Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker: "Bestolen!"

192 stemmen
Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker:

STVV is er zaterdagavond niet in geslaagd om een punt te pakken op Sclessin, al scheelde dat bijzonder weinig. Het haalde bijna een dubbele achterstand nog om, maar de gelijkmaker van Bertaccini werd in blessuretijd door de VAR nog afgekeurd.

STVV leek nog een punt te pakken toen zijn topschutter profiteerde van een monumentale blunder van Epolo. De Standard-doelman had te veel tijd nodig om de bal vlakbij zijn doel te controleren en Bertaccini was er als de kippen bij om het leer in doel te werken. Hij werd echter nog teruggefloten wegens buitenspel.

Daarover kon echter gediscussieerd worden. Aangezien Epolo de bal wel degelijk controleerde, leek het immers toch om een nieuwe fase te gaan, waardoor het oorspronkelijke buitenspel van Bertaccini niet meer zou mogen meetellen.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Mazzu zag STVV bestolen worden

"Iedereen die het voetbal een beetje begrijpt, weet dat we vandaag bestolen zijn", brieste Felice Mazzu dan ook bij Het Laatste Nieuws. "En dat door een fout tegen het reglement en niet door een foutieve interpretatie."

In dat geval zou STVV klacht kunnen indienen, al wou Mazzu nog niet zeggen of ze dat ook zouden doen. "Epolo heeft de mogelijkheid om de bal met de handen te pakken, maar kiest ervoor om het met de voeten te doen en controleert de bal twee keer", zag hij wel. "De scheidsrechter had de fase moeten gaan bekijken op het scherm. Dat bevestigde hij me. Maar hij heeft vertrouwd op de VAR."

Bertaccini snapt niets van afgekeurde goal

Ook de doelpuntenmaker zelf snapte er geen snars van. "Oké, ik sta buitenspel in de eerste fase, maar nadien neemt de doelman alle tijd. Hij controleert de bal en draait vervolgens nog eens bal aan de voet", vertelde Bertaccini.

"Voor mij is het een tweede fase. Ook de lijnrechter vond dat. Dat is de reden waarom hij het doelpunt goedkeurde. De scheidsrechter zei me dat Epolo de bal niet onder controle had. Ze spreken elkaar dus tegen. Dat zegt genoeg over de Belgische arbitrage", besloot hij met een sneer.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"
413

Had de goal goedgekeurd moeten worden?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

92
92
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

298
298
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

386
386
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1047
1047
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

111
111
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

413
413
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

155
155
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws