Ayanda Patosi is dinsdag naar Marokko afgereisd om zich te voegen bij de selectie van de Zuid-Afrikaanse ploeg. Het aanvallende talent van Sporting Lokeren is opgeroepen door bondscoach Gordon Igesund, die vol lof over hem is.
"Hij is als een jonge Pienaar, al is hij nog heel jong en moet hij zijn weg nog zoeken", wist Igesund te melden aan
Soccer Laduma. "De oproeping voor de nationale ploeg komt misschien nog iets te vroeg voor hem, maar je moet ergens beginnen. Hij is één van de grootste talenten die ik ooit gezien heb, hij is zeer getalenteerd."
De verwachting is dat Patosi vrijdag zijn debuut zal maken voor de Zuid-Afrikaanse ploeg tegen Marokko. De flankspeler werd eerder al eens opgeroepen voor
Bafana Bafana, maar moest toen geblesseerd verstek geven.