Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

door
Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

De afgelopen jaren werd onze competitie geregeld gegijzeld door allerlei juridische kwesties. Helaas dreigt het nu nog maar eens prijs te zijn. Tenslotte besloot Beerschot volgens Het Laatste Nieuws om naar het BAS te stappen.

Aanleiding daarvoor is de sanctie die de hekkensluiter kreeg opgelegd na de stopgezette derby tegen Antwerp, toen er vanuit het bezoekersvak meermaals vuurpijlen op het veld werden gegooid. Eerder geraakte al bekend dat de Beerschot-fans daardoor niet toegelaten zullen worden bij de eerstvolgende drie uitwedstrijden van hun club.

LEES OOK: Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

Beerschot trekt naar BAS

Woensdag voegde de Disciplinaire Raad van de KBVB daar echter een bijkomende maatregel aan toe. Tenslotte moet het sfeervak op het Kiel voor de volgende drie thuisduels eveneens gesloten blijven. Vooral die extra straf, die in theorie binnen twee weken van start gaat, werd niet echt gesmaakt door de achterban van de Mannekes.

En ook het bestuur kan daarvoor blijkbaar weinig begrip opbrengen. Zo kondigde Thorsten Theys, die het binnenkort wellicht voor bekeken houdt voor CEO, al aan bij het BAS sowieso beroep te zullen aantekenen tegen het in zijn ogen disproportionele verdict. Dat is volgens Het Laatste Nieuws ondertussen ook daadwerkelijk gebeurd.

Beroep werkt opschortend

"Beerschot gaat bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in beroep tegen de extra straf die hen gisteren is opgelegd door de Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal", klinkt het daar namelijk. Vermits daar pas over enkele maanden een uitspraak zal volgen worden de bovenvermelde sancties in afwachting voorlopig opgeschort.

Dat betekent dus dat de voltallige Beerschot-aanhang tot nader order gewoon welkom is, ook op verplaatsing. Het zouden wel eens drukke dagen kunnen worden voor het BAS, want hoewel het in principe niet meer mogelijk is om wedstrijden te laten herspelen krijgt ook de spookgoal van STVV tegen Standard mogelijk nog een staartje.

Beerschot gaat terecht in beroep

Meest recent

Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

9
9
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

40
40
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

54
54
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

29
29
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

270
270
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

201
201
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

196
196
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

229
229
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

356
356
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

516
516
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

107
107
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

564
564
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

229
229
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

234
234
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

271
271
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

152
152
Thibo Somers slaat stevig op tafel: grijpt Antwerp in?

Het rommelt ferm bij Royal Antwerp FC. The Great Old ging afgelopen speeldag weer onderuit en Stef ...

351
351
Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Memphis Depay verraste vriend en vijand door plotsklaps naar Brazilië te verkassen, maar in ...

60
60
Hayen ziet groot pijnpunt Barça: “Daar liggen kansen”

Club Brugge is de grote underdog tegen FC Barcelona. Nicky Hayen gaf een persconferentie voor de ...

94
94
Anderlecht en Lierse in diepe rouw: André De Nul overleden

RSC Anderlecht en Lierse zijn in diepe rouw gedompeld. Voormalige Rode Duivel André De Nul is ...

0
0
Oorlog bij DAZN: analisten vliegen elkaar naar de keel

Het is niet enkel oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecombedrijven, maar ook binnen de ...

501
501
Karetsas doet opmerkelijke onthulling bij KRC Genk

Konstantinos Karetsas zat even in een ferme dip bij KRC Genk. De afgelopen wedstrijden kwam de ...

159
159
Waarschuwing Barça: "Club Brugge is net als Atlético"

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart is uiteraard de ...

223
223
"Moeilijke periode KDB en gezin" - steun uit onverwachte hoek

Kevin De Bruyne zit in zak en as. De middenvelder was sterk begonnen bij Napoli, maar de Rode Duivel ...

195
195
KAA Gent verrast met duidelijk statement over Leko

KAA Gent wisselt sterke prestaties af met zwakke. De Buffalo’s wonnen twee wedstrijden op rij ...

386
386

Meer sportnieuws