'Vertrek bepaald: titularis naar uitgang bij Club Brugge'

door
'Vertrek bepaald: titularis naar uitgang bij Club Brugge'

Club Brugge lijkt een relatief kalme wintermercato tegemoet te gaan. De kern van coach Nicky Hayen lijkt voldoende sterk om te strijden op verschillende fronten en vooralsnog staan geen grote uitgaande transfers gepland. Daar zal het na het seizoen evenwel verandering in komen.

De regerende landskampioen deed tijdens de voorbije jaren heel wat mooie zaken op de transfermarkt. Zo werd telkens een selectie gekneed die in staat was om minstens mee te strijden voor de prijzen. Maar vooral aan uitgaande zijde rondde Club verschillende indrukwekkende deals af, de ene recordsom na de andere werd binnengerijfd.

LEES OOK: Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Skov Olsen op vertrekken

En Blauw-Zwart is nog lang niet uitverkocht. Zomeraanwinsten Ardon Jashari en Christos Tzolis zullen op termijn ongetwijfeld een flinke meerwaarde opbrengen, net zoals de ontbolsterde Joel Ordoñez. Om maar te zwijgen van doorgebroken jeugdproducten als Maxim De Cuyper en Joaquin Seys.

Maar de eerstvolgende grote uitgaande transfer zou wel eens die van Andreas Skov Olsen kunnen worden. Aanvankelijk leek de Deen afgelopen zomer al op weg naar de uitgang. Maar ondanks een laat offensief van Feyenoord, besloot Club om de aanvaller toch aan boord te houden. Daar lijkt na het seizoen evenwel verandering in te komen.

Laatste contractjaar in zicht

Niet dat Skov Olsen, die zelf ook op een nieuwe stap zou azen, dusdanig goed speelt dat hij niet meer te houden zal zijn. Integendeel, de international heeft het al wekenlang bijzonder lastig om zijn beste niveau op constante basis vast te houden. Maar vooral zijn contractsituatie dwingt de Brugse sportieve leiding om een vertrek stilaan voor te bereiden.

Zo gaat de flankaanvaller komende zomer het laatste jaar van zijn overeenkomst in. Volgens analist Franky Van der Elst is de situatie dan ook duidelijk. "Eigenlijk moet hij komende zomer vertrekken. Zijn contract loopt af in 2026 en ik zie hem niet nóg eens verlengen", klinkt het bij Het Nieuwsblad. Afwachten dus welke clubs zich in de komende maanden zullen melden.

Bij een goed bod moet Club hem in januari al laten gaan ...

Meest recent

Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

8
8
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

30
30
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

67
67
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

44
44
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

76
76
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

93
93
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

133
133
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

136
136
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

283
283
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

201
201
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

328
328
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

148
148
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

159
159
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

96
96
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

215
215
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

830
830
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

216
216
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

554
554
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

377
377
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

216
216
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

272
272
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

169
169
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

546
546
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

403
403

Meer sportnieuws