Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

door
Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

De terugkeer op het hoogste niveau is voor Beerschot vooralsnog niet bepaald een succes gebleken. Met een schamele 6 op 39 staan de Mannekes afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en het behoud lijkt nu al een utopie. De laatste weken was er wel wat beterschap met een vijf op twaalf, nadat het dieptepunt bereikt werd in de Antwerpse derby.

Beerschot keerde terug vanop de Bosuil met een forfaitnederlaag, nadat de wedstrijd in de slotfase stopgezet werd door het wangedrag van hun fans. Zij konden een 4-0-achterstand niet verkroppen en begonnen een kwartier voor tijd vuurpijlen op het veld te gooien.

LEES OOK: Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot krijgt nog extra sanctie

Daarna besloot Beerschot om de wedstrijd ook niet meer uit te spelen en gewoon forfait te geven. De club wist uiteraard meteen ook dat het zich nog aan een zware sanctie zou mogen verwachten. Die werd woensdagvoormiddag ook uitgesproken door de Disciplinaire Raad van de KBVB.

Zoals verwacht kreeg Beerschot een boete van 10.000 euro opgelegd en moet het drie uitwedstrijden zonder supporters afwerken. Maar Gazet van Antwerpen weet dat ze ook nog een extra sanctie opgelegd kregen. Daarnaast zal bij drie thuiswedstrijden ook het Vak I, waar de sfeertribune zich bevindt, ook gesloten moeten blijven.

Drie matchen zonder uitfans én sfeertribune moet dicht

Beerschot kan wel nog in beroep gaan bij het BAS, maar in principe gaan de sanctie binnen twee weken van start. Dat betekent dat de club tijdens de uitmatchen tegen KV Mechelen, Anderlecht en OHL niet op de steun van haar fans zal kunnen rekenen.

Voor de thuiswedstrijden tegen Cercle, Standard en KV Kortrijk zal het Kiel dan weer deels gesloten moeten worden. Pikant detail: de eerste thuismatch waarvoor het stadion weer helemaal zal kunnen vollopen is... de derby tegen Antwerp op 11 januari. 

Is dat een terechte sanctie?

Meest recent

Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

28
28
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

40
40
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

24
24
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

359
359
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

487
487
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

48
48
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

252
252
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

438
438
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

375
375
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

464
464
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

568
568
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

312
312
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

566
566
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

429
429
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

215
215
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

511
511
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

630
630
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

540
540
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

127
127
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

230
230
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

305
305
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

350
350
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

500
500

Meer sportnieuws