Tienkoppig Cercle houdt groen-zwarte muur recht in Linz

door
Tienkoppig Cercle houdt groen-zwarte muur recht in Linz

Na de afgang op Vikingur, heeft Cercle Brugge aangeknoopt met een verdienstelijk resultaat in Europa. Zo hield de Vereniging donderdagavond een punt over aan het bezoek aan LASK Linz. Kévin Denkey kreeg vlak voor rust nochtans een strenge rode kaart.

Groen-Zwart was met een monsterzege tegen FC Lugano aan zijn eerste campagne in de Conference League begonnen. Maar tijdens de tweede speeldag besloot Groen-Zwart met een veredelde B-ploeg naar Vikingur afgereisd. Die beslissing leidde tot een pijnlijke nederlaag in IJsland en heel wat kritiek.

LEES OOK: Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Opnieuw met gekende namen

De Bruggelingen hadden hun lesje echter geleerd na dat debacle. Zo werd deze naar Oostenrijk doorgereisd met de 'normale' selectie. Coach Muslic bracht dit keer ook verschillende vaste sterkhouders aan de aftrap. En dat bleek ook nodig voor Groen-Zwart.

Het was namelijk LASK dat het beste aan de partij begon en voor de eerste tegenprikjes kon zorgen. Delanghe moest enkele keren gepast ingrijpen. Naarmate de eerste helft vorderde, staken echter ook de Bruggelingen het neus aan de venster. Met name Somers was dichtbij de 0-1.

Streng rood voor Denkey

Vlak voor rust liep het echter helemaal fout. Denkey liet zijn arm te nadrukkelijk hangen bij een lichtduel en raakte zijn tegenstander per ongeluk in het gezicht. De arbitrage besloot hem echter toch een tweede gele kaart te geven. En dus moest Cercle de volledige tweede helft met een man minder afwerken.

Muslic moest dus bijsturen tijdens de rust. Dat deed hij ook op gepaste wijze. Zo zette de trainer een stevig defensief blok neer en daar beten de Oostenrijkers hun tanden op stuk. Defensief was de Vereniging in de tweede helft amper nog op een foutje te betrappen.

Defensief sterk Cercle

Op aanvallend vlak kwam Cercle er wel totaal niet meer uit. En tegen het slot van de wedstrijd kreeg de thuisploeg nog enkele kansjes, toch hielden de West-Vlamingen uiteindelijk stand. Een erg verdienstelijk punt dus voor de Vereniging. Met 4 op 9 mogen de Bruggelingen ook blijven dromen van de volgende fase in de UECL.

Cercle gaat alsnog doorstoten in Europa ...

Meest recent

Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

14
14
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

43
43
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

124
124
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

63
63
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

46
46
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

394
394
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

89
89
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

283
283
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

484
484
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

300
300
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

348
348
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

365
365
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

59
59
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

420
420
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

72
72
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

73
73
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

86
86
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

246
246
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

250
250
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

447
447
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

191
191
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

315
315
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

205
205
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

76
76

Meer sportnieuws