Vraagteken Vanaken: "Is Premier League te snel voor hem?"

door
Vraagteken Vanaken:

Club Brugge maakte deze week indruk door met 1-0 te winnen van Aston Villa. Het was Hans Vanaken die voor het enige doelpunt zorgde na een veelbesproken strafschop, waardoor hij de vijfde Belg ooit werd met minstens 10 goals in de Champions League. Het blijft dan ook opvallend dat hij nooit naar het buitenland trok.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. De West-Vlamingen telden zo'n 4 miljoen euro neer om de spelmaker weg te plukken uit het Daknam-stadion. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet.

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Prijzenpakker zonder transfer

Door de concurrentie van onder meer Victor Vazquez duurde het eventjes alvorens hij zijn draai vond bij zijn nieuwe werkgever, maar vervolgens ontbolsterde Vanaken helemaal als draaischijf van Blauw-Zwart. Met de Limburger als spelmaker begon Club Brugge aan een indrukwekkende prijzenjacht.

Doorheen de jaren werd Vanaken dan ook geregeld gelinkt aan een vertrek in Brugge. Maar ondanks de nodige interesse vanuit het buitenland, onder meer van West Ham United, bleef hij de club telkens trouw. En dus blijft het de vraag of hij wel mee zou kunnen bij een ploeg als CL-opponent Aston Villa.

Fysiek veeleisende PL

Ook bij de podcast Sjotcast boog men zich over deze vraag. "Bij momenten denk je: 'ja, zet hem nu op het middenveld van Villa en hij draait geruisloos mee'. Maar op momenten dat er echt gedrukt werd gezet, heeft hij een paar keer de bal verloren op cruciale posities. En in de Premier League is dat natuurlijk elke week. Zou het dan te snel gaan voor Vanaken? Daar ben ik nog niet uit", analyseerde GvA-journalist Koen Frans.

Zijn collega en host Yanko Beeckman stelt dan weer dat Vanaken zeker zijn plaats zou hebben in Engeland, maar dan wel bij een ploeg die behoorlijk dominant voetbalt en zelf het spel maakt. "In de Premier League gaat het vaker op en af, dat zou lastiger zijn. Maar bij een ploeg die dominant speelt, zoals Aston Villa bijvoorbeeld, zou het wel kunnen denk ik. Ik zie er hem niet meedraaien bij een laagvlieger, maar bij Villa zie ik het wel lukken", aldus Beeckman.

Zou Vanaken meekunnen in de Premier League?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

29
29
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

114
114
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

84
84
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

117
117
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

158
158
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

202
202
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

339
339
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

157
157
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

233
233
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

122
122
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

530
530
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

499
499

Meer sportnieuws