Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

door
Beerschot krijgt extra straf na rellen in Antwerpse derby

De terugkeer op het hoogste niveau is voor Beerschot vooralsnog niet bepaald een succes gebleken. Met een schamele 6 op 39 staan de Mannekes afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en het behoud lijkt nu al een utopie. De laatste weken was er wel wat beterschap met een vijf op twaalf, nadat het dieptepunt bereikt werd in de Antwerpse derby.

Beerschot keerde terug vanop de Bosuil met een forfaitnederlaag, nadat de wedstrijd in de slotfase stopgezet werd door het wangedrag van hun fans. Zij konden een 4-0-achterstand niet verkroppen en begonnen een kwartier voor tijd vuurpijlen op het veld te gooien.

LEES OOK: ‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Beerschot krijgt nog extra sanctie

Daarna besloot Beerschot om de wedstrijd ook niet meer uit te spelen en gewoon forfait te geven. De club wist uiteraard meteen ook dat het zich nog aan een zware sanctie zou mogen verwachten. Die werd woensdagvoormiddag ook uitgesproken door de Disciplinaire Raad van de KBVB.

Zoals verwacht kreeg Beerschot een boete van 10.000 euro opgelegd en moet het drie uitwedstrijden zonder supporters afwerken. Maar Gazet van Antwerpen weet dat ze ook nog een extra sanctie opgelegd kregen. Daarnaast zal bij drie thuiswedstrijden ook het Vak I, waar de sfeertribune zich bevindt, ook gesloten moeten blijven.

Drie matchen zonder uitfans én sfeertribune moet dicht

Beerschot kan wel nog in beroep gaan bij het BAS, maar in principe gaan de sanctie binnen twee weken van start. Dat betekent dat de club tijdens de uitmatchen tegen KV Mechelen, Anderlecht en OHL niet op de steun van haar fans zal kunnen rekenen.

Voor de thuiswedstrijden tegen Cercle, Standard en KV Kortrijk zal het Kiel dan weer deels gesloten moeten worden. Pikant detail: de eerste thuismatch waarvoor het stadion weer helemaal zal kunnen vollopen is... de derby tegen Antwerp op 11 januari. 

Is dat een terechte sanctie?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

28
28
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

125
125
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

61
61
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

41
41
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

169
169
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

336
336
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

132
132
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

153
153
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

142
142
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

471
471
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

164
164
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

653
653
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

192
192
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

900
900
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

162
162
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

294
294
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

537
537
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

847
847
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1003
1003
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

61
61

Meer sportnieuws