Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

door
Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

Manchester City lijkt plots in een crisis beland die het al jarenlang niet meer meegemaakt heeft. Het leed zaterdagavond al zijn vierde nederlaag op rij. Deze keer leed het schipbreuk op het veld van Brighton, dat in het slotkwartier een achterstand nog wist om te buigen in een 2-1-zege.

Zonder de geblesseerde Jérémy Doku en met Kevin De Bruyne begon het nochtans behoorlijk voor City. Bij de eerste grote kans vond Savinho nog Verbruggen op zijn weg, maar halfweg de eerste helf kwam de titelverdediger toch op voorsprong.

LEES OOK: Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

City begint nog goed in Brighton

Kovacic stuurde Haaland weg in de rug van de defensie en de Noor wist de bal via Verbruggen en de onderkant van de lat uiteindelijk in het doel te frommelen. Even later kwam hij dicht bij een tweede goal, maar Verbruggen duwde zijn poging nog tegen de paal.

Daarna nam Brighton echter het initiatief over en kreeg City het moeilijker. Pep Guardiola probeerde de controle terug te nemen door in de laatste 20 minuten Bernardo Silva en De Bruyne in te brengen, maar die wissels sorteerden niet het gewenste effect.

Invallers zorgen in slotkwartier voor ommekeer

Brighton wist immers de scheve situatie in het slotkwartier nog helemaal recht te zetten, met dank aan twee invallers. João Pedro bekroonde zijn terugkeer uit blessure met de gelijkmaker na een warrige fase en enkele minuten later kroop de Braziliaan in de rol van aangever. De eveneens wederoptredende O'Riley bezorgde Brighton een fraaie zege.

Het is voor Guardiola de allereerste keer in zijn carrière dat hij vier wedstrijden op een rij verliest, waardoor het stilaan helemaal crisis is bij Man City. De achterstand op leider Liverpool kan straks al oplopen tot vijf punten, terwijl Brighton voorlopig naar een knappe vierde plaats wipt.

Zal Man City zich nog snel herpakken?

Meest recent

'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

0
0
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

65
65
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

175
175
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

83
83
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

127
127
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

90
90
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

390
390
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

422
422
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

325
325
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

153
153
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

196
196
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

177
177
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

381
381
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

517
517
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

117
117
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

72
72
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

234
234
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1798
1798
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

307
307
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

179
179
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50

Meer sportnieuws