Tienkoppig Cercle houdt groen-zwarte muur recht in Linz

door
Tienkoppig Cercle houdt groen-zwarte muur recht in Linz

Na de afgang op Vikingur, heeft Cercle Brugge aangeknoopt met een verdienstelijk resultaat in Europa. Zo hield de Vereniging donderdagavond een punt over aan het bezoek aan LASK Linz. Kévin Denkey kreeg vlak voor rust nochtans een strenge rode kaart.

Groen-Zwart was met een monsterzege tegen FC Lugano aan zijn eerste campagne in de Conference League begonnen. Maar tijdens de tweede speeldag besloot Groen-Zwart met een veredelde B-ploeg naar Vikingur afgereisd. Die beslissing leidde tot een pijnlijke nederlaag in IJsland en heel wat kritiek.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Opnieuw met gekende namen

De Bruggelingen hadden hun lesje echter geleerd na dat debacle. Zo werd deze naar Oostenrijk doorgereisd met de 'normale' selectie. Coach Muslic bracht dit keer ook verschillende vaste sterkhouders aan de aftrap. En dat bleek ook nodig voor Groen-Zwart.

Het was namelijk LASK dat het beste aan de partij begon en voor de eerste tegenprikjes kon zorgen. Delanghe moest enkele keren gepast ingrijpen. Naarmate de eerste helft vorderde, staken echter ook de Bruggelingen het neus aan de venster. Met name Somers was dichtbij de 0-1.

Streng rood voor Denkey

Vlak voor rust liep het echter helemaal fout. Denkey liet zijn arm te nadrukkelijk hangen bij een lichtduel en raakte zijn tegenstander per ongeluk in het gezicht. De arbitrage besloot hem echter toch een tweede gele kaart te geven. En dus moest Cercle de volledige tweede helft met een man minder afwerken.

Muslic moest dus bijsturen tijdens de rust. Dat deed hij ook op gepaste wijze. Zo zette de trainer een stevig defensief blok neer en daar beten de Oostenrijkers hun tanden op stuk. Defensief was de Vereniging in de tweede helft amper nog op een foutje te betrappen.

Defensief sterk Cercle

Op aanvallend vlak kwam Cercle er wel totaal niet meer uit. En tegen het slot van de wedstrijd kreeg de thuisploeg nog enkele kansjes, toch hielden de West-Vlamingen uiteindelijk stand. Een erg verdienstelijk punt dus voor de Vereniging. Met 4 op 9 mogen de Bruggelingen ook blijven dromen van de volgende fase in de UECL.

Cercle gaat alsnog doorstoten in Europa ...

Meest recent

Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

6
6
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

142
142
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

57
57
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

109
109
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

260
260
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

24
24
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

92
92
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

93
93
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

33
33
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

75
75
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

207
207
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

212
212
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

166
166
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

226
226
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

57
57
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

108
108
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

52
52
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

226
226
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

167
167
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

222
222
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

84
84
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

103
103
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

636
636
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

520
520
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

646
646

Meer sportnieuws