Nieuwe opdoffer Antwerp: ongeziene basiself op komst

door
Nieuwe opdoffer Antwerp: ongeziene basiself op komst

Antwerp FC moest afgelopen weekend duidelijk zijn meerdere erkennen in KRC Genk. De Great Old wil zich zaterdag dan ook herpakken met een overtuigend resultaat tegen KV Kortrijk. Maar RAFC zakt met de nodige kopzorgen af naar het Guldensporenstadion.

Na een bedroevend einde van het vorig seizoen, greep Antwerp finaal naast een Europees ticket. En dat terwijl de club sowieso al met financiële muizenissen kampte. Tijdens de zomermercato werd de tering dan ook naar de nering gezet. Zo werden verschillende spelers voor de nodige miljoenen verkocht, terwijl de uitgaven tot het minimum beperkt bleven.

Bijgevolg is de selectie van coach Jonas De Roeck relatief beperkt in de breedte. Dat hoeft niet persé een drama te zijn voor een club die enkel in eigen land actief is. Bovendien bewees Antwerp tijdens de eerste weken van het seizoen al dat het met deze selectie mooie resultaten kan neerzetten. Maar nu maakt men toch kennis met de schaduwzijde.

LEES OOK: Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Enorme blessuregolf

Zo wordt RAFC momenteel getroffen door een heuse blessuregolf. Michel-Ange Balikwisha is bijvoorbeeld nog steeds niet terug. Denis Odoi, Jaïro Riedewald en Jelle Bataille liggen eveneens in de lappenmand, terwijl Mahamadou Doumbia zelfs even terugkeerde naar Mali om te herstellen van een rugblessure. Daarnaast is Ayrton Costa ook nog eens geschorst.

En de kopzorgen van De Roeck worden in aanloop naar de match op Kortrijk nog wat groter. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat ook Toby Alderweireld forfait moeten geven voor de trip naar West-Vlaanderen. De aanvoerder en defensieve steunpilaar zou eveneens geblesseerd zijn, al is er voorlopig geen informatie bekend over de exacte ernst van zijn kwetsuur.

De Great Young

In ieder geval zal De Roeck hierdoor nog wat meer moeten schuiven met zijn basispionnen. Zo verwacht bovengenoemd medium dat Rosen Bozhinov zal starten. De 19-jarige Bulgaar werd afgelopen zomer in huis gehaald, maar speelde tot dusver amper bij de eerste ploeg. Door de omstandigheden dreigt hij nu zijn debuut te moeten maken in een erg onervaren defensie. Ook Semm Renders (16), Zeno Van den Bosch (21) en Kobe Corbanie (19) zouden immers kunnen starten.

De selectie van Antwerp is onvoldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

73
73
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

42
42
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

21
21
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

65
65
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

36
36
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

213
213
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

29
29
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

48
48
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

160
160
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

59
59
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

397
397
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

227
227
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

81
81
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

106
106
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

335
335
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

173
173
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

226
226
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

205
205
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

934
934
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

180
180
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws