Boskamp voorspelt: "Hij wordt vaste waarde bij Duivels"

door
Boskamp voorspelt:

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor opnieuw rekenen op Romelu Lukaku, maar doet ook weer beroep op heel wat jongeren. En rond één van hen zijn de verwachtingen wel erg hooggespannen.

Ajax-revelatie Mika Godts haalde de selectie uiteindelijk niet, net zomin als pakweg Killian Sardella en Arthur Vermeeren. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Van die laatste wordt ook verwacht dat hij zijn eerste cap zal krijgen. Smets was er in oktober al een eerste keer bij, maar speelde toen niet. Sindsdien heeft de verdediger zijn straffe progressie bij KRC Genk alleen maar voortgezet. Op enkele maanden tijd is hij uitgegroeid tot een ware steunpilaar bij de herfstkampioen.

LEES OOK: Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

Perfect profiel

Op zijn 20ste toont Smets zich dan ook fysiek sterk. Maar vooral zijn positionering en vooral de manier waarop hij het spel leest, zijn ronduit indrukwekkend. Daarnaast is de jongeling ook technisch behoorlijk sterk, waardoor hij uitstekend kan helpen in de opbouw en hij iets meer risico in zijn spel in balbezit kan leggen.

Volgens Het Laatste Nieuws vormt dat een ideale combinatie voor deze nationale ploeg. "Dat alles maakt van Smets een moderne verdediger: een opbouwer, die problemen voor kan zijn en door zijn intelligentie amper overtredingen begaat (slechts zeven stuks dit seizoen). Precies wat Tedesco zoekt", klinkt het.

Toekomstige leider

Aan de bondscoach nu om hem na zijn eerste selectie, ook zijn eerste cap te gunnen. Op lange termijn lijkt Smets in ieder geval een voltreffer te worden. "Ik zie hem niet snel meer verdwijnen bij de nationale ploeg. Die jongen is op weg om een vaste waarde te worden in de selectie. En ja, misschien ook wel één van de leidersfiguren. Als hij zich op deze manier blijft ontwikkelen kan hij de nieuwe rustbrenger worden in de verdediging. Zoals Kompany, Alderweireld en Vertonghen dat ook ooit waren", stelt analist Jan Boskamp bij Het Belang van Limburg.

Smets moet sowieso minuten krijgen in het komende tweeluik ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

9
9
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

53
53
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

17
17
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

62
62
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

115
115
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

115
115
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

93
93
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

146
146
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

266
266
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

431
431
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

720
720
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

95
95
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

490
490
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

296
296
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

143
143
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

452
452
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

655
655
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws