Leko na controversieel VAR-moment: "Geluk eens aan onze kant"

247 stemmen
Leko na controversieel VAR-moment:

Standard doet nog steeds mee voor de top zes. De Rouches wipten zaterdagavond naar een voorlopige zevende plaats door te winnen van STVV, al had dat wel de nodige voeten in de aarde. Ondanks een dubbele voorsprong was het in de slotfase nog bibberen.

STVV was immers 20 minuten voor tijd terug in de match gekomen na de aansluitingstreffer van uitgerekend Dumont, een jeugdproduct van Standard. In blessuretijd leken ze nog langszij te komen toen Bertaccini kon profiteren van een blunder van doelman Epolo, maar de VAR bracht nog redding.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Geluk aan de kant van Standard

Daarover kon wel gediscussieerd worden. Bertaccini stond aanvankelijk wel buitenspel, maar er leek toch wel een nieuwe fase te beginnen toen Epolo de bal controleerde. Bij STVV voelden ze zich bestolen, terwijl Ivan Leko ook zag dat zijn ploeg goed wegkwam.

"Het geluk stond eens aan onze kant bij die afgekeurde gelijkmaker", stelde de trainer immers vast bij Sporza. "We hebben dit jaar ook al vaak onverdiend verloren."

Leko tevreden over eerste helft Standard

De Kroaat was wel tevreden met hoe zijn ploeg de match aanvatte. "Ik zag een heel goed Standard in de eerste helft", oordeelde hij. "Na de rust moeten we het beter uitspelen in de counters. We laten na om de 3-0 te maken en daardoor krijgt de tegenstander vertrouwen. STVV is een heel goede ploeg, die in de laatste 10 wedstrijden maar één keer verloor."

Standard heeft nu ook zijn twee laatste thuismatchen gewonnen en wipt voorlopig over onder meer Anderlecht naar de zevende plaats. Ze hebben bovendien ook evenveel punten als AA Gent en Westerlo, de nummers vijf en zes in de rangschikking. De Rouches mogen dus dromen van Play-Off I.

🚀

Was het uiteindelijk een verdiende zege voor Standard?

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

13
13
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

65
65
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

49
49
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

34
34
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

252
252
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

151
151
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

232
232
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

244
244
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

846
846
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

283
283
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

318
318
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

425
425
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

136
136
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

100
100
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

262
262
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

361
361
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws