Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker: "Bestolen!"

door
Woede bij STVV na afgekeurde gelijkmaker:

STVV is er zaterdagavond niet in geslaagd om een punt te pakken op Sclessin, al scheelde dat bijzonder weinig. Het haalde bijna een dubbele achterstand nog om, maar de gelijkmaker van Bertaccini werd in blessuretijd door de VAR nog afgekeurd.

STVV leek nog een punt te pakken toen zijn topschutter profiteerde van een monumentale blunder van Epolo. De Standard-doelman had te veel tijd nodig om de bal vlakbij zijn doel te controleren en Bertaccini was er als de kippen bij om het leer in doel te werken. Hij werd echter nog teruggefloten wegens buitenspel.

Daarover kon echter gediscussieerd worden. Aangezien Epolo de bal wel degelijk controleerde, leek het immers toch om een nieuwe fase te gaan, waardoor het oorspronkelijke buitenspel van Bertaccini niet meer zou mogen meetellen.

LEES OOK: 'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Mazzu zag STVV bestolen worden

"Iedereen die het voetbal een beetje begrijpt, weet dat we vandaag bestolen zijn", brieste Felice Mazzu dan ook bij Het Laatste Nieuws. "En dat door een fout tegen het reglement en niet door een foutieve interpretatie."

In dat geval zou STVV klacht kunnen indienen, al wou Mazzu nog niet zeggen of ze dat ook zouden doen. "Epolo heeft de mogelijkheid om de bal met de handen te pakken, maar kiest ervoor om het met de voeten te doen en controleert de bal twee keer", zag hij wel. "De scheidsrechter had de fase moeten gaan bekijken op het scherm. Dat bevestigde hij me. Maar hij heeft vertrouwd op de VAR."

Bertaccini snapt niets van afgekeurde goal

Ook de doelpuntenmaker zelf snapte er geen snars van. "Oké, ik sta buitenspel in de eerste fase, maar nadien neemt de doelman alle tijd. Hij controleert de bal en draait vervolgens nog eens bal aan de voet", vertelde Bertaccini.

"Voor mij is het een tweede fase. Ook de lijnrechter vond dat. Dat is de reden waarom hij het doelpunt goedkeurde. De scheidsrechter zei me dat Epolo de bal niet onder controle had. Ze spreken elkaar dus tegen. Dat zegt genoeg over de Belgische arbitrage", besloot hij met een sneer.

Had de goal goedgekeurd moeten worden?

Meest recent

'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

53
53
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

38
38
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

185
185
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

67
67
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

104
104
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

206
206
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

259
259
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

61
61
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

108
108
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

424
424
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

128
128
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

96
96
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

251
251
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

835
835
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

272
272
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

295
295
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

298
298
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

195
195
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

303
303
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

250
250
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

181
181
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

492
492

Meer sportnieuws