Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

door
Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

De afgelopen jaren werd onze competitie geregeld gegijzeld door allerlei juridische kwesties. Helaas dreigt het nu nog maar eens prijs te zijn. Tenslotte besloot Beerschot volgens Het Laatste Nieuws om naar het BAS te stappen.

Aanleiding daarvoor is de sanctie die de hekkensluiter kreeg opgelegd na de stopgezette derby tegen Antwerp, toen er vanuit het bezoekersvak meermaals vuurpijlen op het veld werden gegooid. Eerder geraakte al bekend dat de Beerschot-fans daardoor niet toegelaten zullen worden bij de eerstvolgende drie uitwedstrijden van hun club.

LEES OOK: Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Beerschot trekt naar BAS

Woensdag voegde de Disciplinaire Raad van de KBVB daar echter een bijkomende maatregel aan toe. Tenslotte moet het sfeervak op het Kiel voor de volgende drie thuisduels eveneens gesloten blijven. Vooral die extra straf, die in theorie binnen twee weken van start gaat, werd niet echt gesmaakt door de achterban van de Mannekes.

En ook het bestuur kan daarvoor blijkbaar weinig begrip opbrengen. Zo kondigde Thorsten Theys, die het binnenkort wellicht voor bekeken houdt voor CEO, al aan bij het BAS sowieso beroep te zullen aantekenen tegen het in zijn ogen disproportionele verdict. Dat is volgens Het Laatste Nieuws ondertussen ook daadwerkelijk gebeurd.

Beroep werkt opschortend

"Beerschot gaat bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in beroep tegen de extra straf die hen gisteren is opgelegd door de Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal", klinkt het daar namelijk. Vermits daar pas over enkele maanden een uitspraak zal volgen worden de bovenvermelde sancties in afwachting voorlopig opgeschort.

Dat betekent dus dat de voltallige Beerschot-aanhang tot nader order gewoon welkom is, ook op verplaatsing. Het zouden wel eens drukke dagen kunnen worden voor het BAS, want hoewel het in principe niet meer mogelijk is om wedstrijden te laten herspelen krijgt ook de spookgoal van STVV tegen Standard mogelijk nog een staartje.

🚀

Beerschot gaat terecht in beroep

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

21
21
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

29
29
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

36
36
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

35
35
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

47
47
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

60
60
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

78
78
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

93
93
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

36
36
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

124
124
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

199
199
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

439
439
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

370
370
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

305
305
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

267
267
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

193
193
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

162
162
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

99
99
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

302
302
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

489
489
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

202
202
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

326
326
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

514
514
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281

Meer sportnieuws