Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

door
Blessuregolf bij Antwerp: De Roeck met handen in het haar

Antwerp hoopt zaterdag middels een zege in en tegen Kortrijk met een goed gevoel de interlandbreak in te duiken. Die komt sowieso niet echt ongelegen op de Bosuil, waar de ziekenboeg nog steeds bomvol zit. Zo moet Jonas De Roeck in het Guldensporenstadion nog een handvol pionnen missen.

Behalve de geschorste Ayrton Costa zullen ook Denis Odoi, Mahamadou Doumbia, Jelle Bataille, Michel-Ange Balikwisha en Jaïro Riedewald wellicht nog ontbreken tegen KV Kortrijk. Dat laatste duo ligt nu al een hele poos in de lappenmand, maar tijdens zijn wekelijkse persbabbel weigerde De Roeck te vertellen wat er precies met hen aan de hand is.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Balikwisha & Riedewald

"Ik kan niet in detail gaan. We mogen niet zomaar medische gegevens prijsgeven. Wat ik wel kan zeggen, is dat hun herstel traag duurt omdat we niets mogen forceren. Het voelt voor hen niet aan als een blessure, maar te vroeg hervatten zou een groot risico zijn. Als ze dan terugvallen, zetten ze weer twee stappen terug", citeert Gazet van Antwerpen.

"Ze sukkelen allebei met een zeer irritante blessure op een gevoelige plek en bouwen stap per stap op. Gelukkig zitten we intussen in een volgend stadium, namelijk dat we aan het kijken zijn wanneer ze weer bij de groep kunnen aansluiten. Ze trainen al gedeeltelijk op het veld. Da's positief. Maar nogmaals: het is een precaire situatie", zucht De Roeck.

Vakantie voor Doumbia

Met ook Doumbia die nog altijd verstek moet geven met een rugprobleem is vooral het middenveld van de Great Old flink onthoofd. De jonkie keerde zelfs tijdelijk terug naar zijn thuisland Mali om verder te revalideren. "Rust is momenteel de beste remedie voor hem. Daarom gaven we hem een week vrijaf om zijn familie te bezoeken", legt De Roeck uit.

"Volgende week verwachten we hem terug op de club om te zien hoe zijn blessure evolueert, maar voor Mahamadou is het belangrijk dat hij zijn hoofd even kan vrijmaken", klinkt het nog. Terwijl ook Bjorn Engels uiteraard nog deel uitmaakt van de Antwerpse blessuregolf lijkt de verplaatsing naar Kortrijk tot slot ook voor Odoi en Bataille te vroeg te komen. 

Odoi & Bataille

"Jelle trainde deze week deels met de groep en deed vrijdag een test. Die zag er goed uit, maar hij blijft een twijfelgeval. Voor Denis wordt het kantje boord. We gaan geen risico nemen. Als alles goed gaat, zouden ze er na de interlandbreak zeker opnieuw bij moeten zijn", besluit De Roeck, die dus snakt naar een adempauze om wat volk te recuperen.

Wie mist Antwerp het meest?

Meest recent

Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

6
6
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

90
90
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

97
97
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

122
122
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

439
439
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

199
199
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

419
419
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

486
486
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

392
392
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

393
393
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

357
357
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

117
117
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

122
122
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

68
68
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

377
377
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

213
213
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

489
489
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

534
534
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

407
407
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

268
268
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

149
149

Meer sportnieuws