Charleroi in vrije val: "We hebben duidelijk een probleem"

door
Charleroi in vrije val:

Sporting Charleroi heeft zijn goede start zelf al te grabbel gegooid. De Zebra’s verloren met 0-2 van OH Leuven en ondertussen blijven ze achter met een 2 op 15. Plots is het vooral naar onderen kijken. Daan Heymans en Rik De Mil spraken over de mindere gang van zaken in het Zwarte Land.

Charleroi is de laatste weken het spoor bijster. De Zebra’s verloren zelfs drie keer op rij. Dat is stilaan zorgwekkend, dat laat ook Daan Heymans weten bij Sporza.

LEES OOK: Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

Twijfels bij Charleroi

"We begonnen niet slecht, zeker langs de linkerflank. Maar we misten présence voor doel. Zo slikken we ook de counter die tot de 0-2 leidde. Het is echt kwestie van de momenten grijpen. Of er nu twijfels zijn? Ja, natuurlijk. Maar we geloven er nog steeds in dat het goed komt”, vertelde de aanvallende middenvelder.

Rik De Mil weet dat er snel weer punten gehaald moeten worden. Charleroi kreeg zeer vol lof toen het de eerste weken zeer veel punten haalde. Het leek op weg naar een seizoen waar het wel eens de revelatie kon worden.

Charleroi aan zet

De Mil ziet dat er wel wat problemen zijn. “We hebben duidelijk een probleem om doelpunten te scoren. Dat moeten we goed analyseren, maar heeft niets met mentaliteit te maken. De tegendoelpunten bewijzen wat efficiëntie kan doen voor een ploeg. Want zij hadden maar twee echte kansen”, gaf hij nog aan.

Met Patro Eisden en Cercle Brugge wachten er deze week twee uitmatchen voor de Carolo’s.

Zal Charleroi moeten knokken voor het behoud?

Meest recent

Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

3
3
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

135
135
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

138
138
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

233
233
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

63
63
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

123
123
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

179
179
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

184
184
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

44
44
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

287
287
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

85
85
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

62
62
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

25
25
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

221
221
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

450
450
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

152
152
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

167
167
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

87
87
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

151
151
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

524
524
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

185
185
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

108
108
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

695
695
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

54
54

Meer sportnieuws