Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

door
Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

De terugkeer op het hoogste niveau is voor Beerschot vooralsnog niet bepaald een succes gebleken. Met een schamele 6 op 39 staan de Mannekes afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en het behoud lijkt nu al een utopie. De laatste weken was er wel wat beterschap met een vijf op twaalf, nadat het dieptepunt bereikt werd in de Antwerpse derby.

Beerschot keerde terug vanop de Bosuil met een forfaitnederlaag, nadat de wedstrijd in de slotfase stopgezet werd door het wangedrag van hun fans. Zij konden een 4-0-achterstand niet verkroppen en begonnen een kwartier voor tijd vuurpijlen op het veld te gooien.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Beerschot krijgt nog extra sanctie

Daarna besloot Beerschot om de wedstrijd ook niet meer uit te spelen en gewoon forfait te geven. De club wist uiteraard meteen ook dat het zich nog aan een zware sanctie zou mogen verwachten. Die werd woensdagvoormiddag ook uitgesproken door de Disciplinaire Raad van de KBVB.

Zoals verwacht kreeg Beerschot een boete van 10.000 euro opgelegd en moet het drie uitwedstrijden zonder supporters afwerken. Maar Gazet van Antwerpen weet dat ze ook nog een extra sanctie opgelegd kregen. Daarnaast zal bij drie thuiswedstrijden ook het Vak I, waar de sfeertribune zich bevindt, ook gesloten moeten blijven.

Drie matchen zonder uitfans én sfeertribune moet dicht

Beerschot kan wel nog in beroep gaan bij het BAS, maar in principe gaan de sanctie binnen twee weken van start. Dat betekent dat de club tijdens de uitmatchen tegen KV Mechelen, Anderlecht en OHL niet op de steun van haar fans zal kunnen rekenen.

Voor de thuiswedstrijden tegen Cercle, Standard en KV Kortrijk zal het Kiel dan weer deels gesloten moeten worden. Pikant detail: de eerste thuismatch waarvoor het stadion weer helemaal zal kunnen vollopen is... de derby tegen Antwerp op 11 januari. 

Is dat een terechte sanctie?

Meest recent

'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

75
75
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

2
2
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

33
33
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

105
105
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

62
62
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

171
171
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

81
81
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

104
104
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

81
81
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

97
97
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

284
284
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

36
36
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

508
508
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

304
304
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

112
112
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

148
148
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

256
256
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

110
110
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

75
75
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

165
165
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

45
45
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

365
365
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

142
142

Meer sportnieuws