Leko na controversieel VAR-moment: "Geluk eens aan onze kant"

247
Leko na controversieel VAR-moment:

Standard doet nog steeds mee voor de top zes. De Rouches wipten zaterdagavond naar een voorlopige zevende plaats door te winnen van STVV, al had dat wel de nodige voeten in de aarde. Ondanks een dubbele voorsprong was het in de slotfase nog bibberen.

STVV was immers 20 minuten voor tijd terug in de match gekomen na de aansluitingstreffer van uitgerekend Dumont, een jeugdproduct van Standard. In blessuretijd leken ze nog langszij te komen toen Bertaccini kon profiteren van een blunder van doelman Epolo, maar de VAR bracht nog redding.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Geluk aan de kant van Standard

Daarover kon wel gediscussieerd worden. Bertaccini stond aanvankelijk wel buitenspel, maar er leek toch wel een nieuwe fase te beginnen toen Epolo de bal controleerde. Bij STVV voelden ze zich bestolen, terwijl Ivan Leko ook zag dat zijn ploeg goed wegkwam.

"Het geluk stond eens aan onze kant bij die afgekeurde gelijkmaker", stelde de trainer immers vast bij Sporza. "We hebben dit jaar ook al vaak onverdiend verloren."

Leko tevreden over eerste helft Standard

De Kroaat was wel tevreden met hoe zijn ploeg de match aanvatte. "Ik zag een heel goed Standard in de eerste helft", oordeelde hij. "Na de rust moeten we het beter uitspelen in de counters. We laten na om de 3-0 te maken en daardoor krijgt de tegenstander vertrouwen. STVV is een heel goede ploeg, die in de laatste 10 wedstrijden maar één keer verloor."

Standard heeft nu ook zijn twee laatste thuismatchen gewonnen en wipt voorlopig over onder meer Anderlecht naar de zevende plaats. Ze hebben bovendien ook evenveel punten als AA Gent en Westerlo, de nummers vijf en zes in de rangschikking. De Rouches mogen dus dromen van Play-Off I.

Was het uiteindelijk een verdiende zege voor Standard?

Meest recent

Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

30
30
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

11
11
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

91
91
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

86
86
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

49
49
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

44
44
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

77
77
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

182
182
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

155
155
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

342
342
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

303
303
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

126
126
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

130
130
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

230
230
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

195
195
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

260
260
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

324
324
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

222
222
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

231
231
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

102
102
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

143
143

Meer sportnieuws