Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

door
Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

Antwerp hoopt zaterdag middels een zege in en tegen Kortrijk met een goed gevoel de interlandbreak in te duiken. Die komt sowieso niet echt ongelegen op de Bosuil, waar de ziekenboeg nog steeds bomvol zit. Zo moet Jonas De Roeck in het Guldensporenstadion nog een handvol pionnen missen.

Behalve de geschorste Ayrton Costa zullen ook Denis Odoi, Mahamadou Doumbia, Jelle Bataille, Michel-Ange Balikwisha en Jaïro Riedewald wellicht nog ontbreken tegen KV Kortrijk. Dat laatste duo ligt nu al een hele poos in de lappenmand, maar tijdens zijn wekelijkse persbabbel weigerde De Roeck te vertellen wat er precies met hen aan de hand is.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Balikwisha & Riedewald

"Ik kan niet in detail gaan. We mogen niet zomaar medische gegevens prijsgeven. Wat ik wel kan zeggen, is dat hun herstel traag duurt omdat we niets mogen forceren. Het voelt voor hen niet aan als een blessure, maar te vroeg hervatten zou een groot risico zijn. Als ze dan terugvallen, zetten ze weer twee stappen terug", citeert Gazet van Antwerpen.

"Ze sukkelen allebei met een zeer irritante blessure op een gevoelige plek en bouwen stap per stap op. Gelukkig zitten we intussen in een volgend stadium, namelijk dat we aan het kijken zijn wanneer ze weer bij de groep kunnen aansluiten. Ze trainen al gedeeltelijk op het veld. Da's positief. Maar nogmaals: het is een precaire situatie", zucht De Roeck.

Vakantie voor Doumbia

Met ook Doumbia die nog altijd verstek moet geven met een rugprobleem is vooral het middenveld van de Great Old flink onthoofd. De jonkie keerde zelfs tijdelijk terug naar zijn thuisland Mali om verder te revalideren. "Rust is momenteel de beste remedie voor hem. Daarom gaven we hem een week vrijaf om zijn familie te bezoeken", legt De Roeck uit.

"Volgende week verwachten we hem terug op de club om te zien hoe zijn blessure evolueert, maar voor Mahamadou is het belangrijk dat hij zijn hoofd even kan vrijmaken", klinkt het nog. Terwijl ook Bjorn Engels uiteraard nog deel uitmaakt van de Antwerpse blessuregolf lijkt de verplaatsing naar Kortrijk tot slot ook voor Odoi en Bataille te vroeg te komen. 

Odoi & Bataille

"Jelle trainde deze week deels met de groep en deed vrijdag een test. Die zag er goed uit, maar hij blijft een twijfelgeval. Voor Denis wordt het kantje boord. We gaan geen risico nemen. Als alles goed gaat, zouden ze er na de interlandbreak zeker opnieuw bij moeten zijn", besluit De Roeck, die dus snakt naar een adempauze om wat volk te recuperen.

Wie mist Antwerp het meest?

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

29
29
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

80
80
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

51
51
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

195
195
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

340
340
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

548
548
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

279
279
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

93
93
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

388
388
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

244
244
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

104
104
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

265
265
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

459
459
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

192
192
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

565
565
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

111
111
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

116
116
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

315
315
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

168
168

Meer sportnieuws