. Even later kwam hij dicht bij een tweede goal, maar Verbruggen duwde zijn poging nog tegen de paal.

Daarna nam Brighton echter het initiatief over en kreeg City het moeilijker. Pep Guardiola probeerde de controle terug te nemen door in de laatste 20 minuten Bernardo Silva en De Bruyne in te brengen, maar die wissels sorteerden niet het gewenste effect.

Invallers zorgen in slotkwartier voor ommekeer

Brighton wist immers de scheve situatie in het slotkwartier nog helemaal recht te zetten, met dank aan twee invallers. João Pedro bekroonde zijn terugkeer uit blessure met de gelijkmaker na een warrige fase en enkele minuten later kroop de Braziliaan in de rol van aangever. De eveneens wederoptredende O'Riley bezorgde Brighton een fraaie zege.

Het is voor Guardiola de allereerste keer in zijn carrière dat hij vier wedstrijden op een rij verliest, waardoor het stilaan helemaal crisis is bij Man City. De achterstand op leider Liverpool kan straks al oplopen tot vijf punten, terwijl Brighton voorlopig naar een knappe vierde plaats wipt.

Zal Man City zich nog snel herpakken?

Meest recent

Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

0
0
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

21
21
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

43
43
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

54
54
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

269
269
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

32
32
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

195
195
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

153
153
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

804
804
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

153
153
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

696
696
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

423
423
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

520
520
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

475
475
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

117
117
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

131
131
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

573
573
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

259
259
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

272
272
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

131
131

Meer sportnieuws