Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

door
Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

De terugkeer op het hoogste niveau is voor Beerschot vooralsnog niet bepaald een succes gebleken. Met een schamele 6 op 39 staan de Mannekes afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en het behoud lijkt nu al een utopie. De laatste weken was er wel wat beterschap met een vijf op twaalf, nadat het dieptepunt bereikt werd in de Antwerpse derby.

Beerschot keerde terug vanop de Bosuil met een forfaitnederlaag, nadat de wedstrijd in de slotfase stopgezet werd door het wangedrag van hun fans. Zij konden een 4-0-achterstand niet verkroppen en begonnen een kwartier voor tijd vuurpijlen op het veld te gooien.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Beerschot krijgt nog extra sanctie

Daarna besloot Beerschot om de wedstrijd ook niet meer uit te spelen en gewoon forfait te geven. De club wist uiteraard meteen ook dat het zich nog aan een zware sanctie zou mogen verwachten. Die werd woensdagvoormiddag ook uitgesproken door de Disciplinaire Raad van de KBVB.

Zoals verwacht kreeg Beerschot een boete van 10.000 euro opgelegd en moet het drie uitwedstrijden zonder supporters afwerken. Maar Gazet van Antwerpen weet dat ze ook nog een extra sanctie opgelegd kregen. Daarnaast zal bij drie thuiswedstrijden ook het Vak I, waar de sfeertribune zich bevindt, ook gesloten moeten blijven.

Drie matchen zonder uitfans én sfeertribune moet dicht

Beerschot kan wel nog in beroep gaan bij het BAS, maar in principe gaan de sanctie binnen twee weken van start. Dat betekent dat de club tijdens de uitmatchen tegen KV Mechelen, Anderlecht en OHL niet op de steun van haar fans zal kunnen rekenen.

Voor de thuiswedstrijden tegen Cercle, Standard en KV Kortrijk zal het Kiel dan weer deels gesloten moeten worden. Pikant detail: de eerste thuismatch waarvoor het stadion weer helemaal zal kunnen vollopen is... de derby tegen Antwerp op 11 januari. 

Is dat een terechte sanctie?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

40
40
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

50
50
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

138
138
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

239
239
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

106
106
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

157
157
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

206
206
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

401
401
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

258
258
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

688
688
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

223
223
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

250
250
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

230
230
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

106
106
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

65
65
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

549
549
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

235
235
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

451
451
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

584
584
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

764
764

Meer sportnieuws