Zetterberg ziet goud bij Anderlecht: "Hij heeft alles voor grote carrière"

674
Zetterberg ziet goud bij Anderlecht:

Afgelopen maandag maakte de Pro League de eerste tien leden van de 'Hall of Fame' bekend. Ook Pär Zetterberg mocht deze eer ontvangen. In de marge daarvan liet de Zweed bij RTBF zijn licht nog eens schijnen op zijn ex-club RSC Anderlecht.

Zetterberg werd destijds als jonge knaap naar Brussel gehaald. Bij Anderlecht kreeg hij voldoende tijd om zich in de schaduw te ontwikkelen, toch verliep zijn overstap naar de eerste ploeg behoorlijk moeizaam. En dus werd de Zweed uitgeleend aan Charleroi. Daar ontbolsterde hij helemaal, om vervolgens door de grote poort terug te keren naar zijn moederclub.

Vervolgens groeide Zetterberg uit tot een ware clublegende bij Paars-Wit. Tijdens zijn twee ambtstermijnen namens Anderlecht hielp de spelmaker zijn club aan onder meer zes landstitels en enkele andere trofeëen. Daarnaast won hij zelf twee Gouden Schoenen en werd de Zweed een drietal keer verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

Terug naar nummer één

Maar inmiddels zijn de tijden veranderd. Toen Zetterberg het mooie weer maakte in het huidige Lotto Park, was Anderlecht nog dé toonaangevende club in het Belgische voetbal. Die status is de recordkampioen inmiddels toch al een tijdje kwijt. Het feit dat de laatste grote prijs dateert van alweer 2017, is veelzeggend voor het verval van de club.

En ook in het huidige seizoen liet RSCA al heel wat steken vallen. Desondanks is Zetterberg zeker nog niet wanhopig. "Momenteel hebben we een bepaalde achterstand, maar het is ook een feit dat we vorig seizoen dicht bij de landstitel waren. We hebben het toen in de allerlaatste wedstrijden laten liggen. Ik hoop dat we in de nabije toekomst weer de nummer één worden", klinkt het bij RTBF.

Grote fan van Stroeykens

Anderlecht heeft wel niet meer de surplus aan kwaliteit in de selectie die er in de periode van Zetterberg wel was. Al lopen er nog steeds voldoende talenten rond. Zo is de Zweed zelf erg gecharmeerd door Mario Stroeykens, die dit seizoen helemaal ontbolstert. "Ik vind dat Stroeykens bezig is aan een erg goed begin van het seizoen. Hij is nog jong, een kind van de club en heeft volgens mij alles om een grote carrière te maken", klinkt het vol lof.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

43
43
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

48
48
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

414
414
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

132
132
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

115
115
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

94
94
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

121
121
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

54
54
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

230
230
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

511
511
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

46
46
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

196
196
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

116
116
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

104
104
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

177
177
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

239
239
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

449
449
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

931
931
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

305
305
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

429
429
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

289
289

Meer sportnieuws