Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

door
Tien legendes opgenomen in Hall of Fame van Pro League

De Pro League begon de zoektocht naar legendes om in de ‘Hall of Fame’ van het Belgisch voetbal toe te voegen. Er zijn nu elf namen bekendgemaakt die voor het eerst worden geëerd. Vanaf 2025 zullen telkens twee spelers worden toegevoegd.

Vincent Kompany, Pär Zetterberg en Luc Nilis (Anderlecht). Jan Ceulemans en Franky Van der Elst (Club Brugge). Wesley Sonck en Thomas Buffel (KRC Genk). Jean-Marie Pfaff (SK Beveren). Eric Gerets en Aline Zeler (Standard). En Michel Preud’homme (KV Mechelen) zijn de eerste elf HOF-namen.

LEES OOK: KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

Stemmen op legendes

Clubs én fans konden stemmen op de legendes. Er werd gekozen uit een lijst van 57 namen. Enzo Scifo, Branko Strupar, Gert Verheyen en de Nederlander Robbie Rensenbrink vielen nipt uit de top 10. Uiteindelijk brachten meer dan 40.000 supporter een stem uit. De top 3 bestond uit Ceulemans, Preud’homme en Kompany (willekeurige volgorde), maar het aantal stemmen werd niet bekendgemaakt, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Ceulemans maakte furore bij Club Brugge en pakte drie landstitels. In totaal speelde hij 517 matchen op het hoogste niveau en daarin scoorde hij 229. Ceulemans werd ook drie keer verkozen tot Gouden Schoen (1980, 1985 en 1986). Preud’homme is een werelddoelman die bij KV Mechelen en Standard speelde. Bij eerstgenoemde won hij de titel en Europacup II. Als goalie werd hij twee keer Gouden Schoen (1987 en 1989).

Recent icoon

De meest recente legende in de top 3 is Vincent Kompany. De verdediger speelde ook opvallend minder dan de rest met 88 wedstrijden. Hij pakte bij RSC Anderlecht twee titels vooraleer hij naar HSV trok en uiteindelijk de aanvoerder van Man City én de Rode Duivels werd. In 2005 werd Kompany verkozen als Gouden Schoen. Momenteel is Vince the Prince de hoofdtrainer van Bayern München.

Terechte namen voor in de Hall of Fame?

Meest recent

"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

61
61
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

24
24
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

87
87
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

84
84
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

47
47
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

25
25
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

241
241
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

38
38
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

38
38
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

204
204
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

104
104
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

255
255
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

199
199
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

243
243
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

577
577
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

274
274
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

143
143
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

488
488
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

207
207
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

494
494
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

28
28

Meer sportnieuws