Zetterberg ziet goud bij Anderlecht: "Hij heeft alles voor grote carrière"

door
Zetterberg ziet goud bij Anderlecht:

Afgelopen maandag maakte de Pro League de eerste tien leden van de 'Hall of Fame' bekend. Ook Pär Zetterberg mocht deze eer ontvangen. In de marge daarvan liet de Zweed bij RTBF zijn licht nog eens schijnen op zijn ex-club RSC Anderlecht.

Zetterberg werd destijds als jonge knaap naar Brussel gehaald. Bij Anderlecht kreeg hij voldoende tijd om zich in de schaduw te ontwikkelen, toch verliep zijn overstap naar de eerste ploeg behoorlijk moeizaam. En dus werd de Zweed uitgeleend aan Charleroi. Daar ontbolsterde hij helemaal, om vervolgens door de grote poort terug te keren naar zijn moederclub.

Vervolgens groeide Zetterberg uit tot een ware clublegende bij Paars-Wit. Tijdens zijn twee ambtstermijnen namens Anderlecht hielp de spelmaker zijn club aan onder meer zes landstitels en enkele andere trofeëen. Daarnaast won hij zelf twee Gouden Schoenen en werd de Zweed een drietal keer verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

LEES OOK: "Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

Terug naar nummer één

Maar inmiddels zijn de tijden veranderd. Toen Zetterberg het mooie weer maakte in het huidige Lotto Park, was Anderlecht nog dé toonaangevende club in het Belgische voetbal. Die status is de recordkampioen inmiddels toch al een tijdje kwijt. Het feit dat de laatste grote prijs dateert van alweer 2017, is veelzeggend voor het verval van de club.

En ook in het huidige seizoen liet RSCA al heel wat steken vallen. Desondanks is Zetterberg zeker nog niet wanhopig. "Momenteel hebben we een bepaalde achterstand, maar het is ook een feit dat we vorig seizoen dicht bij de landstitel waren. We hebben het toen in de allerlaatste wedstrijden laten liggen. Ik hoop dat we in de nabije toekomst weer de nummer één worden", klinkt het bij RTBF.

Grote fan van Stroeykens

Anderlecht heeft wel niet meer de surplus aan kwaliteit in de selectie die er in de periode van Zetterberg wel was. Al lopen er nog steeds voldoende talenten rond. Zo is de Zweed zelf erg gecharmeerd door Mario Stroeykens, die dit seizoen helemaal ontbolstert. "Ik vind dat Stroeykens bezig is aan een erg goed begin van het seizoen. Hij is nog jong, een kind van de club en heeft volgens mij alles om een grote carrière te maken", klinkt het vol lof.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

5
5
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

22
22
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

115
115
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

66
66
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

116
116
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

144
144
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

328
328
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

242
242
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

73
73
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

592
592
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

200
200
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

232
232
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

96
96
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

54
54
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

168
168
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

510
510
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

218
218
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

98
98
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

430
430
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

540
540
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

217
217
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

740
740
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

206
206

Meer sportnieuws