Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

door
Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

De afgelopen jaren werd onze competitie geregeld gegijzeld door allerlei juridische kwesties. Helaas dreigt het nu nog maar eens prijs te zijn. Tenslotte besloot Beerschot volgens Het Laatste Nieuws om naar het BAS te stappen.

Aanleiding daarvoor is de sanctie die de hekkensluiter kreeg opgelegd na de stopgezette derby tegen Antwerp, toen er vanuit het bezoekersvak meermaals vuurpijlen op het veld werden gegooid. Eerder geraakte al bekend dat de Beerschot-fans daardoor niet toegelaten zullen worden bij de eerstvolgende drie uitwedstrijden van hun club.

LEES OOK: Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot trekt naar BAS

Woensdag voegde de Disciplinaire Raad van de KBVB daar echter een bijkomende maatregel aan toe. Tenslotte moet het sfeervak op het Kiel voor de volgende drie thuisduels eveneens gesloten blijven. Vooral die extra straf, die in theorie binnen twee weken van start gaat, werd niet echt gesmaakt door de achterban van de Mannekes.

En ook het bestuur kan daarvoor blijkbaar weinig begrip opbrengen. Zo kondigde Thorsten Theys, die het binnenkort wellicht voor bekeken houdt voor CEO, al aan bij het BAS sowieso beroep te zullen aantekenen tegen het in zijn ogen disproportionele verdict. Dat is volgens Het Laatste Nieuws ondertussen ook daadwerkelijk gebeurd.

Beroep werkt opschortend

"Beerschot gaat bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in beroep tegen de extra straf die hen gisteren is opgelegd door de Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal", klinkt het daar namelijk. Vermits daar pas over enkele maanden een uitspraak zal volgen worden de bovenvermelde sancties in afwachting voorlopig opgeschort.

Dat betekent dus dat de voltallige Beerschot-aanhang tot nader order gewoon welkom is, ook op verplaatsing. Het zouden wel eens drukke dagen kunnen worden voor het BAS, want hoewel het in principe niet meer mogelijk is om wedstrijden te laten herspelen krijgt ook de spookgoal van STVV tegen Standard mogelijk nog een staartje.

Beerschot gaat terecht in beroep

Meest recent

Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

3
3
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

27
27
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

65
65
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

36
36
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

203
203
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

299
299
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

91
91
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

161
161
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

174
174
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

286
286
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

318
318
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

70
70
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

32
32
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

708
708
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

363
363
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

535
535
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

143
143
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

545
545
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1200
1200
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

340
340
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

745
745
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

350
350
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

238
238

Meer sportnieuws