Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker: "Bestolen!"

door
Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker:

STVV is er zaterdagavond niet in geslaagd om een punt te pakken op Sclessin, al scheelde dat bijzonder weinig. Het haalde bijna een dubbele achterstand nog om, maar de gelijkmaker van Bertaccini werd in blessuretijd door de VAR nog afgekeurd.

STVV leek nog een punt te pakken toen zijn topschutter profiteerde van een monumentale blunder van Epolo. De Standard-doelman had te veel tijd nodig om de bal vlakbij zijn doel te controleren en Bertaccini was er als de kippen bij om het leer in doel te werken. Hij werd echter nog teruggefloten wegens buitenspel.

Daarover kon echter gediscussieerd worden. Aangezien Epolo de bal wel degelijk controleerde, leek het immers toch om een nieuwe fase te gaan, waardoor het oorspronkelijke buitenspel van Bertaccini niet meer zou mogen meetellen.

LEES OOK: Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

Mazzu zag STVV bestolen worden

"Iedereen die het voetbal een beetje begrijpt, weet dat we vandaag bestolen zijn", brieste Felice Mazzu dan ook bij Het Laatste Nieuws. "En dat door een fout tegen het reglement en niet door een foutieve interpretatie."

In dat geval zou STVV klacht kunnen indienen, al wou Mazzu nog niet zeggen of ze dat ook zouden doen. "Epolo heeft de mogelijkheid om de bal met de handen te pakken, maar kiest ervoor om het met de voeten te doen en controleert de bal twee keer", zag hij wel. "De scheidsrechter had de fase moeten gaan bekijken op het scherm. Dat bevestigde hij me. Maar hij heeft vertrouwd op de VAR."

Bertaccini snapt niets van afgekeurde goal

Ook de doelpuntenmaker zelf snapte er geen snars van. "Oké, ik sta buitenspel in de eerste fase, maar nadien neemt de doelman alle tijd. Hij controleert de bal en draait vervolgens nog eens bal aan de voet", vertelde Bertaccini.

"Voor mij is het een tweede fase. Ook de lijnrechter vond dat. Dat is de reden waarom hij het doelpunt goedkeurde. De scheidsrechter zei me dat Epolo de bal niet onder controle had. Ze spreken elkaar dus tegen. Dat zegt genoeg over de Belgische arbitrage", besloot hij met een sneer.

Had de goal goedgekeurd moeten worden?

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

3
3
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

40
40
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

70
70
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

40
40
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

90
90
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

65
65
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

98
98
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

44
44
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

28
28
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

177
177
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

77
77
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

267
267
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

341
341
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

94
94
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

175
175
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

361
361
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

171
171
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

360
360
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

150
150
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

367
367
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

351
351
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

311
311
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

604
604
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

621
621
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

114
114

Meer sportnieuws