'Union krijgt driedubbele opsteker voor Europese kraker'

door
'Union krijgt driedubbele opsteker voor Europese kraker'

Voor Union is de campagne in de Europa League tot dusver nog geen al te groot succes gebleken. In hun eerste drie wedstrijden konden ze amper één puntje sprokkelen, dankzij een gelijkspel thuis tegen Bodø/Glimt. In de uitwedstrijden tegen Fenerbahçe en FC Midtjylland werd telkens verloren.

Er staat dan ook de nodige druk op de wedstrijd van donderdag, maar die belooft een zeer zware opgave te worden. Dan komt in het Koning Boudewijnstadion immers AS Roma op bezoek. Op papier zijn de Italianen de zwaarste tegenstander in deze campagne.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union wacht kraker tegen AS Roma

Al moet gezegd dat Roma niet bepaald door een goede periode gaat. Het rommelt in de bestuurskamers van de club en ook de sportieve resultaten vallen tot dusver tegen. In de Serie A staat Roma pas twaalfde en in de Europa League pakten ze vier op negen. Ze wonnen van Dynamo Kiev en speelden gelijk tegen Athletic Bilbao, maar gingen verrassend onderuit bij Elfsborg.

Op dat vlak is het voor Union dus misschien geen slecht moment om de Romeinen te treffen. Bovendien krijgen ze zelf ook uitstekend nieuws met het oog op donderdagavond.

Drie sterkhouders keren terug

La Dernière Heure zag dat op de laatste training op woensdag drie spelers hun wederoptreden maakten. Mathias Rasmussen moest vorig weekend in Mechelen nog door ziekte verstek laten gaan, maar is nu terug beschikbaar. Daarnaast konden ook Kevin Mac Allister en Sofiane Boufal na hun blessures weer meetrainen.

Dat is uitstekend nieuws, want in de Europa League is de spoeling dun voor Union. Spelers als François, Lazare, Lapoussin, Terho en David konden niet ingeschreven worden omdat Union slechts 21 spelers mocht registreren. Zij ontbreken donderdag dus zeker, terwijl ook Castro-Montes en Teklab nog altijd in de lappenmand liggen.

Kan Union stunten tegen AS Roma?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

191
191
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

28
28
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

76
76
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

287
287
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

206
206
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

143
143
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

132
132
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

126
126
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

94
94
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

388
388
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

83
83
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

334
334
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

128
128
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

805
805
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

437
437
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

126
126
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

553
553
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

695
695
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1021
1021
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

171
171
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

119
119
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

145
145
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

213
213

Meer sportnieuws