Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

201 stemmen
Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

De Pro League begon de zoektocht naar legendes om in de ‘Hall of Fame’ van het Belgisch voetbal toe te voegen. Er zijn nu elf namen bekendgemaakt die voor het eerst worden geëerd. Vanaf 2025 zullen telkens twee spelers worden toegevoegd.

Vincent Kompany, Pär Zetterberg en Luc Nilis (Anderlecht). Jan Ceulemans en Franky Van der Elst (Club Brugge). Wesley Sonck en Thomas Buffel (KRC Genk). Jean-Marie Pfaff (SK Beveren). Eric Gerets en Aline Zeler (Standard). En Michel Preud’homme (KV Mechelen) zijn de eerste elf HOF-namen.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Stemmen op legendes

Clubs én fans konden stemmen op de legendes. Er werd gekozen uit een lijst van 57 namen. Enzo Scifo, Branko Strupar, Gert Verheyen en de Nederlander Robbie Rensenbrink vielen nipt uit de top 10. Uiteindelijk brachten meer dan 40.000 supporter een stem uit. De top 3 bestond uit Ceulemans, Preud’homme en Kompany (willekeurige volgorde), maar het aantal stemmen werd niet bekendgemaakt, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Ceulemans maakte furore bij Club Brugge en pakte drie landstitels. In totaal speelde hij 517 matchen op het hoogste niveau en daarin scoorde hij 229. Ceulemans werd ook drie keer verkozen tot Gouden Schoen (1980, 1985 en 1986). Preud’homme is een werelddoelman die bij KV Mechelen en Standard speelde. Bij eerstgenoemde won hij de titel en Europacup II. Als goalie werd hij twee keer Gouden Schoen (1987 en 1989).

Recent icoon

De meest recente legende in de top 3 is Vincent Kompany. De verdediger speelde ook opvallend minder dan de rest met 88 wedstrijden. Hij pakte bij RSC Anderlecht twee titels vooraleer hij naar HSV trok en uiteindelijk de aanvoerder van Man City én de Rode Duivels werd. In 2005 werd Kompany verkozen als Gouden Schoen. Momenteel is Vince the Prince de hoofdtrainer van Bayern München.

Terechte namen voor in de Hall of Fame?

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op 18-jarige flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

39
39
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

107
107
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

33
33
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

417
417
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

301
301
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

100
100
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

333
333
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

323
323
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

53
53
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

75
75
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

133
133
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

46
46
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

421
421
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

411
411
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

139
139
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

65
65
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

571
571
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

125
125
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

138
138
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

169
169
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

161
161
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

460
460

Meer sportnieuws