Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

door
Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

De afgelopen jaren werd onze competitie geregeld gegijzeld door allerlei juridische kwesties. Helaas dreigt het nu nog maar eens prijs te zijn. Tenslotte besloot Beerschot volgens Het Laatste Nieuws om naar het BAS te stappen.

Aanleiding daarvoor is de sanctie die de hekkensluiter kreeg opgelegd na de stopgezette derby tegen Antwerp, toen er vanuit het bezoekersvak meermaals vuurpijlen op het veld werden gegooid. Eerder geraakte al bekend dat de Beerschot-fans daardoor niet toegelaten zullen worden bij de eerstvolgende drie uitwedstrijden van hun club.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Beerschot trekt naar BAS

Woensdag voegde de Disciplinaire Raad van de KBVB daar echter een bijkomende maatregel aan toe. Tenslotte moet het sfeervak op het Kiel voor de volgende drie thuisduels eveneens gesloten blijven. Vooral die extra straf, die in theorie binnen twee weken van start gaat, werd niet echt gesmaakt door de achterban van de Mannekes.

En ook het bestuur kan daarvoor blijkbaar weinig begrip opbrengen. Zo kondigde Thorsten Theys, die het binnenkort wellicht voor bekeken houdt voor CEO, al aan bij het BAS sowieso beroep te zullen aantekenen tegen het in zijn ogen disproportionele verdict. Dat is volgens Het Laatste Nieuws ondertussen ook daadwerkelijk gebeurd.

Beroep werkt opschortend

"Beerschot gaat bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in beroep tegen de extra straf die hen gisteren is opgelegd door de Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal", klinkt het daar namelijk. Vermits daar pas over enkele maanden een uitspraak zal volgen worden de bovenvermelde sancties in afwachting voorlopig opgeschort.

Dat betekent dus dat de voltallige Beerschot-aanhang tot nader order gewoon welkom is, ook op verplaatsing. Het zouden wel eens drukke dagen kunnen worden voor het BAS, want hoewel het in principe niet meer mogelijk is om wedstrijden te laten herspelen krijgt ook de spookgoal van STVV tegen Standard mogelijk nog een staartje.

Beerschot gaat terecht in beroep

Meest recent

'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

3
3
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

59
59
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

104
104
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

41
41
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

58
58
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

39
39
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

166
166
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

40
40
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

54
54
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

98
98
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

268
268
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

117
117
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

168
168
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

123
123
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

95
95
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

421
421
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

86
86
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

159
159
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

114
114
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

171
171

Meer sportnieuws