Tienkoppig Cercle houdt groen-zwarte muur recht in Linz

163 stemmen
Tienkoppig Cercle houdt groen-zwarte muur recht in Linz

Na de afgang op Vikingur, heeft Cercle Brugge aangeknoopt met een verdienstelijk resultaat in Europa. Zo hield de Vereniging donderdagavond een punt over aan het bezoek aan LASK Linz. Kévin Denkey kreeg vlak voor rust nochtans een strenge rode kaart.

Groen-Zwart was met een monsterzege tegen FC Lugano aan zijn eerste campagne in de Conference League begonnen. Maar tijdens de tweede speeldag besloot Groen-Zwart met een veredelde B-ploeg naar Vikingur afgereisd. Die beslissing leidde tot een pijnlijke nederlaag in IJsland en heel wat kritiek.

LEES OOK: ‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Opnieuw met gekende namen

De Bruggelingen hadden hun lesje echter geleerd na dat debacle. Zo werd deze naar Oostenrijk doorgereisd met de 'normale' selectie. Coach Muslic bracht dit keer ook verschillende vaste sterkhouders aan de aftrap. En dat bleek ook nodig voor Groen-Zwart.

Het was namelijk LASK dat het beste aan de partij begon en voor de eerste tegenprikjes kon zorgen. Delanghe moest enkele keren gepast ingrijpen. Naarmate de eerste helft vorderde, staken echter ook de Bruggelingen het neus aan de venster. Met name Somers was dichtbij de 0-1.

Streng rood voor Denkey

Vlak voor rust liep het echter helemaal fout. Denkey liet zijn arm te nadrukkelijk hangen bij een lichtduel en raakte zijn tegenstander per ongeluk in het gezicht. De arbitrage besloot hem echter toch een tweede gele kaart te geven. En dus moest Cercle de volledige tweede helft met een man minder afwerken.

Muslic moest dus bijsturen tijdens de rust. Dat deed hij ook op gepaste wijze. Zo zette de trainer een stevig defensief blok neer en daar beten de Oostenrijkers hun tanden op stuk. Defensief was de Vereniging in de tweede helft amper nog op een foutje te betrappen.

Defensief sterk Cercle

Op aanvallend vlak kwam Cercle er wel totaal niet meer uit. En tegen het slot van de wedstrijd kreeg de thuisploeg nog enkele kansjes, toch hielden de West-Vlamingen uiteindelijk stand. Een erg verdienstelijk punt dus voor de Vereniging. Met 4 op 9 mogen de Bruggelingen ook blijven dromen van de volgende fase in de UECL.

Cercle gaat alsnog doorstoten in Europa ...

Meest recent

'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

1
1
Nederlanders bejubelen Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

40
40
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

193
193
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

235
235
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

221
221
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

56
56
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

87
87
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

158
158
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

40
40
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

50
50
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

458
458
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

112
112
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

156
156
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

171
171
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

880
880
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

90
90
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

77
77
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

358
358
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

94
94
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

258
258
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

356
356

Meer sportnieuws