Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

door
Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

Manchester City lijkt plots in een crisis beland die het al jarenlang niet meer meegemaakt heeft. Het leed zaterdagavond al zijn vierde nederlaag op rij. Deze keer leed het schipbreuk op het veld van Brighton, dat in het slotkwartier een achterstand nog wist om te buigen in een 2-1-zege.

Zonder de geblesseerde Jérémy Doku en met Kevin De Bruyne begon het nochtans behoorlijk voor City. Bij de eerste grote kans vond Savinho nog Verbruggen op zijn weg, maar halfweg de eerste helf kwam de titelverdediger toch op voorsprong.

LEES OOK: Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

City begint nog goed in Brighton

Kovacic stuurde Haaland weg in de rug van de defensie en de Noor wist de bal via Verbruggen en de onderkant van de lat uiteindelijk in het doel te frommelen. Even later kwam hij dicht bij een tweede goal, maar Verbruggen duwde zijn poging nog tegen de paal.

Daarna nam Brighton echter het initiatief over en kreeg City het moeilijker. Pep Guardiola probeerde de controle terug te nemen door in de laatste 20 minuten Bernardo Silva en De Bruyne in te brengen, maar die wissels sorteerden niet het gewenste effect.

Invallers zorgen in slotkwartier voor ommekeer

Brighton wist immers de scheve situatie in het slotkwartier nog helemaal recht te zetten, met dank aan twee invallers. João Pedro bekroonde zijn terugkeer uit blessure met de gelijkmaker na een warrige fase en enkele minuten later kroop de Braziliaan in de rol van aangever. De eveneens wederoptredende O'Riley bezorgde Brighton een fraaie zege.

Het is voor Guardiola de allereerste keer in zijn carrière dat hij vier wedstrijden op een rij verliest, waardoor het stilaan helemaal crisis is bij Man City. De achterstand op leider Liverpool kan straks al oplopen tot vijf punten, terwijl Brighton voorlopig naar een knappe vierde plaats wipt.

Zal Man City zich nog snel herpakken?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

101
101
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

102
102
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

127
127
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

153
153
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

190
190
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

49
49
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

224
224
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

213
213
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

234
234
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

158
158
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

328
328
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

137
137
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

147
147
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

282
282
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

516
516
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

518
518
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

302
302
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

256
256
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

75
75
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

553
553
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

230
230
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

156
156

Meer sportnieuws