Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

door
Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

Antwerp hoopt zaterdag middels een zege in en tegen Kortrijk met een goed gevoel de interlandbreak in te duiken. Die komt sowieso niet echt ongelegen op de Bosuil, waar de ziekenboeg nog steeds bomvol zit. Zo moet Jonas De Roeck in het Guldensporenstadion nog een handvol pionnen missen.

Behalve de geschorste Ayrton Costa zullen ook Denis Odoi, Mahamadou Doumbia, Jelle Bataille, Michel-Ange Balikwisha en Jaïro Riedewald wellicht nog ontbreken tegen KV Kortrijk. Dat laatste duo ligt nu al een hele poos in de lappenmand, maar tijdens zijn wekelijkse persbabbel weigerde De Roeck te vertellen wat er precies met hen aan de hand is.

LEES OOK: STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Balikwisha & Riedewald

"Ik kan niet in detail gaan. We mogen niet zomaar medische gegevens prijsgeven. Wat ik wel kan zeggen, is dat hun herstel traag duurt omdat we niets mogen forceren. Het voelt voor hen niet aan als een blessure, maar te vroeg hervatten zou een groot risico zijn. Als ze dan terugvallen, zetten ze weer twee stappen terug", citeert Gazet van Antwerpen.

"Ze sukkelen allebei met een zeer irritante blessure op een gevoelige plek en bouwen stap per stap op. Gelukkig zitten we intussen in een volgend stadium, namelijk dat we aan het kijken zijn wanneer ze weer bij de groep kunnen aansluiten. Ze trainen al gedeeltelijk op het veld. Da's positief. Maar nogmaals: het is een precaire situatie", zucht De Roeck.

Vakantie voor Doumbia

Met ook Doumbia die nog altijd verstek moet geven met een rugprobleem is vooral het middenveld van de Great Old flink onthoofd. De jonkie keerde zelfs tijdelijk terug naar zijn thuisland Mali om verder te revalideren. "Rust is momenteel de beste remedie voor hem. Daarom gaven we hem een week vrijaf om zijn familie te bezoeken", legt De Roeck uit.

"Volgende week verwachten we hem terug op de club om te zien hoe zijn blessure evolueert, maar voor Mahamadou is het belangrijk dat hij zijn hoofd even kan vrijmaken", klinkt het nog. Terwijl ook Bjorn Engels uiteraard nog deel uitmaakt van de Antwerpse blessuregolf lijkt de verplaatsing naar Kortrijk tot slot ook voor Odoi en Bataille te vroeg te komen. 

Odoi & Bataille

"Jelle trainde deze week deels met de groep en deed vrijdag een test. Die zag er goed uit, maar hij blijft een twijfelgeval. Voor Denis wordt het kantje boord. We gaan geen risico nemen. Als alles goed gaat, zouden ze er na de interlandbreak zeker opnieuw bij moeten zijn", besluit De Roeck, die dus snakt naar een adempauze om wat volk te recuperen.

Wie mist Antwerp het meest?

Meest recent

STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

15
15
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

90
90
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

69
69
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

23
23
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

70
70
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

124
124
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

46
46
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

169
169
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

51
51
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

69
69
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

183
183
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

56
56
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

693
693
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

362
362
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

372
372
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

386
386
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

128
128
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

173
173
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

286
286
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

230
230
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

239
239
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

833
833

Meer sportnieuws