Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker: "Bestolen!"

door
Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker:

STVV is er zaterdagavond niet in geslaagd om een punt te pakken op Sclessin, al scheelde dat bijzonder weinig. Het haalde bijna een dubbele achterstand nog om, maar de gelijkmaker van Bertaccini werd in blessuretijd door de VAR nog afgekeurd.

STVV leek nog een punt te pakken toen zijn topschutter profiteerde van een monumentale blunder van Epolo. De Standard-doelman had te veel tijd nodig om de bal vlakbij zijn doel te controleren en Bertaccini was er als de kippen bij om het leer in doel te werken. Hij werd echter nog teruggefloten wegens buitenspel.

Daarover kon echter gediscussieerd worden. Aangezien Epolo de bal wel degelijk controleerde, leek het immers toch om een nieuwe fase te gaan, waardoor het oorspronkelijke buitenspel van Bertaccini niet meer zou mogen meetellen.

LEES OOK: STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

Mazzu zag STVV bestolen worden

"Iedereen die het voetbal een beetje begrijpt, weet dat we vandaag bestolen zijn", brieste Felice Mazzu dan ook bij Het Laatste Nieuws. "En dat door een fout tegen het reglement en niet door een foutieve interpretatie."

In dat geval zou STVV klacht kunnen indienen, al wou Mazzu nog niet zeggen of ze dat ook zouden doen. "Epolo heeft de mogelijkheid om de bal met de handen te pakken, maar kiest ervoor om het met de voeten te doen en controleert de bal twee keer", zag hij wel. "De scheidsrechter had de fase moeten gaan bekijken op het scherm. Dat bevestigde hij me. Maar hij heeft vertrouwd op de VAR."

Bertaccini snapt niets van afgekeurde goal

Ook de doelpuntenmaker zelf snapte er geen snars van. "Oké, ik sta buitenspel in de eerste fase, maar nadien neemt de doelman alle tijd. Hij controleert de bal en draait vervolgens nog eens bal aan de voet", vertelde Bertaccini.

"Voor mij is het een tweede fase. Ook de lijnrechter vond dat. Dat is de reden waarom hij het doelpunt goedkeurde. De scheidsrechter zei me dat Epolo de bal niet onder controle had. Ze spreken elkaar dus tegen. Dat zegt genoeg over de Belgische arbitrage", besloot hij met een sneer.

Had de goal goedgekeurd moeten worden?

Meest recent

STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

12
12
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

7
7
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

35
35
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

134
134
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

85
85
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

34
34
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

271
271
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

215
215
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

520
520
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

71
71
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

136
136
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

394
394
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

324
324
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

180
180
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

183
183
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

138
138
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

107
107
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

488
488
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

94
94
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

353
353
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

145
145
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

904
904
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

468
468
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

148
148

Meer sportnieuws