Zetterberg ziet goud bij Anderlecht: "Hij heeft alles voor grote carrière"

door
Zetterberg ziet goud bij Anderlecht:

Afgelopen maandag maakte de Pro League de eerste tien leden van de 'Hall of Fame' bekend. Ook Pär Zetterberg mocht deze eer ontvangen. In de marge daarvan liet de Zweed bij RTBF zijn licht nog eens schijnen op zijn ex-club RSC Anderlecht.

Zetterberg werd destijds als jonge knaap naar Brussel gehaald. Bij Anderlecht kreeg hij voldoende tijd om zich in de schaduw te ontwikkelen, toch verliep zijn overstap naar de eerste ploeg behoorlijk moeizaam. En dus werd de Zweed uitgeleend aan Charleroi. Daar ontbolsterde hij helemaal, om vervolgens door de grote poort terug te keren naar zijn moederclub.

Vervolgens groeide Zetterberg uit tot een ware clublegende bij Paars-Wit. Tijdens zijn twee ambtstermijnen namens Anderlecht hielp de spelmaker zijn club aan onder meer zes landstitels en enkele andere trofeëen. Daarnaast won hij zelf twee Gouden Schoenen en werd de Zweed een drietal keer verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

LEES OOK: Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

Terug naar nummer één

Maar inmiddels zijn de tijden veranderd. Toen Zetterberg het mooie weer maakte in het huidige Lotto Park, was Anderlecht nog dé toonaangevende club in het Belgische voetbal. Die status is de recordkampioen inmiddels toch al een tijdje kwijt. Het feit dat de laatste grote prijs dateert van alweer 2017, is veelzeggend voor het verval van de club.

En ook in het huidige seizoen liet RSCA al heel wat steken vallen. Desondanks is Zetterberg zeker nog niet wanhopig. "Momenteel hebben we een bepaalde achterstand, maar het is ook een feit dat we vorig seizoen dicht bij de landstitel waren. We hebben het toen in de allerlaatste wedstrijden laten liggen. Ik hoop dat we in de nabije toekomst weer de nummer één worden", klinkt het bij RTBF.

Grote fan van Stroeykens

Anderlecht heeft wel niet meer de surplus aan kwaliteit in de selectie die er in de periode van Zetterberg wel was. Al lopen er nog steeds voldoende talenten rond. Zo is de Zweed zelf erg gecharmeerd door Mario Stroeykens, die dit seizoen helemaal ontbolstert. "Ik vind dat Stroeykens bezig is aan een erg goed begin van het seizoen. Hij is nog jong, een kind van de club en heeft volgens mij alles om een grote carrière te maken", klinkt het vol lof.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

3
3
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

15
15
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

18
18
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

67
67
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

45
45
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

70
70
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

462
462
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

82
82
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

374
374
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

56
56
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

485
485
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

69
69
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

113
113
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

226
226
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

114
114
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

105
105
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

132
132
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

190
190
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

252
252
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

98
98
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

570
570
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

184
184
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

182
182

Meer sportnieuws