Boskamp voorspelt: "Hij wordt vaste waarde bij Duivels"

494 stemmen
Boskamp voorspelt:

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor opnieuw rekenen op Romelu Lukaku, maar doet ook weer beroep op heel wat jongeren. En rond één van hen zijn de verwachtingen wel erg hooggespannen.

Ajax-revelatie Mika Godts haalde de selectie uiteindelijk niet, net zomin als pakweg Killian Sardella en Arthur Vermeeren. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Van die laatste wordt ook verwacht dat hij zijn eerste cap zal krijgen. Smets was er in oktober al een eerste keer bij, maar speelde toen niet. Sindsdien heeft de verdediger zijn straffe progressie bij KRC Genk alleen maar voortgezet. Op enkele maanden tijd is hij uitgegroeid tot een ware steunpilaar bij de herfstkampioen.

LEES OOK: Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Perfect profiel

Op zijn 20ste toont Smets zich dan ook fysiek sterk. Maar vooral zijn positionering en vooral de manier waarop hij het spel leest, zijn ronduit indrukwekkend. Daarnaast is de jongeling ook technisch behoorlijk sterk, waardoor hij uitstekend kan helpen in de opbouw en hij iets meer risico in zijn spel in balbezit kan leggen.

Volgens Het Laatste Nieuws vormt dat een ideale combinatie voor deze nationale ploeg. "Dat alles maakt van Smets een moderne verdediger: een opbouwer, die problemen voor kan zijn en door zijn intelligentie amper overtredingen begaat (slechts zeven stuks dit seizoen). Precies wat Tedesco zoekt", klinkt het.

Toekomstige leider

Aan de bondscoach nu om hem na zijn eerste selectie, ook zijn eerste cap te gunnen. Op lange termijn lijkt Smets in ieder geval een voltreffer te worden. "Ik zie hem niet snel meer verdwijnen bij de nationale ploeg. Die jongen is op weg om een vaste waarde te worden in de selectie. En ja, misschien ook wel één van de leidersfiguren. Als hij zich op deze manier blijft ontwikkelen kan hij de nieuwe rustbrenger worden in de verdediging. Zoals Kompany, Alderweireld en Vertonghen dat ook ooit waren", stelt analist Jan Boskamp bij Het Belang van Limburg.

Smets moet sowieso minuten krijgen in het komende tweeluik ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

19
19
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

77
77
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

248
248
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

68
68
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

392
392
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

283
283
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

591
591
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

122
122
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

341
341
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

152
152
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

63
63
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

103
103
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

103
103
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

275
275
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

303
303
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

419
419
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

449
449
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

461
461
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

165
165
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

207
207
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

85
85
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

451
451
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

505
505
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

111
111

Meer sportnieuws