Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

door
Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

Antwerp hoopt zaterdag middels een zege in en tegen Kortrijk met een goed gevoel de interlandbreak in te duiken. Die komt sowieso niet echt ongelegen op de Bosuil, waar de ziekenboeg nog steeds bomvol zit. Zo moet Jonas De Roeck in het Guldensporenstadion nog een handvol pionnen missen.

Behalve de geschorste Ayrton Costa zullen ook Denis Odoi, Mahamadou Doumbia, Jelle Bataille, Michel-Ange Balikwisha en Jaïro Riedewald wellicht nog ontbreken tegen KV Kortrijk. Dat laatste duo ligt nu al een hele poos in de lappenmand, maar tijdens zijn wekelijkse persbabbel weigerde De Roeck te vertellen wat er precies met hen aan de hand is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

Balikwisha & Riedewald

"Ik kan niet in detail gaan. We mogen niet zomaar medische gegevens prijsgeven. Wat ik wel kan zeggen, is dat hun herstel traag duurt omdat we niets mogen forceren. Het voelt voor hen niet aan als een blessure, maar te vroeg hervatten zou een groot risico zijn. Als ze dan terugvallen, zetten ze weer twee stappen terug", citeert Gazet van Antwerpen.

"Ze sukkelen allebei met een zeer irritante blessure op een gevoelige plek en bouwen stap per stap op. Gelukkig zitten we intussen in een volgend stadium, namelijk dat we aan het kijken zijn wanneer ze weer bij de groep kunnen aansluiten. Ze trainen al gedeeltelijk op het veld. Da's positief. Maar nogmaals: het is een precaire situatie", zucht De Roeck.

Vakantie voor Doumbia

Met ook Doumbia die nog altijd verstek moet geven met een rugprobleem is vooral het middenveld van de Great Old flink onthoofd. De jonkie keerde zelfs tijdelijk terug naar zijn thuisland Mali om verder te revalideren. "Rust is momenteel de beste remedie voor hem. Daarom gaven we hem een week vrijaf om zijn familie te bezoeken", legt De Roeck uit.

"Volgende week verwachten we hem terug op de club om te zien hoe zijn blessure evolueert, maar voor Mahamadou is het belangrijk dat hij zijn hoofd even kan vrijmaken", klinkt het nog. Terwijl ook Bjorn Engels uiteraard nog deel uitmaakt van de Antwerpse blessuregolf lijkt de verplaatsing naar Kortrijk tot slot ook voor Odoi en Bataille te vroeg te komen. 

Odoi & Bataille

"Jelle trainde deze week deels met de groep en deed vrijdag een test. Die zag er goed uit, maar hij blijft een twijfelgeval. Voor Denis wordt het kantje boord. We gaan geen risico nemen. Als alles goed gaat, zouden ze er na de interlandbreak zeker opnieuw bij moeten zijn", besluit De Roeck, die dus snakt naar een adempauze om wat volk te recuperen.

Wie mist Antwerp het meest?

Meest recent

Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

4
4
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

2
2
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

30
30
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

30
30
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

122
122
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

114
114
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

93
93
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

19
19
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

210
210
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

69
69
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

205
205
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

252
252
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

135
135
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

210
210
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

105
105
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

253
253
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

93
93
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

193
193
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

113
113
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

397
397
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

161
161
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

356
356

Meer sportnieuws