'Code rood bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

2463 stemmen
'Code rood bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Club Brugge boekte woensdag een erg fraaie 1-0 zege tegen Aston Villa. Achteraf waren de uitblinkers langs Blauw-Zwarte zijde dan ook haast niet op één hand te tellen. Al viel één sleutelfiguur van de landskampioen toch enigszins door de mand.

Tenslotte had zowat iedereen veel meer verwacht van Andreas Skov Olsen, die er alweer niet echt in slaagde om zijn stempel te drukken. De 24-jarige Deen geeft volgens Nicky Hayen zelf ook toe dat hij momenteel achter zijn beste vorm aanhinkt. Club hoopt alvast dat Skov Olsen zijn niveau snel weer opkrikt. Niet alleen uit sportieve, maar ook omwille van financiële afwegingen.

LEES OOK: ‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Skov Olsen wil weg

Nadat er de voorbije jaren al geregeld werd gespeculeerd over een transfer dreigt de exit van de 35-voudig international namelijk alsmaar dichterbij te komen. Zo ligt Skov Olsen nog maar tot medio 2026 vast in Jan Breydel. Indien men daar nog de jackpot wil vangen voor de flankaanvaller, voor wie Club destijds zelf zo'n 6,5 miljoen betaalde, lijkt het dus stilaan nu of nooit te worden.

Zelf zou Skov Olsen ook openstaan voor een nieuwe uitdaging. "Helaas is hij in een verstandshuwelijk met Club beland. Met zijn lichaam is hij nog in Brugge, met zijn gedachten zit ie al even elders en telt hij de dagen af", klinkt het in Het Laatste Nieuws, dat wel opmerkt hoe de linkspoot tegen Aston Villa plichtbewust zijn defensieve werk opknapte. Niet echt zijn specialiteit nochtans.

Jackpot voor Club?

Ook van onder andere Hein Vanhaezebrouck krijgt Skov Olsen daarvoor een pluim, al vond hij de winger eveneens een van de weinige dissonanten in balbezit. Zoals wel vaker verdeelde de prestatie van de winger dus de meningen. Dat blijkt ook bij de scouts uit het buitenland het geval. Ondanks zijn fraaie statistieken bleek Feyenoord afgelopen zomer de enige concrete gegadigde.

De vraag is dus wie er straks interesse zal tonen in Skov Olsen, tot dusver goed voor 46 treffers en 26 assists in 114 optredens voor Blauw-Zwart. Straffe cijfers die volgens Club een prijskaartje van minstens 20 miljoen rechtvaardigen, een tweetal miljoen meer dan zijn geschatte marktwaarde. Afwachten of er iemand bereid blijkt om zo diep in de buidel te tasten voor het eeuwige enigma.

Hoeveel is Skov Olsen volgens u waard?

Meest recent

Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

26
26
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

23
23
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

43
43
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

199
199
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

104
104
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

236
236
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

406
406
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

352
352
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

42
42
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

632
632
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

349
349
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

52
52
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

498
498
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

456
456
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

301
301
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

154
154
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

382
382
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

42
42
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

148
148
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

371
371
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

518
518
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

417
417
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

387
387

Meer sportnieuws