Zetterberg ziet goud bij Anderlecht: "Hij heeft alles voor grote carrière"

door
Zetterberg ziet goud bij Anderlecht:

Afgelopen maandag maakte de Pro League de eerste tien leden van de 'Hall of Fame' bekend. Ook Pär Zetterberg mocht deze eer ontvangen. In de marge daarvan liet de Zweed bij RTBF zijn licht nog eens schijnen op zijn ex-club RSC Anderlecht.

Zetterberg werd destijds als jonge knaap naar Brussel gehaald. Bij Anderlecht kreeg hij voldoende tijd om zich in de schaduw te ontwikkelen, toch verliep zijn overstap naar de eerste ploeg behoorlijk moeizaam. En dus werd de Zweed uitgeleend aan Charleroi. Daar ontbolsterde hij helemaal, om vervolgens door de grote poort terug te keren naar zijn moederclub.

Vervolgens groeide Zetterberg uit tot een ware clublegende bij Paars-Wit. Tijdens zijn twee ambtstermijnen namens Anderlecht hielp de spelmaker zijn club aan onder meer zes landstitels en enkele andere trofeëen. Daarnaast won hij zelf twee Gouden Schoenen en werd de Zweed een drietal keer verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

LEES OOK: Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Terug naar nummer één

Maar inmiddels zijn de tijden veranderd. Toen Zetterberg het mooie weer maakte in het huidige Lotto Park, was Anderlecht nog dé toonaangevende club in het Belgische voetbal. Die status is de recordkampioen inmiddels toch al een tijdje kwijt. Het feit dat de laatste grote prijs dateert van alweer 2017, is veelzeggend voor het verval van de club.

En ook in het huidige seizoen liet RSCA al heel wat steken vallen. Desondanks is Zetterberg zeker nog niet wanhopig. "Momenteel hebben we een bepaalde achterstand, maar het is ook een feit dat we vorig seizoen dicht bij de landstitel waren. We hebben het toen in de allerlaatste wedstrijden laten liggen. Ik hoop dat we in de nabije toekomst weer de nummer één worden", klinkt het bij RTBF.

Grote fan van Stroeykens

Anderlecht heeft wel niet meer de surplus aan kwaliteit in de selectie die er in de periode van Zetterberg wel was. Al lopen er nog steeds voldoende talenten rond. Zo is de Zweed zelf erg gecharmeerd door Mario Stroeykens, die dit seizoen helemaal ontbolstert. "Ik vind dat Stroeykens bezig is aan een erg goed begin van het seizoen. Hij is nog jong, een kind van de club en heeft volgens mij alles om een grote carrière te maken", klinkt het vol lof.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

48
48
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

24
24
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

184
184
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

25
25
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

53
53
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

107
107
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

92
92
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

257
257
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

259
259
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1168
1168
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

493
493
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

144
144
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

589
589
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

333
333
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

359
359
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

235
235
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

302
302
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

319
319
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

457
457
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

512
512
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

257
257
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

101
101
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

511
511

Meer sportnieuws