Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker: "Bestolen!"

192
Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker:

STVV is er zaterdagavond niet in geslaagd om een punt te pakken op Sclessin, al scheelde dat bijzonder weinig. Het haalde bijna een dubbele achterstand nog om, maar de gelijkmaker van Bertaccini werd in blessuretijd door de VAR nog afgekeurd.

STVV leek nog een punt te pakken toen zijn topschutter profiteerde van een monumentale blunder van Epolo. De Standard-doelman had te veel tijd nodig om de bal vlakbij zijn doel te controleren en Bertaccini was er als de kippen bij om het leer in doel te werken. Hij werd echter nog teruggefloten wegens buitenspel.

Daarover kon echter gediscussieerd worden. Aangezien Epolo de bal wel degelijk controleerde, leek het immers toch om een nieuwe fase te gaan, waardoor het oorspronkelijke buitenspel van Bertaccini niet meer zou mogen meetellen.

LEES OOK: STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

Mazzu zag STVV bestolen worden

"Iedereen die het voetbal een beetje begrijpt, weet dat we vandaag bestolen zijn", brieste Felice Mazzu dan ook bij Het Laatste Nieuws. "En dat door een fout tegen het reglement en niet door een foutieve interpretatie."

In dat geval zou STVV klacht kunnen indienen, al wou Mazzu nog niet zeggen of ze dat ook zouden doen. "Epolo heeft de mogelijkheid om de bal met de handen te pakken, maar kiest ervoor om het met de voeten te doen en controleert de bal twee keer", zag hij wel. "De scheidsrechter had de fase moeten gaan bekijken op het scherm. Dat bevestigde hij me. Maar hij heeft vertrouwd op de VAR."

Bertaccini snapt niets van afgekeurde goal

Ook de doelpuntenmaker zelf snapte er geen snars van. "Oké, ik sta buitenspel in de eerste fase, maar nadien neemt de doelman alle tijd. Hij controleert de bal en draait vervolgens nog eens bal aan de voet", vertelde Bertaccini.

"Voor mij is het een tweede fase. Ook de lijnrechter vond dat. Dat is de reden waarom hij het doelpunt goedkeurde. De scheidsrechter zei me dat Epolo de bal niet onder controle had. Ze spreken elkaar dus tegen. Dat zegt genoeg over de Belgische arbitrage", besloot hij met een sneer.

Had de goal goedgekeurd moeten worden?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

7
7
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

29
29
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

85
85
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

21
21
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

24
24
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

38
38
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

57
57
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

92
92
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

112
112
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

277
277
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

586
586
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

74
74
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

145
145
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

149
149
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

181
181
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

332
332
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

642
642
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

241
241
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

195
195
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

580
580
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws