Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

door
Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

De Pro League begon de zoektocht naar legendes om in de ‘Hall of Fame’ van het Belgisch voetbal toe te voegen. Er zijn nu elf namen bekendgemaakt die voor het eerst worden geëerd. Vanaf 2025 zullen telkens twee spelers worden toegevoegd.

Vincent Kompany, Pär Zetterberg en Luc Nilis (Anderlecht). Jan Ceulemans en Franky Van der Elst (Club Brugge). Wesley Sonck en Thomas Buffel (KRC Genk). Jean-Marie Pfaff (SK Beveren). Eric Gerets en Aline Zeler (Standard). En Michel Preud’homme (KV Mechelen) zijn de eerste elf HOF-namen.

LEES OOK: Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

Stemmen op legendes

Clubs én fans konden stemmen op de legendes. Er werd gekozen uit een lijst van 57 namen. Enzo Scifo, Branko Strupar, Gert Verheyen en de Nederlander Robbie Rensenbrink vielen nipt uit de top 10. Uiteindelijk brachten meer dan 40.000 supporter een stem uit. De top 3 bestond uit Ceulemans, Preud’homme en Kompany (willekeurige volgorde), maar het aantal stemmen werd niet bekendgemaakt, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Ceulemans maakte furore bij Club Brugge en pakte drie landstitels. In totaal speelde hij 517 matchen op het hoogste niveau en daarin scoorde hij 229. Ceulemans werd ook drie keer verkozen tot Gouden Schoen (1980, 1985 en 1986). Preud’homme is een werelddoelman die bij KV Mechelen en Standard speelde. Bij eerstgenoemde won hij de titel en Europacup II. Als goalie werd hij twee keer Gouden Schoen (1987 en 1989).

Recent icoon

De meest recente legende in de top 3 is Vincent Kompany. De verdediger speelde ook opvallend minder dan de rest met 88 wedstrijden. Hij pakte bij RSC Anderlecht twee titels vooraleer hij naar HSV trok en uiteindelijk de aanvoerder van Man City én de Rode Duivels werd. In 2005 werd Kompany verkozen als Gouden Schoen. Momenteel is Vince the Prince de hoofdtrainer van Bayern München.

Terechte namen voor in de Hall of Fame?

Meest recent

CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

0
0
Toekomstsignaal? Viertal ontbreekt in wedstrijdselectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

52
52
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

127
127
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

155
155
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

173
173
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

211
211
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

40
40
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

346
346
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

592
592
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

220
220
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

248
248
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

59
59
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

119
119
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

317
317
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

328
328
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

200
200
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

28
28
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

198
198
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

358
358
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

377
377
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

120
120
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

362
362
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

275
275
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

216
216

Meer sportnieuws