Zetterberg ziet goud bij Anderlecht: "Hij heeft alles voor grote carrière"

door
Zetterberg ziet goud bij Anderlecht:

Afgelopen maandag maakte de Pro League de eerste tien leden van de 'Hall of Fame' bekend. Ook Pär Zetterberg mocht deze eer ontvangen. In de marge daarvan liet de Zweed bij RTBF zijn licht nog eens schijnen op zijn ex-club RSC Anderlecht.

Zetterberg werd destijds als jonge knaap naar Brussel gehaald. Bij Anderlecht kreeg hij voldoende tijd om zich in de schaduw te ontwikkelen, toch verliep zijn overstap naar de eerste ploeg behoorlijk moeizaam. En dus werd de Zweed uitgeleend aan Charleroi. Daar ontbolsterde hij helemaal, om vervolgens door de grote poort terug te keren naar zijn moederclub.

Vervolgens groeide Zetterberg uit tot een ware clublegende bij Paars-Wit. Tijdens zijn twee ambtstermijnen namens Anderlecht hielp de spelmaker zijn club aan onder meer zes landstitels en enkele andere trofeëen. Daarnaast won hij zelf twee Gouden Schoenen en werd de Zweed een drietal keer verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

LEES OOK: 'Uitverkoop Anderlecht ingezet: minstens één grote naam weg'

Terug naar nummer één

Maar inmiddels zijn de tijden veranderd. Toen Zetterberg het mooie weer maakte in het huidige Lotto Park, was Anderlecht nog dé toonaangevende club in het Belgische voetbal. Die status is de recordkampioen inmiddels toch al een tijdje kwijt. Het feit dat de laatste grote prijs dateert van alweer 2017, is veelzeggend voor het verval van de club.

En ook in het huidige seizoen liet RSCA al heel wat steken vallen. Desondanks is Zetterberg zeker nog niet wanhopig. "Momenteel hebben we een bepaalde achterstand, maar het is ook een feit dat we vorig seizoen dicht bij de landstitel waren. We hebben het toen in de allerlaatste wedstrijden laten liggen. Ik hoop dat we in de nabije toekomst weer de nummer één worden", klinkt het bij RTBF.

Grote fan van Stroeykens

Anderlecht heeft wel niet meer de surplus aan kwaliteit in de selectie die er in de periode van Zetterberg wel was. Al lopen er nog steeds voldoende talenten rond. Zo is de Zweed zelf erg gecharmeerd door Mario Stroeykens, die dit seizoen helemaal ontbolstert. "Ik vind dat Stroeykens bezig is aan een erg goed begin van het seizoen. Hij is nog jong, een kind van de club en heeft volgens mij alles om een grote carrière te maken", klinkt het vol lof.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

45
45
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

129
129
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

268
268
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

90
90
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

378
378
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

87
87
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

599
599
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

220
220
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

186
186
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

408
408
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

67
67
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

280
280
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

365
365
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

842
842
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

669
669
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

385
385

Meer sportnieuws