Vraagteken Vanaken: "Is Premier League te snel voor hem?"

door
Vraagteken Vanaken:

Club Brugge maakte deze week indruk door met 1-0 te winnen van Aston Villa. Het was Hans Vanaken die voor het enige doelpunt zorgde na een veelbesproken strafschop, waardoor hij de vijfde Belg ooit werd met minstens 10 goals in de Champions League. Het blijft dan ook opvallend dat hij nooit naar het buitenland trok.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. De West-Vlamingen telden zo'n 4 miljoen euro neer om de spelmaker weg te plukken uit het Daknam-stadion. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet.

LEES OOK: Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Prijzenpakker zonder transfer

Door de concurrentie van onder meer Victor Vazquez duurde het eventjes alvorens hij zijn draai vond bij zijn nieuwe werkgever, maar vervolgens ontbolsterde Vanaken helemaal als draaischijf van Blauw-Zwart. Met de Limburger als spelmaker begon Club Brugge aan een indrukwekkende prijzenjacht.

Doorheen de jaren werd Vanaken dan ook geregeld gelinkt aan een vertrek in Brugge. Maar ondanks de nodige interesse vanuit het buitenland, onder meer van West Ham United, bleef hij de club telkens trouw. En dus blijft het de vraag of hij wel mee zou kunnen bij een ploeg als CL-opponent Aston Villa.

Fysiek veeleisende PL

Ook bij de podcast Sjotcast boog men zich over deze vraag. "Bij momenten denk je: 'ja, zet hem nu op het middenveld van Villa en hij draait geruisloos mee'. Maar op momenten dat er echt gedrukt werd gezet, heeft hij een paar keer de bal verloren op cruciale posities. En in de Premier League is dat natuurlijk elke week. Zou het dan te snel gaan voor Vanaken? Daar ben ik nog niet uit", analyseerde GvA-journalist Koen Frans.

Zijn collega en host Yanko Beeckman stelt dan weer dat Vanaken zeker zijn plaats zou hebben in Engeland, maar dan wel bij een ploeg die behoorlijk dominant voetbalt en zelf het spel maakt. "In de Premier League gaat het vaker op en af, dat zou lastiger zijn. Maar bij een ploeg die dominant speelt, zoals Aston Villa bijvoorbeeld, zou het wel kunnen denk ik. Ik zie er hem niet meedraaien bij een laagvlieger, maar bij Villa zie ik het wel lukken", aldus Beeckman.

Zou Vanaken meekunnen in de Premier League?

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

0
0
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

34
34
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

69
69
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

36
36
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

86
86
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

63
63
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

96
96
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

44
44
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

28
28
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

175
175
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

77
77
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

260
260
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

340
340
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

94
94
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

174
174
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

358
358
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

171
171
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

358
358
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

150
150
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

367
367
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

350
350
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

311
311
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

602
602
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

620
620
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

114
114

Meer sportnieuws