Vraagteken Vanaken: "Is Premier League te snel voor hem?"

429
Vraagteken Vanaken:

Club Brugge maakte deze week indruk door met 1-0 te winnen van Aston Villa. Het was Hans Vanaken die voor het enige doelpunt zorgde na een veelbesproken strafschop, waardoor hij de vijfde Belg ooit werd met minstens 10 goals in de Champions League. Het blijft dan ook opvallend dat hij nooit naar het buitenland trok.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. De West-Vlamingen telden zo'n 4 miljoen euro neer om de spelmaker weg te plukken uit het Daknam-stadion. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet.

LEES OOK: Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Prijzenpakker zonder transfer

Door de concurrentie van onder meer Victor Vazquez duurde het eventjes alvorens hij zijn draai vond bij zijn nieuwe werkgever, maar vervolgens ontbolsterde Vanaken helemaal als draaischijf van Blauw-Zwart. Met de Limburger als spelmaker begon Club Brugge aan een indrukwekkende prijzenjacht.

Doorheen de jaren werd Vanaken dan ook geregeld gelinkt aan een vertrek in Brugge. Maar ondanks de nodige interesse vanuit het buitenland, onder meer van West Ham United, bleef hij de club telkens trouw. En dus blijft het de vraag of hij wel mee zou kunnen bij een ploeg als CL-opponent Aston Villa.

Fysiek veeleisende PL

Ook bij de podcast Sjotcast boog men zich over deze vraag. "Bij momenten denk je: 'ja, zet hem nu op het middenveld van Villa en hij draait geruisloos mee'. Maar op momenten dat er echt gedrukt werd gezet, heeft hij een paar keer de bal verloren op cruciale posities. En in de Premier League is dat natuurlijk elke week. Zou het dan te snel gaan voor Vanaken? Daar ben ik nog niet uit", analyseerde GvA-journalist Koen Frans.

Zijn collega en host Yanko Beeckman stelt dan weer dat Vanaken zeker zijn plaats zou hebben in Engeland, maar dan wel bij een ploeg die behoorlijk dominant voetbalt en zelf het spel maakt. "In de Premier League gaat het vaker op en af, dat zou lastiger zijn. Maar bij een ploeg die dominant speelt, zoals Aston Villa bijvoorbeeld, zou het wel kunnen denk ik. Ik zie er hem niet meedraaien bij een laagvlieger, maar bij Villa zie ik het wel lukken", aldus Beeckman.

Zou Vanaken meekunnen in de Premier League?

Meest recent

Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

1
1
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

1
1
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

14
14
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

5
5
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

59
59
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

54
54
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

41
41
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

16
16
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

107
107
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

221
221
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

104
104
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

235
235
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

58
58
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58

Meer sportnieuws