Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

door
Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

Antwerp hoopt zaterdag middels een zege in en tegen Kortrijk met een goed gevoel de interlandbreak in te duiken. Die komt sowieso niet echt ongelegen op de Bosuil, waar de ziekenboeg nog steeds bomvol zit. Zo moet Jonas De Roeck in het Guldensporenstadion nog een handvol pionnen missen.

Behalve de geschorste Ayrton Costa zullen ook Denis Odoi, Mahamadou Doumbia, Jelle Bataille, Michel-Ange Balikwisha en Jaïro Riedewald wellicht nog ontbreken tegen KV Kortrijk. Dat laatste duo ligt nu al een hele poos in de lappenmand, maar tijdens zijn wekelijkse persbabbel weigerde De Roeck te vertellen wat er precies met hen aan de hand is.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Balikwisha & Riedewald

"Ik kan niet in detail gaan. We mogen niet zomaar medische gegevens prijsgeven. Wat ik wel kan zeggen, is dat hun herstel traag duurt omdat we niets mogen forceren. Het voelt voor hen niet aan als een blessure, maar te vroeg hervatten zou een groot risico zijn. Als ze dan terugvallen, zetten ze weer twee stappen terug", citeert Gazet van Antwerpen.

"Ze sukkelen allebei met een zeer irritante blessure op een gevoelige plek en bouwen stap per stap op. Gelukkig zitten we intussen in een volgend stadium, namelijk dat we aan het kijken zijn wanneer ze weer bij de groep kunnen aansluiten. Ze trainen al gedeeltelijk op het veld. Da's positief. Maar nogmaals: het is een precaire situatie", zucht De Roeck.

Vakantie voor Doumbia

Met ook Doumbia die nog altijd verstek moet geven met een rugprobleem is vooral het middenveld van de Great Old flink onthoofd. De jonkie keerde zelfs tijdelijk terug naar zijn thuisland Mali om verder te revalideren. "Rust is momenteel de beste remedie voor hem. Daarom gaven we hem een week vrijaf om zijn familie te bezoeken", legt De Roeck uit.

"Volgende week verwachten we hem terug op de club om te zien hoe zijn blessure evolueert, maar voor Mahamadou is het belangrijk dat hij zijn hoofd even kan vrijmaken", klinkt het nog. Terwijl ook Bjorn Engels uiteraard nog deel uitmaakt van de Antwerpse blessuregolf lijkt de verplaatsing naar Kortrijk tot slot ook voor Odoi en Bataille te vroeg te komen. 

Odoi & Bataille

"Jelle trainde deze week deels met de groep en deed vrijdag een test. Die zag er goed uit, maar hij blijft een twijfelgeval. Voor Denis wordt het kantje boord. We gaan geen risico nemen. Als alles goed gaat, zouden ze er na de interlandbreak zeker opnieuw bij moeten zijn", besluit De Roeck, die dus snakt naar een adempauze om wat volk te recuperen.

Wie mist Antwerp het meest?

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

38
38
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

160
160
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

196
196
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

114
114
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

87
87
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

162
162
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

58
58
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

336
336
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

109
109
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

363
363
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

158
158
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

254
254
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

552
552
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

203
203
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

337
337
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

412
412
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

852
852
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

116
116
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

153
153
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

249
249
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

846
846
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

110
110

Meer sportnieuws