Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

door
Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

De Pro League begon de zoektocht naar legendes om in de ‘Hall of Fame’ van het Belgisch voetbal toe te voegen. Er zijn nu elf namen bekendgemaakt die voor het eerst worden geëerd. Vanaf 2025 zullen telkens twee spelers worden toegevoegd.

Vincent Kompany, Pär Zetterberg en Luc Nilis (Anderlecht). Jan Ceulemans en Franky Van der Elst (Club Brugge). Wesley Sonck en Thomas Buffel (KRC Genk). Jean-Marie Pfaff (SK Beveren). Eric Gerets en Aline Zeler (Standard). En Michel Preud’homme (KV Mechelen) zijn de eerste elf HOF-namen.

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

Stemmen op legendes

Clubs én fans konden stemmen op de legendes. Er werd gekozen uit een lijst van 57 namen. Enzo Scifo, Branko Strupar, Gert Verheyen en de Nederlander Robbie Rensenbrink vielen nipt uit de top 10. Uiteindelijk brachten meer dan 40.000 supporter een stem uit. De top 3 bestond uit Ceulemans, Preud’homme en Kompany (willekeurige volgorde), maar het aantal stemmen werd niet bekendgemaakt, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Ceulemans maakte furore bij Club Brugge en pakte drie landstitels. In totaal speelde hij 517 matchen op het hoogste niveau en daarin scoorde hij 229. Ceulemans werd ook drie keer verkozen tot Gouden Schoen (1980, 1985 en 1986). Preud’homme is een werelddoelman die bij KV Mechelen en Standard speelde. Bij eerstgenoemde won hij de titel en Europacup II. Als goalie werd hij twee keer Gouden Schoen (1987 en 1989).

Recent icoon

De meest recente legende in de top 3 is Vincent Kompany. De verdediger speelde ook opvallend minder dan de rest met 88 wedstrijden. Hij pakte bij RSC Anderlecht twee titels vooraleer hij naar HSV trok en uiteindelijk de aanvoerder van Man City én de Rode Duivels werd. In 2005 werd Kompany verkozen als Gouden Schoen. Momenteel is Vince the Prince de hoofdtrainer van Bayern München.

Terechte namen voor in de Hall of Fame?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

9
9
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

53
53
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

25
25
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

265
265
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

90
90
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

100
100
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

255
255
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

72
72
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

96
96
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

141
141
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

175
175
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

212
212
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1114
1114
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

141
141
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

331
331
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

399
399
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

251
251
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

323
323
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

125
125
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

93
93
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

572
572
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws