Boskamp voorspelt: "Hij wordt vaste waarde bij Duivels"

494 stemmen
Boskamp voorspelt:

In de Nations League maken de Rode Duivels zich op voor een tweeluik tegen Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco kan daarvoor opnieuw rekenen op Romelu Lukaku, maar doet ook weer beroep op heel wat jongeren. En rond één van hen zijn de verwachtingen wel erg hooggespannen.

Ajax-revelatie Mika Godts haalde de selectie uiteindelijk niet, net zomin als pakweg Killian Sardella en Arthur Vermeeren. Daar tegenover werd Joaquin Seys wél bij de groep gehaald. Ook jongens als Malick Fofana, Maarten Vandevoordt, Roméo Lavia, Arne Engels en Matte Smets zijn opnieuw van de partij.

Van die laatste wordt ook verwacht dat hij zijn eerste cap zal krijgen. Smets was er in oktober al een eerste keer bij, maar speelde toen niet. Sindsdien heeft de verdediger zijn straffe progressie bij KRC Genk alleen maar voortgezet. Op enkele maanden tijd is hij uitgegroeid tot een ware steunpilaar bij de herfstkampioen.

LEES OOK: 'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

Perfect profiel

Op zijn 20ste toont Smets zich dan ook fysiek sterk. Maar vooral zijn positionering en vooral de manier waarop hij het spel leest, zijn ronduit indrukwekkend. Daarnaast is de jongeling ook technisch behoorlijk sterk, waardoor hij uitstekend kan helpen in de opbouw en hij iets meer risico in zijn spel in balbezit kan leggen.

Volgens Het Laatste Nieuws vormt dat een ideale combinatie voor deze nationale ploeg. "Dat alles maakt van Smets een moderne verdediger: een opbouwer, die problemen voor kan zijn en door zijn intelligentie amper overtredingen begaat (slechts zeven stuks dit seizoen). Precies wat Tedesco zoekt", klinkt het.

Toekomstige leider

Aan de bondscoach nu om hem na zijn eerste selectie, ook zijn eerste cap te gunnen. Op lange termijn lijkt Smets in ieder geval een voltreffer te worden. "Ik zie hem niet snel meer verdwijnen bij de nationale ploeg. Die jongen is op weg om een vaste waarde te worden in de selectie. En ja, misschien ook wel één van de leidersfiguren. Als hij zich op deze manier blijft ontwikkelen kan hij de nieuwe rustbrenger worden in de verdediging. Zoals Kompany, Alderweireld en Vertonghen dat ook ooit waren", stelt analist Jan Boskamp bij Het Belang van Limburg.

Smets moet sowieso minuten krijgen in het komende tweeluik ...

Meest recent

Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

36
36
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

85
85
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

49
49
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

203
203
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

44
44
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

72
72
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

105
105
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

387
387
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

32
32
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

83
83
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

237
237
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

159
159
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

125
125
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

96
96
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

163
163
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

432
432
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

83
83
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

471
471
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

104
104
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

334
334
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

528
528
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

482
482
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

570
570

Meer sportnieuws