Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

door
Nieuwe soap in Belgisch voetbal? Beerschot trekt naar BAS

De afgelopen jaren werd onze competitie geregeld gegijzeld door allerlei juridische kwesties. Helaas dreigt het nu nog maar eens prijs te zijn. Tenslotte besloot Beerschot volgens Het Laatste Nieuws om naar het BAS te stappen.

Aanleiding daarvoor is de sanctie die de hekkensluiter kreeg opgelegd na de stopgezette derby tegen Antwerp, toen er vanuit het bezoekersvak meermaals vuurpijlen op het veld werden gegooid. Eerder geraakte al bekend dat de Beerschot-fans daardoor niet toegelaten zullen worden bij de eerstvolgende drie uitwedstrijden van hun club.

LEES OOK: Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot trekt naar BAS

Woensdag voegde de Disciplinaire Raad van de KBVB daar echter een bijkomende maatregel aan toe. Tenslotte moet het sfeervak op het Kiel voor de volgende drie thuisduels eveneens gesloten blijven. Vooral die extra straf, die in theorie binnen twee weken van start gaat, werd niet echt gesmaakt door de achterban van de Mannekes.

En ook het bestuur kan daarvoor blijkbaar weinig begrip opbrengen. Zo kondigde Thorsten Theys, die het binnenkort wellicht voor bekeken houdt voor CEO, al aan bij het BAS sowieso beroep te zullen aantekenen tegen het in zijn ogen disproportionele verdict. Dat is volgens Het Laatste Nieuws ondertussen ook daadwerkelijk gebeurd.

Beroep werkt opschortend

"Beerschot gaat bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) in beroep tegen de extra straf die hen gisteren is opgelegd door de Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal", klinkt het daar namelijk. Vermits daar pas over enkele maanden een uitspraak zal volgen worden de bovenvermelde sancties in afwachting voorlopig opgeschort.

Dat betekent dus dat de voltallige Beerschot-aanhang tot nader order gewoon welkom is, ook op verplaatsing. Het zouden wel eens drukke dagen kunnen worden voor het BAS, want hoewel het in principe niet meer mogelijk is om wedstrijden te laten herspelen krijgt ook de spookgoal van STVV tegen Standard mogelijk nog een staartje.

Beerschot gaat terecht in beroep

Meest recent

'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

6
6
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

14
14
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

69
69
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

120
120
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

23
23
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

106
106
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

39
39
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

140
140
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

64
64
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

97
97
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

198
198
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

216
216
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

17
17
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

370
370
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

89
89
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

410
410
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

41
41
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

234
234
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

102
102
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

112
112
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

92
92
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

264
264
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

280
280

Meer sportnieuws