Vraagteken Vanaken: "Is Premier League te snel voor hem?"

door
Vraagteken Vanaken:

Club Brugge maakte deze week indruk door met 1-0 te winnen van Aston Villa. Het was Hans Vanaken die voor het enige doelpunt zorgde na een veelbesproken strafschop, waardoor hij de vijfde Belg ooit werd met minstens 10 goals in de Champions League. Het blijft dan ook opvallend dat hij nooit naar het buitenland trok.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. De West-Vlamingen telden zo'n 4 miljoen euro neer om de spelmaker weg te plukken uit het Daknam-stadion. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet.

LEES OOK: Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Prijzenpakker zonder transfer

Door de concurrentie van onder meer Victor Vazquez duurde het eventjes alvorens hij zijn draai vond bij zijn nieuwe werkgever, maar vervolgens ontbolsterde Vanaken helemaal als draaischijf van Blauw-Zwart. Met de Limburger als spelmaker begon Club Brugge aan een indrukwekkende prijzenjacht.

Doorheen de jaren werd Vanaken dan ook geregeld gelinkt aan een vertrek in Brugge. Maar ondanks de nodige interesse vanuit het buitenland, onder meer van West Ham United, bleef hij de club telkens trouw. En dus blijft het de vraag of hij wel mee zou kunnen bij een ploeg als CL-opponent Aston Villa.

Fysiek veeleisende PL

Ook bij de podcast Sjotcast boog men zich over deze vraag. "Bij momenten denk je: 'ja, zet hem nu op het middenveld van Villa en hij draait geruisloos mee'. Maar op momenten dat er echt gedrukt werd gezet, heeft hij een paar keer de bal verloren op cruciale posities. En in de Premier League is dat natuurlijk elke week. Zou het dan te snel gaan voor Vanaken? Daar ben ik nog niet uit", analyseerde GvA-journalist Koen Frans.

Zijn collega en host Yanko Beeckman stelt dan weer dat Vanaken zeker zijn plaats zou hebben in Engeland, maar dan wel bij een ploeg die behoorlijk dominant voetbalt en zelf het spel maakt. "In de Premier League gaat het vaker op en af, dat zou lastiger zijn. Maar bij een ploeg die dominant speelt, zoals Aston Villa bijvoorbeeld, zou het wel kunnen denk ik. Ik zie er hem niet meedraaien bij een laagvlieger, maar bij Villa zie ik het wel lukken", aldus Beeckman.

Zou Vanaken meekunnen in de Premier League?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

0
0
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

24
24
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

84
84
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

9
9
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

218
218
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

591
591
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

101
101
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

16
16
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

70
70
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

70
70
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

98
98
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

428
428
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

249
249
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

127
127
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

399
399
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

571
571
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

318
318
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

134
134
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

102
102
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1443
1443
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

85
85

Meer sportnieuws